Skocz do zawartości

Scorpion ACE 1/72


rtoipmodest

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że to wszystko zniknie pod siatka maskującą, bo wygląda, że włożyłeś w to wiele pracy.

Bez przesady z tym nakładem pracy. Wieża to raptem około 3 przedpołudni. A pod siatką nie zniknie wszystko. Gdybym wybrał inny wóz (dokumentacja jest niezła), to bardziej bym się postarał. Jakoś nikt nie zauważył, ze lufa jest nieobrobiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powoli wchodzę w "najciekawszą" fazę - podwozie.

Dziś skleiłem koła.

Napędowe. Nawet nie najgorsze:

cc39e3208991db00.jpg

Za to ich założenie na kołeczki to prawdziwy hicior Daje coś takiego:

2e160d870b411f54.jpg

Koła sa mało równoległe do siebie i niektóre po nałożeniu nieco odstają, bo otwory nie są wykonane centrycznie:

2e7754c3ba995ddb.jpg

Skoro ten maluch ma jecahć po asfaltowej drodze to trzeba będzie troche pogłówkować.

 

I pytanie co do gąsek, czy ktoś stosował się do rady producenta by je podgrzać? Jeśli tak, czy to pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

czy ktoś stosował się do rady producenta by je podgrzać?

Tak - ja np. przy okazji NONY

 

Jeśli tak, czy to pomogło?

 

Zdecydowanie tak . Metal staje się przez to bardziej "podatny" tzn. poprostu rozhartowuje się. Najlepiej zrobić to nad świeczką (tylko nie nad taką jak np. z Ikei - płomień anemiczny jakiś): - płomień jest mniej kaloryczny i nie uszkodzi części - następnie od razu do wody. Można tą procedurę powtórzyć. Osobiście przeprowadzałem to na gotowych gąsienicach. Ewentualne tłuste okopcenia schodzą denaturką lub benzyną.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Też zrobiłem próbę, acz nad kuchenką gazową.

Może być - tylko nie przesadź z wielkością płomienia

 

Co to znaczy dotowa gąska?
co będzie przy pełnej grubości?

 

Tzn. pełna grubość - pozginana, płaska - nie wiem za bardzo jak to bardziej obrazowo ująć

 

Po sklejeniu CA?

 

Może Ci CA "wypalić" - lepiej na końcu tj. po przepaleniu i wygięciu na żądany kształt "popodlewać" CA. Te blaszane gąsienice po pozaginaniu naprawdę się nie rozłażą - przynajmniej do tej pory mi się to nie zdarzyło.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sklejeniu CA?

 

A w życiu!!! CA jest palny po wyschnięciu!!! Ja partowskie gąski do Pz IV nie kleiłem w ogóle. Tylko zagięcie i potem prostowanie zębów. Nic się nie działo nawet przy formowaniu na kołach.

 

Może być - tylko nie przesadź z wielkością płomienia

 

Dokładnie. Ja raz testowałem na złomie blaszkowym opalanie blach z tej wierzchniej warstwy. Cienkie blaszki szlag trafiał. Wyginały się w origami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podrasowywanie podstawki.

Mam urlop do piątku, a to zabraało mi tylko 3godziny

Tak to wyglądało po zgładzeniu płotka:

a24ce83934bbea81m.jpg

0e0c39b0f4934b48m.jpg

Zacząłem od wycięcia chodnika:

79c79fef4b2fd90am.jpg

Potem dodałem obrzeże i naciąłem je piłką:

17fe3de99af56533m.jpg

Efekt końcowy:

54d9c2a0047d4e4fm.jpg

adb68d902fc90680m.jpg

d05db8ffcb21b868m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że to chyba nie tylko Ace ma problem z wykonaniem równoległych zębów na kołach :/ Właśnie wczoraj odkryłem podobną niespodziewajke w kołach Mirage do Panzer IV. Jedno jest ok, drugie bardzo nie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nitki? Najpierw skręcić 3 do 4 ze sobą, przejechać paluchami umoczonymi w rzadkim hermolu, albo wikolu, a następnie po wykonaniu 3-4 takich "warkoczy" skręcić je ze sobą. Będą miały odpowiednią fakturę i możesz regulować dowolnie grubość.

Powodzenia i za siatki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohaterem będzie niesławny Austro-Daimler ADGZ z ataku na Pocztę Gdańską.

 

Sam model ciężkiego samochodu pancernego jest bardzo ładny, ale wykonanie go w skali 1/72 przez ACE jest koszmarny. Miałem go kupić, kilka podejść, ale zwątpiłem, chyba sama wieża i karoseria się nadają, reszta do przeróbki, nawet łopaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.