Skocz do zawartości

Tiger I Normandia (Dioramka)


wiec4-13

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przedstawić do oceny moja ostatnia pracę

Model Dragona, zimmerit wykonałem własnoręcznie z Milliputa, Dodatkowo dokupiłem anteny RBmodels oraz metalową lufę Armo.

Czołg malowałem farbkami Gunze z serii H. Figurki pochodzą z zestawu Dragona 6143. Miłego oglądania.

dscn3848.jpg

dscn3845.jpg

dscn3843.jpg

dscn3848.jpg

dscn3850.jpg

dscn3851.jpg

dscn3852.jpg

dscn3853.jpg

dscn3854.jpg

dscn3855.jpg

dscn3856.jpg

dscn3832.jpg

dscn3859.jpg

dscn3858.jpg

dscn3857.jpg

dscn3833.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniał Seb: kamo figurek i czołgu oraz zimmerit wyszły bardzo dorze. Od siebie mogę dodać, że kolor brązowy wyszedł jakiś mocno czerwony. Podobają mi się obicia, ale wydaje mi się, że figurki i pojazd nie dostały wash'a. Sama scenka także fajna, ale troszkę wieje pustką. Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że figurki i pojazd nie dostały wash'a

Hehe widać te moje washe tylko ja widzę Następnego STUH'a zaprezentuje szanownej komisji w trakcie prac do zatwierdzenia

Figurki po łoszu strasznie się świeciły i potraktowałem je, być może za grubą warstwą lakieru, przez co straciły cieniowanie(U kolesia stojącego samotnie, na spodniach w ogóle zniknęło, przez co dostał zabrudzenia na kolanach)

brak wytarć do gołej stali na kołach i gąsienicach

Były wytarcia na zewnętrznych grzbietach gąsienic lecz od tego czasu położyłem kilka razy mat i pewnie straciły swój błysk. Postaram się naprawić.

 

- białe od wewnątrz włazy

A jakie powinny być?

- niektóre obicia całkowicie nie potrzebne,

Nie mam zbytnio wprawy w robieniu obić. Prosze wskazać które ?

 

- lufa i anteny to za mało, dużo rzeczy przydałoby sie wymienić, ale to już moje takie zboczenie.

Przede wszystkim gąsienice, to co 'wytworzył' dragon nadaje się tylko do kosza. Moje po tygodniu popękały na kole napedowym, musiałem sie ratować distalem.

brak pasków broni pajacyków

Tak miało być. Koleś stojący samotnie dostanie do ręki MG42.

Dzięki za wszelkie uwagi i czekam na następne

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty żeś zrobił ten zimmerit?!

Podoba mi się tygrysek. Faktycznie, jak tomek zauważył, trochę podstawka za duża do tej scenki. Przeciąg się zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinie kolegi seba.

Dodam od siebie ze ladnie model posklejales i pomalowales.

Ale teraz trudne rzeczy przed Toba czyli washe brudzenia itp.

To wszystko trzeba bardzo przemyslnie zrobic.

Sprawa polega na obserwowani pojazdow rzeczywistych jak i zdjec arch.

Fajnie tez poogladac modele innych modelarzy i zastanowic sie dlaczego tak realistycznie wygladaja.

Moge napisac ze na te jaskrawe kolorki dalbym rozcienczona mocno bazowa farbe z areo. Przytlumilaby kolory, ktore sa bardzo jaskrawe.

A wiadomo Normandia czyli Lato czyli kurzu cala masa.

Przerobilem troche fotke tyl zostawilem celowo bez zmian.

 

zmiana.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam farbę Vallejo 150, German black brown.

Ale to jest farba akrylowa, jak zrobić żeby nie wysychała za szybko na pędzlu?

 

 

Model nienaturalnie czysty

W założeniu taki właśnie miał być, może troszkę wyszedł za bardzo czysty. Trudno nie będę go już poprawiał poza gąskami.

 

Jedna z figurek zezuje.

Efekt jak najbardziej zamierzony.

Przy robieniu makiety wzorowałem sie na tych fotkach

tiger1.jpg

tiger2.jpg

tygryswtrawie.jpg

A tu fragment kolejnego projektu

dscn3869.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.