Skocz do zawartości

Pz. Kpfw. V Panther Ausf. D - ICM/Italeri 1/35 [In-Box]


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Pz. Kpfw. V Panther Ausf. D z ICM/Italeri w skali 1/35. In-Box zamieszczę za kilka dni, jak tylko dojedzie do mnie.

 

W związku z tym, mam kilka pytań dot. waloryzacji modelu. Jakie powinienem kupić blaszki (firma/rodzaj), tak samo lufę, może i gąsienice. Ogólnie czekam na podpowiedzi z waszej strony. Czy ktoś z was sklejał już może Pantherę lub inny model z ICM ?

 

Pz._Kpfw._V_Panther_Ausf._D.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W sumie to nie wiem czy szczęsliwym - wypust ICM klasyfikuje się raczej poniżej określonych norm zgodności tak merytorycznej jak i dopasowania części - wydaje mi się że lepiej go szybko sprzedać nawet ze stratą i kupić D dragona - która choć błędów ma bez liku - przynajmniej się składa szybko. A jeśli kupiszpremium to i sporo dodatków w pudle jest - co w zasadzie pozwalana zbudowanie milej dla oka miniatury - ale jak powiadali starożytni o gustach się nie dyskutuje-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z Sebem, model to bardzo, bardzo średni produkt, z którego przy masie przeróbek i kosztownej waloryzacji da się coś osiągnąć. Generalnie szkoda na to kasy i czasu, polecam albo to sprzedaj na all... albo zbuduj prosto z pudła i nie patrz na błędy...

 

A in-box masz rewelacyjny chociażby tutaj:

http://perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/icm/icm35361.htm

Ale i w wielu innych miejscach na necie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem in-box i powiem szczerze, że nie wygląda źle, chyba dam radę, a co do piłowania i dopasowywanie to damy radę, w końcu to 1/35, a nie 1/72. Jak tylko dostanę to to napiszę więcej. wiecie może coś w temacie blaszek, podobno pasują starsze Abery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: Zauważyłem, że na pudełku jest napisane, że model jest również dystrybuowany przez Italeri czyli może być to ten sam model:

 

IT6473.jpg

 

Do tego modelu - ICM/Italeri pasuje zestaw blaszek Aber 35029

 

bae442edcd1c39baec77c49990080875.jpg

 

Całkowity koszt zestawu, Panthera D z ICM oraz blaszki Aber to 110 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na pudełku jest napisane, że model jest również dystrybuowany przez Italeri czyli może być to ten sam model:

Italeri miało już od dawna swojego Panther Ausfuehrung D, zatem zestaw powyższy Italeri to ich stary wyrób + blaszki (znaczy blaszki to brzmi dumnie, dodają tylko siatki na pokrywy silnika).

 

Blaszki Abera na pewno tak, ale poza tym jeszcze do wymiany wszystkie narzędzia, najlepiej na produkt Dragona. Lufa w tym modelu to porażka, o ile mnie pamięć nie myli to również jarzmo działa. Warto wymienić gąski, bo choć są merytorycznie zgodne, to jakością odlewu prezentują się jak na dzisiejsze czasy mizernie. Dokupić liny np. Eureki, Abera. Spotkałem się też swego czasu z opinią, że model ICM ma nie do końca zgodne pochylenie płyt (nie pod właściwym kątem). Przy tej uwadze stawiam znak zapytania, bo nie sprawdzałem osobiście tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza blachami Abera, mam zamiar kupić liny i lufę, ale to 70 dyszek, ale co tam, damy radę, zawziąłem się na nią i "upoluje" ją.

 

min_90f7cc6190649723926dbe72fc670288.jpg

 

Co do gąsienic, to znalazłem tylko z Friulmodel za 122 zeta. Macie może coś tańszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufę masz tańszą (24zł) z RB Model, jakość ta sama.

Co do gąsienic, to znalazłem tylko z Friulmodel za 122 zeta.

Można znaleźć ciut taniej na alle... albo jeśli jesteś z takiego miasteczka jak warszawa, to macie tam sklepów modelarskich zatem odpada przesyłka.

 

Heh widzę, że dodatki będą cacy Dobrze, ale w sumie to aż żal ich na tego gniota. No nic walcz...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają modele Panther A lub G z firmy Tamiya ??

 

Panther Ausf. A Tamcia właściwie nie robi - było kiedyś coś takiego:

 

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=212416&kateg=288859

 

Czasem się pojawia w sklepach, ale to jest be i tego się nie rusza... A dokładniej mówiąc "wiekowa zabawka".

 

Panther Ausf. G - tu już jest fajnie.

 

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=212524&kateg=288859

 

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=114174&kateg=288859

 

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=212538&kateg=288859

 

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=212542&kateg=288859

 

Modele fajne, wymagają waloryzacji blaszkami, warto wymienić lufy, generalnie drobne elementy (zapinki narzędzi) są po prostu odlane jako charakterystyczne klocki - zatem blaszki załatwią sprawę. Pod względem składania są bardzo miłe i przyjemne. Jeśli chodzi o gąski, to Tamiya robi zestaw plastikowych ogniwek przeznaczonych do Ausfuehrung G w cenie około 50-60zł.

