Skocz do zawartości

[Wrzesień '39] Austro-Daimler ADGZ M-35 "Ostmark"


Panzer4

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz są tacy dzielni ale 70 lat temu tak samo łapę do góry wyciągali jak Niemcy i krzyczeli przyjmując wodza Rzeszy kwiatami i śpiewem więc niech się gonią. A teraz ? Austria ... kraj miłujący pokój, porządek, poszanowanie kultur i wyznań... A przecież tłukli się całą wojnę przy niemieckim boku.

 

Ale model klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a ten dzyndzel wydaje mi się, ża na zapasowe koło lub koła

 

Na pewno nie. Na żadnym zdjęciu nie widziałem, żeby tam było koło zapasowe. Ale w zasadzie słuszna uwaga - ten pojazd chyba w ogóle nie ma zapasu!!! No chyba, że gdzieś w środku wozili.

 

W ostatnim numerze militariów świetny artykuł o pierwszych samochodach pancernych w Cesarstwie Niemieckim, czyli jak to się zaczęło. Z ciekawostek w artykule wg mnie dwie największe: w tamtym czasie Niemcy pod względem wykorzystania i ilości posiadanych samochodów pancernych byli na samym końcu listy państw walczących w IWŚ (ale widać wnioski z tego wyciągnęli) oraz kolejna - czy wiecie, że już w tamtych czasach były samouszczelniające się opony pneumatyczne?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec klejenia - czas na pędzlowanie. Aktualnie Jożin z Bażin zażywa kąpieli przed podkładem. A oto jego ostatnie fotki "na golasa" plus wieża już po panzergrau, błysku i z kalkami - jak wyschnie lakier na kalkach biorę się za wash. Reflektory będą malowane osobno i wklejane na koniec,, żeby kloszy nie zapaćkać.

 

P1010047.jpg

 

P1010045.jpg

 

P1010043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża prawie skończona. Jeszcze tylko kosmetyka.

 

P1010060.jpg

 

Farba świeżuchna więc się świeci jak psu klejnoty rodzinne. Ale nie mogłem się powstrzymać, żeby nie wrzucić. Dzisiaj póóóóóóźnym wieczorem dostanie połysk pod wash i kalki, a następnie ciąg dalszy makijażu.

 

P1010055.jpg

 

PS.

Od razu mówię: nie liczcie na syf, brud, zadrapania, obicia itp. Pojazd bierze udział w ataku na Pocztę Polską 1. września i przyjechał prosto z garnizonu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie wszystko pięknie, ale farba wydaje mi się jakaś taka gruba, nie możliwe, może to przez fotki lub ja się starzeje

No i widzę, że na gun metal na małym karabinku jest grubo nałożony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzę, że na gun metal na małym karabinku jest grubo nałożony.

 

To jest suchy pędzel. Zważ w jakim powiększeniu patrzysz na model na zdjęciach a potem sobie uzmysłów, że normalnie patrzysz na niego z odległości około 30-40 cm. Jak weźmiesz lupę i popatrzysz na nogę komara to też będzie gruba. Wieża ma średnicę mniejszą od złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo! Kurz będzie, ale mało. Tyle tylko, żeby złamać monotonie dość kanciatej bryły i dać jakiś kolorowy akcent bo innych barw raczej na tym smoku spodziewać się za dużo nie można: tłumik i łopaty tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję bardzo! Przy Twoich samoróbkach to i tak skromniutko z mojej strony

 

Co do punktu c) to oprócz mojej panzerczwórkomanii chyba pójdę w tym kierunku i skupię się na pojazdach rzadkich i omijanych przez większość modelarzy (skala oczywiście 1/72) - czyli tropem temira i innych siedemdwójkowiczów z naszego polskiego podwórka.

 

Jestem świadom pewnych uproszczeń i baboli w tym modelu wynikających z braku umiejętności i doświadczenia. No ale wyskoczyłem z łódki na głęboką wodę, a łódka odpłynęła z prądem... Ale uczyć się trzeba. Jak to mówi mój szef: nie ma problemów, są tylko wyzwania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do punktu c) to oprócz mojej panzerczwórkomanii chyba pójdę w tym kierunku i skupię się na pojazdach rzadkich i omijanych przez większość modelarzy (skala oczywiście 1/72) - czyli tropem temira i innych siedemdwójkowiczów z naszego polskiego podwórka.

