Skocz do zawartości

[HUMVEE] Polska w Iraku - Polski HMMWV M998 Hummer (1:35)


bodek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kolejnym etapem było wykonanie ramy biegnącej od "niebieskiej poduszki" przez całą kabinę. Nie mam pojęcia do czego ona służyła, może ktoś wie coś więcej o przeznaczeniu tego żelastwa. Między tą ramą znajduję sie (jak na mój gust) płyta pilśniowa lub coś podobnego.

Materiały jakie użyłem to: balsa i ceownik ABER. Wprawdzie rama w oryginale jest pełna lub z pospawanych kątowników, ale w moim przypadku i tak nie będzie to widoczne.

 

073.jpg

 

107.jpg

 

DSC06064.jpg

 

DSC06068.jpg

 

DSC06069.jpg

 

DSC06070.jpg

 

DSC06071.jpg

 

DSC06072.jpg

 

DSC06073.jpg

 

DSC06075.jpg

 

DSC06080.jpg

 

DSC06081.jpg

 

DSC06092.jpg

 

DSC06089.jpg

 

DSC06090.jpg

 

Pozdrawiam,

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jestem pod wielkim wrażenie, autko wygląda jak żywe, jeżeli będą jeszcze figurki w materiałowych mundurach i otoczenie wyjdzie idealnie, to będzie można się nabrać i powiedzieć, że to zdjęcie z Iraq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/ No wiesz... musisz mi to robić

jak ja mam to w 72 skopiować /

SUPER

- dobrze ze nowy projekt /Hummer Memugan + Orev/ zaczynam od podwozi to jeszcze dużo zdążę podglądnąć

w oczekiwaniu na nowe pomysły

Pozdrawiam

ŁysaPuma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolejnym etapem były siedzenia. Jak widać na zdjęciu poniżej Academy nie popisało się. Postanowiłem wprowadzić drobne korekty. Efekty poniżej. Oczywiście przekrycie przedziału kierowcy, to znowu Academy - do wymiany.

P.s.

Fotel kierowcy zrobiłem dużo wcześniej, stąd data z 2007 roku

 

084.jpg

 

076.jpg

 

106.jpg

 

107.jpg

 

hummer066.jpg

 

hummer067.jpg

 

DSC06093.jpg

 

DSC06097.jpg

 

DSC06095.jpg

 

DSC06105.jpg

 

DSC06107.jpg

 

DSC06108.jpg

 

DSC06112.jpg

 

DSC06128.jpg

 

DSC06118.jpg

 

DSC06120.jpg

 

DSC06132.jpg

 

DSC06143.jpg

 

DSC06149.jpg

 

DSC06154.jpg

 

DSC06158.jpg

 

DSC06159.jpg

 

DSC06146.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Gospodarza i Gości tego tematu

Zamieszczam fajny adresik pomocny do wykonywania szczegółów - pewnie znasz (znacie) ale moze się komuś przydać.

Szkoda tylko że nie wszystkie dokumenty zawierają rysunki.

http://www.tpub.com/content/hummer/TM-9-2320-280-20-3/index.htm

np to można do przebudowy fotelika użyć:

http://www.tpub.com/content/hummer/TM-9-2320-280-20-3/css/TM-9-2320-280-20-3_74.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super stronka, szkoda że tak późno podałeś link, ale jak będę budował 1:1 napewno się przyda.

Niestety większość już wypociłem, a nie było łatwo odnalęźć zdjęcia pomocne przy wielu detalach, dlatego różnie z nimi jest.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też siedzę i patrzę - szkoda że 72 nie przyjmie większości tego co tam pokazują

Nawiasem mówiąc link znalazłem na izraelskim forum modelarskim - jest tam bardzo dużo linków do stron ze sprzętem IDF, jeżeli kogoś interesuje adres podam w poniedziałek - mam na służbowym kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po krótkiej przerwie (brak czasu) zabrałem się za ostatnie siedzenie w Hummer'ku. Niestety Academy znów dało "dupy" co widać na fotce poniżej. Posiadałem zdjęcia, z których nie można było jednoznacznie stwierdzić jak ono jest skonstruowane. Stronka ze schematami, którą wrzucił BaldPuma umożliwiła mi wykonanie siedzenia ze znajdującymi się w nim bateriami.

 

IMG_0017.jpg

 

TM-9-2320-280-20-3_76_1.jpg

 

DSC06188.jpg

 

DSC06165.jpg

 

DSC06167.jpg

 

DSC06173.jpg

 

DSC06177.jpg

 

DSC06179.jpg

 

DSC06180.jpg

 

DSC06183.jpg

 

 

DSC06184.jpg

 

DSC06185.jpg

 

DSC06190.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
Zgadza się również zastanawiałem się czy jest to lusterko, ale i tak nie zmienia to końcowego wyglądu, jedynie po stronie niewidocznej musiałbym wstawić coś imitującego lusterko.

Co do skontaktowania się z osobą jeżdżącą tym pojazdem nie mam możliwości, chociaż chętnie bym to zrobil, mam jeszcze wiele problemów z rozszyfrowaniem pewnych detali.

 

To na pewno jest złożone lusterko od Honkera jeśli chodzi o kontakt z obsługą to niestety nie pomogę.

 

Naprawdę piękna robota. Cieszę się, że w końcu ktoś skorzystał z tych fotografii bo to naprawdę ciekawa przeróbka.

 

aha i jak byś robił te niby "nosze" to admini z plastikowe.pl troszkę przedobrzyli bo to tzw kanadyjki czyli łóżka polowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.