 

Jedna uwaga odnośnie tej Panther z dołożonym zimmeritem fototrawionym. Nie ma co się na niego napalać, bo jest tak lipny jak każdy fototrawiony Edek

 

Generalnie, wybierać wersję jaka Ci konkretnie pasuje z G, bo jak widzisz są różne: wczesna, późna, oraz na stalowych kołach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem te in-boxy i powiem szczerze, że ten z ICM jest lepiej wykonany niż ten z Tamiyii

 

Jeszcze raz in-box ICM: http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/icm/icm35361.htm

 

Jak dojdą do tego blaszki, lufa i gąski, to będzie super, oczywiście ie jest to Dragon, ale ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba, czy ktoś z was ma może w miarę dokładne zdjęcia Pz. Kpfw. V Ausf D? Te z netu są ... takie sobie, nie mam żadnego numeru z Militaria jeżeli chodzi o Panthery (D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takowa Pantherę z ICM-u. I powiem szczerze, że nabyłem ją od kolegi, który chciał najpewniej zrobić sobie trochę taniej Panterkę i naczytał się negatywnych opinii o tym modelu. Więc mi ja sprzedał wraz z lufą i potrzebnymi blachami za cenę, za która Pantery Dragona raczej nie dostaniemy.

 

Oczywiście, że dla koneserów tematu liczne błędy i uproszczenia są nie do przyjęcia. Dla mnie w oczy rzuca się trochę "plastelinowa" jakość detalu. Ale mam blachy, lufę, zdobyczne koła oraz narzędzia od Panthery z Dragona. Teraz jeszcze będzie trzeba zapolować na magic tracki od któregoś z fanów "stalowych gąsienic" i naprawdę będzie fajnie.

 

Ogólnie wydaje mi się, że po dodaniu tego co i tak się dodaje do modeli Tamki czy Dragona, plus może jeszcze trochę model będzie naprawdę niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już blachy z Aber'a i lufę od Jadaru za 25 zeta, ponieważ z Aber miała feler (!!!) chyba, że była to jakaś pomyłka w pakowaniu i dano inną lufę, która powinna być gładka do samego jarzma lufy, a tamta miała kołnierz.

 

9971e8ae09ed5b52.jpg

 

I powiem szczerze, że lekką jest przesadą mówienie, że ta Panthera jest do bani, popatrzyłem na inne np. Tamiya'e (bez Dragona - do tego blaszki, lufa i gąski = chora cena !!!!! ) teraz szuka plastikowych gąsek, bo metalowe są od 100 do 122 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz...

Staram się unikać różnych wątków które wnoszą nową jakość w modelarstwo, a których jest tu bez liku.

Natomiast poziom bredzenia wyszedł tu już poza skalę...

Jeszcze ktoś to czyta i będzie chciał wykorzystać.

 

i lufę od Jadaru za 25 zeta, ponieważ z Aber miała feler (!!!) chyba, że była to jakaś pomyłka w pakowaniu i dano inną lufę, która powinna być gładka do samego jarzma lufy, a tamta miała kołnierz.

 

Opierasz się na jakimś rysunku (notabene to jest prototyp wieży z D i wczesna wieża z A) czy może popatrzyłeś na oryginał jak to wygląda? Jeżeli nie to proponuje zerknąć:

panther_ausf_d_16_of_31.jpg

Ten niby kołnierz osadza się w jarzmie i widoczny jest jego początek.

Akurat ABER robi jedne z lepszych luf i warto czasami poszperać w internecie i poczytać:

http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/aber/aber35l04.htm

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie taką lufę, ta Abera nie wchodziła cała i zostawał ten kołnierz. Moja jest tylko dwu częściowa, lufa i hamulec, ale są dodatki do lufy w zestawie blaszek, dzięki za zdjęcie, masz może więcej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie taką lufę, ta Abera nie wchodziła cała i zostawał ten kołnierz.

 

Może dziurka pod lufę w jarzmie po prostu jest za płytka?

 

A ta panterka z fotki, to gdzie "stacjonuje"? (proszę się nie krzywić i nie zgrzytać zębami, naprawdę nie wiem dopiero zaczynam głębiej wchodzić w tematy PSZ

 

EDIT:

dostałem odpowiedź post wyżej zanim zdążyłem wklepać swoje pytanie

ech postęp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, super foty.

 

mam dokładnie taką lufę, ta Abera nie wchodziła cała i zostawał ten kołnierz.

Może dziurka pod lufę w jarzmie po prostu jest za płytka?

Nie, nie jest za płytka, ta którą posiadam jest idealnie spasowana, a tamta była prawdopodobnie od Tiger'a.

 

Pz.Kpfw. V Ausf.D Panther z Bredy, Holandia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na przedni pancerz...

 

tak to jest jak się idzie na łatwiznę klepania w klawisze, zamiast chwilę potrybić komórkami pod czupryną. Inna sprawa, że późno już jest

moja analiza fotki zakończyła się rozpoznaniem "wiewióry"

ok przepraszam za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest za płytka, ta którą posiadam jest idealnie spasowana, a tamta była prawdopodobnie od Tiger'a.

No to jeśli nie rozpoznajesz różnic w dwóch kompletnie odmiennych (w niczym nie podobnych) lufach, to powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest za płytka, ta którą posiadam jest idealnie spasowana, a tamta była prawdopodobnie od Tiger'a.

No to jeśli nie rozpoznajesz różnic w dwóch kompletnie odmiennych (w niczym nie podobnych) lufach, to powodzenia życzę.

Ale czemu ty tak jedziesz zaraz po wszystkim i negujesz ?? Coś ci ten ICM zrobił ?? Dragonowska Panthera to wydatek rzędu 200-250 zeta z blaszkami i lufą, ja dałem 150.

 

Oto lufa armaty z Armo:

 

armataarrmo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.