Skocz do zawartości

Pz. Kpfw. V Panther Ausf. D - ICM/Italeri 1/35 [In-Box]


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie zastanawia tytuł tego wątku ?

Dlaczego jest ICM/Italeri, przecież to dwa różne modele.

Model Panthery D z ICM jest również dystrybuowany przez Italerii, jak również przez nich pakowany z oznaczeniem ICM. Takie tam zawracanie kijem Wisły. Kosztuje 100 zł, a nie 60 plnów.

 

6473S.jpg

 

http://www.italeri.com/product.aspx?item=6473S

 

(zdechł mi aparat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale to że jest dystrybuowany nie znaczy, ze to przepak, a podanie ICM/Italeri sugeruje, że są to te same wypraski tylko w pudełku Italeri, a tak nie jest.

 

Dystrybutorem Italeri na Polskę jest Dream i nie piszemy Dream/Italeri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraski są ICM-owskie, które są sprzedawane również przez Italerii. Dzisiaj oglądałem wypraski Panthery D z Italerii i są identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraski są ICM-owskie, które są sprzedawane również przez Italerii. Dzisiaj oglądałem wypraski Panthery D z Italerii i są identyczne.

Głupoty gadasz i jeszcze je rozpowszechniasz, nie wiem jaki masz w tym cel . Nawet Ci się nie chciało porównać ramek modelu ICM do Italeri...

 

Żeby wreszcie wyprowadzić zainteresowanych tematem z licznych bredni jakie się tu pojawiły - poniżej link to profesjonalnego in-boxu modelu ICM:

 

http://perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/icm/icm35361.htm

 

Nawet ślepy zauważy, że ramki, tudzież wypraski, jak kto woli kompletnie się różnią.

 

ICM i Italeri to dwa różne modele, nie mają ze sobą nic wspólnego - no poza tym, że oba przedstawiają Panthery Ausf. D i wykonane są z żółtego plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w plastiku - Italeri jest szary.

Nie każde... - jedne szare - starsze formy, nowsze żółte, ale to akurat nie ma znaczenia.

Nie zmienia to faktu, że modele są kompletnie inne, co pokazują fotki wrzucone przez hobby.szeroka5.pl Panther D Italki, a fotki pochodzące z in-boxu ICM wrzuconego przeze mnie...

Nie wiem po co pokazujesz tego z ICM, leży obok mnie.

Ponieważ mówisz głupoty i chcę, aby czytający ten wątek sami mogli dostrzec (jeśli Ty nie potrafisz) zupełnie inne rozłożenie części na ramkach, pomiędzy Italeri, a ICM - świadczy to o tym, że modele nie mają nic wspólnego ze sobą.

 

PS: Długo, będziesz się jeszcze upierał przy swoich błędnych, niepodpartych niczym stwierdzeniach?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakubie, nie mam się zamiaru przy niczym upierać, szukam tych piekielnych gąsek

Czy jest prawdą, że dobre plastikowe gąski, są niewiele tańsze od metalowych ?? Zaznaczę, że chciałbym aby były one ruchome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, zobaczcie sobie położenie połówek lufy na wyprasce Italki, a ICM. (Italka ma obok siebie te elementy, a ICM po przeciwnych stronach ramki). Świadczy to o tym, że ramki te nie mają ze sobą nic wspólnego, a i porównanie innych wyprasek da ten sam efekt. Ode mnie Schluss, bo oczywistych rzeczy, tłumaczyć kolejny raz nie mam zamiaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie które pokazujesz (na dole) nie jest Panterą D tylko A, zobacz wydech oraz wierzę jak i na jarzmo karabinu maszynowego w kadłubie.

Polecam książkę (album)

 

George Bradford - NIEMIECKIE POJAZDY PANCERNE SCHYŁKU II WOJNY ŚWIATOWEJ - PLANY MODELARSKIE.

oraz

George Bradford - RADZIECKIE POJAZDY PANCERNE II WOJNY ŚWIATOWEJ 1941-1945 - PLANY MODELARSKIE

 

( http://czolg.blox.pl/2009/06/NIEMIECKIE-I-RADZIECKIE-POJAZDY-PANCERNE-1941-1945.html )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ital270m02.jpg

Pierwsze zdjęcie z perthmilitarymodelling.com a drugie zamieszczone przez hobby.szeroka5.pl

Zdjęcie które pokazujesz (na dole) nie jest Panterą D tylko A, zobacz wydech oraz wierzę jak i na jarzmo karabinu maszynowego w kadłubie.

