Skocz do zawartości

Pz. Kpfw. V Panther Ausf. D - ICM/Italeri 1/35 [In-Box]


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Że ktoś może mieć na karku karmienie rodziny i ta stówa robi mu różnicę to jedno. Ale lufa od Pantery naprawdę mało przypomina tygrysią

 

Lufka ICM-u ma cały "bolce" wchodzący w jarzmo. Zaś metalowa, tylko zaokrąglony początek tego "bolca". Pasuje i dobrze leży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Że ktoś może mieć na karku karmienie rodziny i ta stówa robi mu różnicę to jedno.

Święta racja.

 

Lufka ICM-u ma cały "bolce" wchodzący w jarzmo. Zaś metalowa, tylko zaokrąglony początek tego "bolca". Pasuje i dobrze leży?

Jest mały luz, ale minimalny, trzeba będzie trochę pod szpachlować, a podobno do ICM/Italerii ??? Szukam teraz gąsienic plastikowych, ogniwkowych oczywiście. Szkoda, że nie wziąłem jarzma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala72, nie zrozum mnie źle, nie chodzi mi o kwestię tego czy użyjesz taniego i zarazem błędnego modelu jako bazy - to Twoja decyzja, zdanie ja, Seb wyraziliśmy. Ale wysuwanie przez Ciebie stwierdzeń w tym wątku, które są zupełnie błędne, jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe (po prostu wprowadzasz w błąd czytających):

Przejrzałem te in-boxy i powiem szczerze, że ten z ICM jest lepiej wykonany niż ten z Tamiyii

Tamiya nie robi Ausf. D, zatem na wstępie dziwi mnie Twoje porównanie. Niemniej twierdzenie w Twoim wypadku, że jakościowo Panther Tamiyi jest gorszy od ICM, świadczy tylko o Twoim, braku wiedzy w tym temacie... Zresztą ktoś to już napisał...

Następnie, jak można po zobaczeniu in-boxa, w tak krótkim czasie stwierdzić: "ten jest lepszy" - nie porównując wymiarów, poszczególnych detali, czy chociażby tak prozaicznej rzeczy, jak spasowanie części. Nie szukając w ogóle informacji na temat tych modeli w internecie, na forach - to podstawa do jakiejkolwiek zdania na temat modelu. Na temat Panther jest masa publikacji krajowych i obcojęzycznych (zwłaszcza), zatem warto pokusić się o coś więcej, aniżeli "twórcze" Militaria. Tyle ode mnie, kończę wypowiedź w tym wątku.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć jakie to niedoróbki są, może w ten sposób.

 

Co do materiałów, to mam już:

 

- TankPower - PzKpfw V Panther vol.1-8

- Topcolors - Pz.Kpfw.V.Panther (Kagero)

- Wyd. Militaria nr. .. sporo tego.

 

Co jeszcze może się nadać? Ja czekam na wyd. z Bellony:

 

NIEMIECKIE POJAZDY PANCERNE U SCHYŁKU II W.Ś.- George Bradford

RADZIECKIE POJAZDY PANCERNE U SCHYŁKU II W.Ś. - George Bradford

 

ps. w TankPower - Pzkpfw V Panther vol.VIII model ICM otrzymał bardzo dobrą ocenę, jest lepiej wykonany od Dragonowskiego. Pocieszyłem się i podniosłem na duchu (str. 123)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy Pzkpfw V Panther D brały udział w walkach na terenie Polski (np. Wiking lub ... ), jeżeli tak, to gdzie znajdę na ten temat info oraz malowanie. Na razie znalazłem sam front wschodni, ter. ZSRR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że ktoś może mieć na karku karmienie rodziny i ta stówa robi mu różnicę to jedno.

Święta racja.

 

heh, trzeba było pozostać przy 72

Jest przecież fajna panterka dragona (nawet z załogantami), blachy jakieś na pewno spasują, lufa, w 150 zeta spokojnie byś się zmieścił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozostaje również przy 72-ce. Mm zamiar kupić Panthere, najchętniej (również) z Matchboxa, chyba była to wer.G. Taką sklejałem jak miałem 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąca grośba, używam farb MM oraz Pactra (akryle). Powiedzcie mi jakich kolorów użyć do malowanie w/w Pathery - lata '43-'44, front wschodni lub zachodni? Jakie było malowanie fabryczne? Widziałem, jednobarwne i dwubarwne. Przeglądając źródła papierowe zgłupiałem !!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to zauważyłem - thx. Ale który producent farby jest najbliżej w/w koloru. Mam dwa, MM i Pactry, różnią się odcieniami. Czy on był bardziej zielonkawy czy też piaskowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to zauważyłem - thx. Ale który producent farby jest najbliżej w/w koloru. Mam dwa, MM i Pactry, różnią się odcieniami. Czy on był bardziej zielonkawy czy też piaskowy??

