Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji, zdjęć i planów statków i okrętów


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam w domu trzy modele żywiczne firmy Modelkrak. Kanonierkę Mandżur, Stawiacz min Amur, i awizo Yaeyama (przed modernizacją - 1 komin). Czy ktoś ma może jakiekolwiek plany tych okrętów? Bo tak leżą, i patrzą na mnie... chyba chcą, żeby je skleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 309
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szukam dokumentacji do radzieckich stawiaczy min Projetk 7. Konkretnie do jednostki "Razumny). Posiadam "Morskie Konstrukcje" o tym projekcie i ze dwa numery Modelist Konstruktor o innych okrętach tego typu.

 

Szczególnie interesuje mnie malowanie. czy biało - czarne malowanie odnosiło się tylko do bocznych powierzchni okrętu, czy też przechodziło na pokład głowny i nadbudówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dokumentacji do radzieckich stawiaczy min Projetk 7

 

Witaj Gulusie.

W spisie swoich ebooków znalazłem coś takiego:

 

[Tajfun] 038 2001-07 ... posliewojennaja modernizacja esmincew proj 7 i 7u...

 

"esmincy" to raczej nie stawiacze min.

Ale z drugiej strony Ruskie nie nadawali różnym projektom tej samej numeracji. Szczególnie, że istniała "siemiorka" o nazwie Razumnyj

 

http://navsource.narod.ru/photos/03/300/index.html

 

Jakby co, to o "siemiorkach" mam trochę materiałów.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gulus napisał:

Szukam dokumentacji do radzieckich stawiaczy min Projetk 7. Konkretnie do jednostki "Razumny).

Stawiacze min nosiły nazwę Projekt 3. Razumny należał do niszczycieli Projekt 7.

Co do pokładów to nie znalazłem żadnego zdjęcia z malowaniem pokładów. Pokłady były zabezpieczane przed rdzą po prostu ropą co nawawało im kolor ciemnoszary zbliżony do czarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zdjęc, planów japońskich okrętów desantowych typu 101 lub 102.

...i przy okazji, czy ktoś używał czarnej żyłki jubilerskiej do zrobienia olinowania okrętów?

Były opisywany w Okrętach Wojennych nr. 94 i 95 w 2009r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tawariszczi ,Koledzy,Panowie,Druzja,Kameraden! szukam planów nanuczki 1lub 2 lub3.linie teoretyczne kadłuba i porządny planik skala 1;100lub 1:200. Pamagitie! Hilfe! Pomocy! mam z modelarza z początku lat 90 skala1:400 i część 1:200 . ubogi co tu duzo gadać.trochę fotek mam.Gdzie szukać?A może u kogoś z was leży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! mam juz nasciągane! szacuneczek i dozgonna wdzięczność dla okonka! zamiaruje dla oderwania sie od plastiku aby nie zwariować,po skonczeniu przerubki S-100 na S-38 strugnąć rc 1:50 ale jeszcze sobie policzę czy mi sie w chałupie zmiesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gdzie by tu szukać jakiegoś planiku do pierwszo wojennych okrecików BAYERN lub BADEN? Kartonówki to chyba nikt nie wydał. Fajnie by było gdyby w skali 1:200 . Gmeram w googlu i jakoś mizeria,ciut fotek i rysuneczki bardzo ubogie.Przyznam się ze nawet nie bardzo wiem na jakich stronkach poszukiwać.Zna li kto takowe strony?A moze ktoś coś ma jakiś planik i myszy go ogryzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie by tu szukać jakiegoś planiku do pierwszo wojennych okrecików BAYERN lub BADEN? Kartonówki to chyba nikt nie wydał. Fajnie by było gdyby w skali 1:200 . Gmeram w googlu i jakoś mizeria,ciut fotek i rysuneczki bardzo ubogie.Przyznam się ze nawet nie bardzo wiem na jakich stronkach poszukiwać.Zna li kto takowe strony?A moze ktoś coś ma jakiś planik i myszy go ogryzają

Witam!

Znane mi wydawnictwa na temat:

Marine Arsenal nr 29 - Bayern

Osprey nr 167 - German Battleships 1914-18 (2)

Hamburger Modellbaubogen Verlag - Baden 1:250 (tylko do KLW)

Сверхдредноуты Кайзера "Байерн" и "Баден"

Pewnie jest więcej wydawnictw niemieckich, ale w tej chwili tylko te pamiętam. Pierwszą i ostatnią mam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! no dzięki! wielkie! Ktos mi wczoraj podpowiedział że na stronce wunderwaffe też cos jest.Dobrze wiedzieć gdzie szukać ,a z tą wiedzą to trochę kuleję.No to biorę sie za dalsze szukanie teraz knig znanych z tytułu. Dzieki mjg!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dysponujecie może jakimiś zdjęciami przystani wiślanych w Warszawie w latach 1926-39? Wiem, że to nie okręty, ale temat w miarę pokrewny więc może chociaż tu coś znajdę, bo jak na razie guglowanie daje mizerne rezultaty... Jeśli ktoś miałby np. pocztówki lub zdjęcia rodzinne- prosiłbym o wiadomość na pw. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam, mam pewne pytanie.