Polecam książkę (album)

 

George Bradford - NIEMIECKIE POJAZDY PANCERNE SCHYŁKU II WOJNY ŚWIATOWEJ - PLANY MODELARSKIE.

oraz

George Bradford - RADZIECKIE POJAZDY PANCERNE II WOJNY ŚWIATOWEJ 1941-1945 - PLANY MODELARSKIE

 

( http://czolg.blox.pl/2009/06/NIEMIECKIE-I-RADZIECKIE-POJAZDY-PANCERNE-1941-1945.html )

 

Skala72 ten BT-5 to Zwiezda w pudełku Italeri - klasyczny przepak

 

Dokładnie tak, jest to przepak BT-5 Zvezdy do Italki, tak samo jak w przypadku Pantery z ICMu

 

===================

POSZUKUJĘ GĄSEK DO PANTHERY D 1/35.

===================

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jest to przepak BT-5 Zvezdy do Italki,

Co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę, że obie firmy tworzą coś na kształt korporacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jest to przepak BT-5 Zvezdy do Italki,

Co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę, że obie firmy tworzą coś na kształt korporacji.

Oczywiście że nie powinno. Normalka jak i z innymi modelami w 35 i 72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo powstrzymywałem się aby nie uczestniczyć w dyskusji ale nie mogę się powstrzymać. Na początku wątku zachwalasz jaki to tani model a Dragony które Ci sugerowałem bo tamka odpada - nie mają D to takie drogie modele. Teraz piszesz że zakupujesz zestawy abera, lufe - szukasz gąsienic. Wyjdze Ci to wszystko tyle że kupił byś sobie dwa Dragony Premium- które z pudła pozwalają zrobić fajną miniaturę.

Ja Ci chętnie sprzedam Friule do D lub A za 90 zł . Mozesz sobie dowolnie zakładać gasienice bo Jakub się myli - gasienice od A były uzywane i w D i na odwrót też się zdarzało. Moim zdaniem, Skala dyskusja jest jałowa bo oprócz tego że finezją detalu ten model nie grzeszy to jeszcze jest totalnie skopany wymiarowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala72 ten BT-5 to Zwiezda w pudełku Italeri - klasyczny przepak

 

Dokładnie tak' date=' jest to przepak BT-5 Zvezdy do Italki, tak samo jak w przypadku Pantery z ICMu[/quote']

 

Wiesz co,... ręce i nogi opadaj, wykaż podobieństwa na ramkach jakie ci zamieściłem jedno pod drugim, jeżeli twierdzisz że są identyczne to gratuluję samopoczucia, przepak polega na tym że model np. Zwiezdy jest w pudełku Italeri. Tak jest z BT-5. Ale jeżeli twierdzisz, że ramki Italeri i ICM są identyczne to ja już wysiadam, to ponad moje siły. Jeszcze zakrzyknij że "nikt nam nie powie, ze białe jest białe, a czarne jest czarne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masz ci los. Mówię, że Italeri sprzedaje tak samo Panthere ICMu, jak BT ze Zvezdy. Po kiego grzyba, wy wyskakujecie z tymi ramkami od wer. A,G.

Opakowanie Panthery z "Italerii" z ramkami ICM jest bardzo podobny do układu graficznego BT i są do niego dodane blaszki, a raczej siatki na kuper. Tyle. Przecież nie jest to pierwszy przepak Italeri.

Mnie Pz.V D z ICMu bardzo się podoba, nie wiem jak reszta, bo to pierwsza Panthera w tej skali w moim życiu, a druga ogółem. Najprawdopodobniej skusze się na tą z Tamiyi, ale to za moment, mówię o wer. G. Teraz szukam gąsek i ćwiczę nietoperza w trampkach z aerografem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest prawdą, że dobre plastikowe gąski, są niewiele tańsze od metalowych ?? Zaznaczę, że chciałbym aby były one ruchome.

Prawdą jest... Plastikowe Modelkasteny, a jakże ruchome, kosztują ok 120 PLN, zdobyć można na znanym portalu aukcyjnym.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

PS. Tak na marginesie... Panowie DZIEKUJE! Ubawiłem się do łez, takiego in-boxu jeszcze nie widziałem Skala jesteś moim idolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę warsztat, spokojnie, zawziąłem się na tą Pantherę, swój in-box również wrzucę, ponieważ aparat cudem ożył.

Co do gąsienic, to chyba jednak sqsze się na te metalowe. Co radzicie ??

Czy one są tak zrobione, że można je od razu montować, czy też trzeba powalczyć z nimi frezem lub pilnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.