Skocz do zawartości

[Rel] USS Enterprise 1:350 "Brak tematu"


Koks

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje się, że podejście jak najbardziej słuszne, skoro tamiya też wychodzi z takiego założenia i daje tylko część (małą) samolotów i to jeszcze z różnych okresów.

 

Tyle, że jakby policzyć kalki dla całego skrzydła, dodatki do skrzydła, kalki na okręt, windy, dodatki do okrętu to wyjdzie ze 200$, czyli jeszcze raz tyle co model. No ale to nie projekt na 1 czy 2 miesiące, jak się w rok uwinę to będzie super szybko, więc koszt się całkiem nieźle rozłoży, a efekt mam nadzieję będzie powalający.

 

Już w środę odbieram płytki polistyrenowe, w końcu coś się zacznie dziać. Sumarycznie wyszły 58zł, ale są w różnych grubościach w sumie 18 sztuk. Więc chyba nie tak źle.

 

Czy idzie gdzieś dostać elementy polistyrenowe o przekroju kwadratowym czy okrągłym, jakieś fi 2-5mm?? Widziałem Tamiyi gdzieś ale strasznie drogie. Może jakaś ciut tańsza alternatywa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcienie, czy ty w swoim zmieniałeś wyspę czy zostawiałeś jak w modelu Tamiyi??

Nie nie... ja swojego sprzedałem... brakowało mi wtedy miejsca na takiego kolosa i... brakowało kasy, co zaowocowało sprzedaniem na aaaaaaa...ukcji teraz i kasa i miejsce może by się znalazło, ale... nie ma modelu, a jak jest to kurde przesadnie drogo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem w swoje ręce arkusze polistyrenu. Trochę tego było, ale niestety do pracy wyruszyć już był czas. Jutro rano czas udać się do swojego warsztatu i zacząć projektowanie pokładu hangarowego.

Więc suwmiarka w dłoń, zrobić szablonik acad'zie i odrysować na arkuszu:D

Pewnie jeszcze jutro zdjęć nie będzie, ale zacznie się już coś dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza fotka z warsztatu

 

Enterprise%20003.jpg

 

Jak już pisałem, szablony będą w pliku *.cad więc jak ktoś będzie chętny z przyjemnością prześlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza fotka z warsztatu
Nareszcie

...

myślę, że po takim wstępnie prace nareszcie nabiorą rozpędu. Podziwiam Cię za techniczne i merytoryczne przygotowania do modelu, mi by się tak nie chciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokład już odrysowany w papierze, przycięty do wymiaru, i odrysowany na polistyrenie grubości 2mm. Wymierzyłem go od początku do końca modelu. Najwyżej jak za długi będzie to postawię na nim ścianę.

 

Na dzień dzisiejszy skończyłem czytać książkę uss enterprise in scale and details. Trzeba powiedzieć że książka świetnie napisana, szczegółowo, z masą dobrych fotek. Ma dwa mankamenty dla mnie: jest po angielsku z dużą ilością fachowego słownictawa a po drugie, ma za mało zdjęć hangaru.

 

Przejrzałem inne fora w poszukiwaniu jakiś dobrych relacji czy zdjęć i jest tego strasznie mało, zdjęć może ze 2, a relacji na poziomie ze 3 z czego jedna tylko pokazuje wykonanie hangaru i to z mało dokładnymi zdjęciami szczegółów.

 

Więc jak ktoś posiada jakieś zdjęcia hangaru, proszę je tu zamieścić w jak największej ilości.

 

Pozdrawiam i AHOJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Malutki updaytcik:

Enterprise%20002.jpg

Enterprise%20007.jpg

Enterprise%20009.jpg

Enterprise%20015.jpg

 

A to wykonane przez moje słoneczko. Może coś z niej jeszcze będzie:D

Enterprise%20020.jpg

 

 

 

 

 

Nie za wiele bo i czasu mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia produkcyjna Tomcatów:

Enterprise%20022.jpg

 

Gotowe do malowania:

Enterprise%20027.jpg

 

Te sztuki na pewno zagrzeją miejsce w hangarze. Tylko Słonkoloty (F-18) dostaną swoją małą gablotkę:D Może przy okazji kupię im jakąś fajną kaleczkę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.