 

wybierz taki jaki tobie najbardziej odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dwa Dunkelgelby MM - 4796 ('43) oraz Pactra - A104 ('43), akryle oczywiście. Który, czy też zupełnie inny kolor odcień?

 

ps. gorąca groźba = gorącej prośbie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierz taki jaki tobie najbardziej odpowiada

Różowy :>

 

Pojazd jak się domyślam z frontu wschodniego z 1943 roku, zatem w całości na Dunkelgelb (zarówno Pactra jak i MM ma w swojej ofercie kolor "Panzer Dunkelgelb") aczkolwiek ja radziłbym nie bawić się w te firmy tylko kupić, jedynie słuszną Gunze Sangyo H403. Panther można zostawić jednobarwnego, albo dołożyć cieniutkie węże Olivgruen (też występuje z palety Pactra i MM) a ja również polecam Gunze Sangyo o numerze H405, jako nie mający równych odpowiednik niemieckiej zieleni.

 

Jest opcja druga na jednobarwnego Panther w kolorze Dunkelgelb nałożyć zimowe kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozostaje również przy 72-ce. Mm zamiar kupić Panthere, najchętniej (również) z Matchboxa, chyba była to wer.G. Taką sklejałem jak miałem 10 lat.

 

Nie nie była to G. Matchbox robił wersję A/D. Teraz robi to Revell ze spadochroniarzami niemieckimi (dlaczego akurat z nimi nie mam pojęcia :| ). Swoją drogą model ten... jest stary - tak to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierz taki jaki tobie najbardziej odpowiada

Różowy :>

 

Jakiś problem

 

Wczoraj moja różowa pantera, niegdyś zjechana na tym forum za kolor, zdobyła 2 miejsce w siedem dwójkach

 

Co do wyboru dunkelgelba. To mniej więcej tak jak z wyborem modelu. Weź Tamke, Dragona, ICM-a, dowalisz blach, szpachli, ogniwek i dużej różnicy nie będzie. Tak samo z kolorem po kurzeniach i błoceniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do gąsienic, to widzieliście może jakieś, jeżeli będziecie mówić o metalowych, to znam cenę i wymiękam, chyba, że jakaś okazja się traci. Głównie jednak plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie jednak plastiki.

Szukaj od kogoś "Magic track" ale przeznaczonych do D! Wszystkie inne A,G są niewłaściwe.

Hmm, dzięki serdeczne, ale możesz mi napisać jaśniej, ja tak nie za bardzo jeszcze czaję co to jest , np.: Magic track. Czy one są ruchome ??

 

-------------

 

W najnowszych Militariach XX w. jest art. Pantery pod Brodami i Tarnopolem podane są tam następujące dane:

 

Numery fabryczne Panter:

 

- Pantera Ausf. D wytwórni M.A.N.: 210 241

- Pantera Ausf. D wytwórni M.N.H.: 213 180

 

Czy któryś z tych numerów znajdował się wieżach czołgów, czy też czołgi były numerowane na wieżach w inny sposób ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dzięki serdeczne, ale możesz mi napisać jaśniej, ja tak nie za bardzo jeszcze czaję co to jest , np.: Magic track. Czy one są ruchome ??

Po prostu szukaj ogniwek Dragonowskiej Panther D - ich "magic" to, to że nie trzeba ich wycinać, tylko są wsypane do woreczka i wystarczy je skleić, nie są ruchome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia tytuł tego wątku ?

Dlaczego jest ICM/Italeri, przecież to dwa różne modele.

 

Tak wygląda Italeri

 

ital6473m01.jpg ital6473m02.jpg ital6473m03.jpg

ital6473m04.jpg ital6473m05.jpg ital6473m06.jpg

 

a do ICM są linki na początku wątku

 

Italerowska Pantera to ich stara z dołożona blaszką.

 

908_0.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jest ICM/Italeri, przecież to dwa różne modele.

Wspominałem o tym już.

Italerowska Pantera to ich stara z dołożona blaszką.

To nie do końca ta. Owszem ramka z kołami pojawia się i Panther A i Jagpanther i Bergepanther tej firmy, ale ramka z wieżą i ramka z górą kadłuba to wypraski z ich starej Panther D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.