Skocz do zawartości

Scorpion ACE 1/72


rtoipmodest

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytania z gatunku niedyskretnych - ile Cię (w przybliżeniu) kosztowała ta śliczna tablczka? To mi wygląda na jakiś nadruk, a nie litery grawerowane, czyli chyba nie była tak droga jak zamawiana u grawera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Nie mam co prawda jeszcze do niego kalek, ale nie przeszkadza mi to w "postępach". W czwartek dostał zielone ubranko (jestem bardzo zadowolony z odcienia). Wczoraj maskowanie (dość upierdliwe) - pojazd mały i dodatkowo taśma nie chciała chwytać się maskowania.

Dzisiaj rano plamy. Co ciekawe to mój perwszy pojazd w kamo malowane aero.

3db495cc329dcb34m.jpg

83d83bef5114bb08m.jpg

746aaf85df08176bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie wielka ta podstawka jak na taki mały pojazd..

i chyba niektóre koła lewitują nad gąsienicami..

te krzaczki na pojeździe.. to ma być siatka maskująca czy luźne gałęzie? fajnie wyszło, ale jeżeli to ma być siatka maskująca, to raczej te mniejsze kawałki powinny się łączyć z większymi.. nie cięli by siatki na kawałki raczej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa tam FAZZY marudzi, jak to FAZZY. Wlasnie ta 3D siatka jest Xtra miod-malina, bardzo mi sie podoba. Mozna prosic o delikatnego manuala pt. "Jak zrobic wspolczesna siatke na pojezdzie 1/72?".

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te krzaczki na pojeździe.. to ma być siatka maskująca czy luźne gałęzie? fajnie wyszło, ale jeżeli to ma być siatka maskująca, to raczej te mniejsze kawałki powinny się łączyć z większymi.. nie cięli by siatki na kawałki raczej..

 

Koledze polecam pierwszy wątek w tym temacie. Tam jest odpowiedź na kolegi wątpliwości. Co do lewitacji kół odpowiedź jest w środku wątku w części pt. "precyzja modeli Ace".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa tam FAZZY marudzi, jak to FAZZY. Wlasnie ta 3D siatka jest Xtra miod-malina, bardzo mi sie podoba.

nie marudzę ino swą opinię wyraziłem :] a akurat zielenina na pancerzu mi się podobuje :P

 

Co do lewitacji kół odpowiedź jest w środku wątku w części pt. "precyzja modeli Ace".

rozumiem, że kolega nie poprawia gniotów zaserwowanych przez producenta i modele klei "spudła"? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że kolega nie poprawia gniotów zaserwowanych przez producenta i modele klei "spudła

 

Oczywiście, że poprawiam. Ale czasami owe gnioty wychodzą post factum i grożą demolką całego już złożonego modelu. I czasami dla poprawki 0,3mm nie warto niszczyć swojej ciężkiej pracy. Sam kleję teraz ADGZ z Ace i wiem coś o tym aż nadto. Kwestia poglądu na to co się robi - ja tam traktuję hobby jak hobby i lubię dłubanie i wyzwania przy nim ale bez masochizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie wielka ta podstawka jak na taki mały pojazd..

i chyba niektóre koła lewitują nad gąsienicami..

te krzaczki na pojeździe.. to ma być siatka maskująca czy luźne gałęzie? fajnie wyszło, ale jeżeli to ma być siatka maskująca, to raczej te mniejsze kawałki powinny się łączyć z większymi.. nie cięli by siatki na kawałki raczej..

 

Co do podstawki to dla mnie jej rozmiar jest OK. Pamiętam jak ją kupiłem to wydawała mi się straszie mała.

Cały pojazd jest robiony z fotki zamieszczonej w pierwszym wpisie. Ja mam to powiększone na 17 calach jako tapetę.

Co do kół, co mam powiedzieć, produkty tej firmy to raczej budyń i cieszę się że chociaż gąski nie są w powietrzu. Na szczęście lewa strona (bardziej na widoku) jest lepsza.

 

Siatka maskująca - natowska na pojeździe jest bardzo łatwa do zrobienia.

Na płaszczyzny smarujemy wikolem i posypujemy wiórkami. Zwisające "jęzory" to tiul i wiórki. Te opiosywane wiórki były (są?) sprzedawane jako posypka do wykonania trawy. Spotkałem się też z sugestią wykonania siatki z tartej bułki - Milan Vins (smallscaleafv). Wypróbowałem i nie odpowiadała mi faktura - grudki, u mnie to bardziej płaskie kawałeczki - bardziej zbliżone do oryginału.

Przed robotą udało mi się jeszcze pomalować pasy na jezdni. Ale okazało się, że walnąłem merytorycznego babola... (refleksja podczas przemierzania miasta bolidem).

 

Po poprawce:

7d90d9147fcd620cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚLICZNY i rasowo wygląda. Zwłaszcza jak by go przy np Leosiu ustawił

Przyłaczam się do prośby o manuala różnych siatek do 72.

Sam mam zamiar zrobić taką wycinaną w kółeczka ale na razie jedyny sposób jaki mi przyszedł do głowy skończył się w barku dla podratowania nerwów.

Dokładnie chodzi mi o tą siateczkę:

th_large_2007112684347uG.jpg

www.militaryphotos

Jak wymyślę jakiś dużo mniej upierdliwy sposób niż to co mi wpadło do głowy to wrzucę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka super, ale jak dla mnie mało realistyczny ten asfalt jak na miejsce konfliktu czy rozjazdu przez gąsienicowy sprzęt ciężki...

Jest równa jak tor wyścigowy, żadnych kolein, drobnych wybraków w asfalcie, chodznik też asfaltowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak dla mnie mało realistyczny ten asfalt jak na miejsce konfliktu czy rozjazdu przez gąsienicowy sprzęt ciężki...

Jest równa jak tor wyścigowy, żadnych kolein, drobnych wybraków w asfalcie, chodznik też asfaltowy?

 

No to się ubawiłem Proponuję czytać od początku. Wrzesień 89, północne Niemcy. Chodnik oparty o zdjęcia z lat 80ych. Może jest trochę za ciemny, ale chciałem kontrastu z drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.