 

Brawo! To się tylko chwali. Bardzo bym chciał aby powstawało więcej modeli od podstaw. Modelarstwo nabrałoby kolorytu większego. Fajnie, gdyby powstawało więcej modeli w stylu improwizowany samochód pancerny z wojny domowej w Hiszpanii, niż same modele z pudła. Życzę więc powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap maziania. Jeszcze długa droga przede mną Pierwsze zdjęcia przy świetle dziennym, a nie lampkowym.

 

P1010074.jpg

 

P1010069.jpg

 

P1010076.jpg

 

Na drugim zdjęciu wyskoczył niespodziewanie babol: kalka z trupią główką okazała się za duża i nie zmieściła się na żaluzji tak więc musiałem zamarkować, że po jej otwarciu częściowo schowała się za krawędź pokrywy... :/

 

Kalki od Ace są bardzo dobre! Pomimo moich obaw co do lekkiego żóltego zabarwienia okazało się, że to chyba tylko wada papieru na które były nałożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz, z którejś strony Ostmarka delikatny zaciek..jakoby farba spłynęła...a skoro z pistoletu, jakas minimalna obwódke - jak nam niechcacy zostaje po kamuflażach.

Do wysokości wizjerów kierowcy, ostry ciemny wash, który wyciagnie detale.

Zacieki deszczowe obowiązkowe, model ma mozliwości.

Koła do bazy bron B. czarne, do pz grau dodaj czarnego - na granicy zaciemnienia po bokach "lico" a jasniej na bieżniku.

Dla kontrastu zmienić kolor lewarka, na czarny metalizer, dodać jakiejś faszyny.

I szkoda marnować model na od tak, podstawka obowiązkowa.

 

 

 

p.s. odnośnie modeli "pudłowych" wypowiadał sie nie będę....bo po co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. To co widać to na razie baza dla dalszych prac. Płaskie powierzchnie będą rozjaśniane, a dolne rzeczywiście planowałem lekko przyciemnić. Co do zacieków - to na razie słabo się w tym widzę, więc będzie delikatnie. Opony będą przyciemniane płukanką z olei - taki głębszy wash. Lewarek oczywiście będzie czarny z odpowiednimi przetarciami No i jak pisałem już wcześniej dół będzie lekko kurzony. Czy będzie ostry wash to nie wiem, ale na pewno będzie jeszcze pin w kluczowych miejscach.

 

Jeszcze raz dzięki za cenne uwagi. Postaram się na swój pokraczny sposób większość zrealizować. Co wyjdzie to się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec kolejnego etapu. Zdjęcia jak zwykle wszystko pokażą co jest nie tak. Jutro poprawki i wklejanie reflektorów na swoje miejsce. Na koniec kurzenie pastelami.

 

Wszystko dziabane pędzlami. Odkrywam nowe horyzonty starając się iść za sugestiami Rafała...

 

P1010082.jpg

P1010086.jpg

P1010088.jpg

P1010099.jpg

 

Zdjęcia robione na dwóch różnych ustawieniach. Ostatnie takie amatorskie. Klecę sobie namiot bezcieniowy właśnie.

 

PS

A projektowiczom chciałbym zapodać kuksańca w bok. Bo deklaracji było mnóstwo, a przedsięwzięcie siadło i sie rozsiadło, zamiast iść do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, coraz lepiej

A cały projekt rzeczywiście nie tylko usiadł i się rozsiadł, ale można rzec, że zwyczajnie upadł

Na całkiem sporą ilość tematów, zawsze komuś coś wypadnie, takie życie, ale żeby wszystkim???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer4 - bardzo mi się podoba, koniec więczy dzieło.

 

Dzięki, dzięki. Koniec bliski. Mam nadzieję, że nic nie schrzanię na samym końcu. Zostało wkleić lampy i przybrudzić (pierwsze nieśmiałe brudzenie podwozia już widać na zdjęciach. Zaraz pastele idą w ruch i działamy. Do jutra muszę skończyć...

 

IMG_2036.jpg

IMG_2035.jpg

IMG_2033.jpg

 

Pozdrawiam i jeszcze raz apeluję o rozruszanie tego projektu bo jutro połowa września!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.