Orientuje się ktoś może jaka była szerokość wieży niemieckiego pancernika Gneisenau z IIwś?? Konkretnie chodzi o to:

2.jpg

Po zatopieniu okrętu wieża została ustawiona koło Trondheim w Norwegii, jako bateria nabrzeżna

 

Znalazłem, co prawda plany ale nie mogę z nich odczytać żadnego wymiaru:

http://www.fsgfort.com/DB/F034/07/148a.jpg ze strony http://www.fsgfort.com/DB/F034/07/Text.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam,

 

poszukuję kilku informacji na temat wczesnych okrętów typu Gato:

 

1. Jak robiono z kolorem dna? "Czerwony" czy też jak można zauważyć w niektórych grafikach czarne.

2. W jaki sposób mogły być malowane Gato walczące na Salomonach? Generalnie koniec 1942 początek 1943 roku. Kamo czarne czy też szaro-szary?

3. Czy okręt istniejący na początku 1943 roku mógł mieć kiosk przerobiony na dwa stanowiska działek przeciwlotniczych czy też miał jedno stanowisko ( to z tyłu )

4. Sprawa numerów, czy usuwano je ze wszystkich okrętów czy tylko z niektórych. Na niektórych zdjęciach widać je a na niektórych ich nie ma. Więc jak to było? Jak robiono z numerami na kadłubach, je też usuwano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proponowałbym oprzeć się o konkretne zdjęcie i na tej podstawie robić model.

Na wojnie bywało jak na wojnie, w zasadzie wszystko zależało od kapitana okrętu, możliwości warsztatów naprawczych i znajomości kapitana z szefem owych warsztatów (czyt. ilości załączników w płynie).

Poniżej skan z książki Warship`s Data Specjal:

3ea64265f60e5686m.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dokładniej chodzi mi o USS Amberjack, ten zaciukany pod Rabaulem w lutym 1943 roku. Ze zdjęciami tej jednostki jest kiepsko, są może ze dwa trzy, przedstawiające tylko okręt po ukończeniu, próbach, w wersji jeszcze z pierwotnym kioskiem. Jest też grafika przedstawiająca walkę rzeczonego okrętu z nieznanym ( serio! ) japońskim frachtowcem, na której to widać, reling na tylnej części kiosku i armatę umieszczoną za kioskiem. Kamo wygląda na czarny ewentualnie bardzo ciemno szary.

 

Bardzo fajna grafika, dzięki.

 

Do drugiego Gato ( z zestawów AFV Club można wykombinować kilka wersji wojennych więc, tylko żenić odpowiedni kadłub z odpowiednim kioskiem ) mam już wszystko, tylko do tego szukałem jakichś informacji.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Stałem się ostatnio szczęśliwym posiadaczem pięknych modeli Pit-Roada. Są to Akikaze i Hayate - niszczyciele IJN. I w związku z tym mam prośbę. Czy ma ktoś może w posiadaniu plany tych jednostek (lub ogólnie niszczycieli typu Kamikaze i i Minekaze), które mógłby mi udostępnić? Chodzi mi przede wszystkim o rozłożenie blach poszycia i olinowanie. Byłbym wdzięczny!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hallo, jestem "nowym" choc nie najmlodszym jak mysle na tym forum ;) Po wielu wzlotach i upadkach mojej modelarskiej kariery postanowilem wraz z moim wnukiem budowac "GAWRON"-a a moze bedzie to tylko "Kruk" Dlatego tez poszukuje WSZYSTKIEGO co dotyczy KORWETY GAWRON, plany. rysunki pogladowe i szczegolowe itp..itd..jak kiedys ktos spiewal. Model ma miec ca' 650 cm ze zmodyfikowanym kadlubem, ladownosc dopuszczalna do 500 kg (dwie osoby beda jako zaloga, maszynista i navigator ) No to tyle co do planow na najblizszy czas. Bede wdzieczny i nawiaze kontakt ze wszystkimi a najbardziej z tymi z 3-miasta. Pozdrawiam kaziomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ma ktoś może jakieś plany Altmarka (od 1940 Uckemark) lub jego klasy Dithmarschen? Zastanawiam się nad dioramą z Graf Spee (1/720, Italeri)...

Pozdrawiam,

A

 

Posiadam dość ciekawe dokumentacje do tych zapalniczek

Zresztą mam dokumentacje do sporej ilości jednostek Niemieckich i Japońskich z małym dodatkiem aliantów więc pytać lub walić na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam serdecznie.

Szanowni koledzy pomocy...

Od pewnego czasu szukam plany U.S.S. Triton (SSRN-586), niestety to co znalazłem w sieci to za mało, gdyby ktoś z szanownych forumowiczów "wskazał drogę" do lepszych- bardziej szczegółowych planów- to jestem w stanie postawić piwo na odległość Ten okręt w jakiś sposób mnie fascynuje, nie jestem w stanie powiedzieć jak...Wiem i zdaje sobie sprawę że może w końcu wyjdzie jakiś model w skali 1:350, (w sumie OKB ma największe szanse na wypuszczenie tego modelu w tej skali- 1:700 już sprzedaje... ale..)

Czy mogę liczyć na Waszą pomoc? Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.