Skocz do zawartości

Panzer IV G DML 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po wielokrotnym zdioramieniu się w pazurkach, rozochacałem się.

Trwało to dobre 1,5 nawet 2 miesiące. Ślęczałem nad pudłami wpatrując sie coby tu....w końcu wycobytu`owałem , a jakże 4

Z 4 przegrały esdek 11, jagdtiger,pantera i dwa tygrysy oraz crocodile - mam czas, przyjdzie i na nie.

 

Dodatkowym bodźcem był fakt iż mam te modele zdublowane po trzykroć, więc..można jeden popsuć.

Poszukiwania przyniosły niezłe rezultaty, odkopałem do modelu nieco gratów, o takich mniej więcej:

ResizeofDSCF3867.jpg

Gęsi, trochę blaszek,jakieś kapturki na mg , hamulec wylotowy, nieco innych szpargałów - na wstęp jest w czym wybierać.

Psuję ten model:

ResizeofDSCF3868.jpg

A mniej więcej to mu wcisnąłem na przód, gdzie już dałem białą bazę:

DSCF3870.jpg

Czyli jestem na etapie ogołocenia z części, które będę zastępował.

Nigdy uwagi nie zwracałem, ale niektóre el. producent świetnie wykonał, a niektóre mocno tak sobie - pisze o wzrokowym wyglądzie, nie zwymiarowaniu.

Przekładnia od jakiegoś trumpka mi pozostała, znalazłem też osłony wieży - więc i te chyba wrzuce na nią(także myślę nad bocznymi budy, jeśli nie całymi to chociaż wieszakami).

Nie jestem w 100% przekonany co do teatru działań - czyli malowanie.

Mam ciekawe zdjęcia z Włoszech, ale i możnaby się pokusić o fr wschodni.

Nie ma co kombinowac na siłę, wyjdzie w praniu.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzisiaj zajrzałem do portfela i pomyślałem skąd Ty masz kase na modele Mam dwie teorie:

1. Masz sklep

2. Wygrałeś w totka

Obojętnie która jest prawdziwa, ja Ci zazdroszczę Nie myślałeś o współcześniaku dla odmiany ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję powrotu do normalnej skali ;)

Tomeczku, ja nigdzie nie prysłem, do nikąd nie zmierzam...tak se dłubię, może zbytnio między skalami lawiruję, ale...dopóki nie ugryziesz..nie pojesz;)

 

co to za zestaw wnętrza do panzer IV?

a cośtamz trumpka mi pozostało

Z tego co wypada wymienić to uchwyty na narzędzia.

Zerknij z łaski swojej na blaszki ;) nawet zdjęcie dałem :p

Czekam na efekty

O_0 Boozy, ja też....moja virtualna półka juz jest powiększona o te pozycję...marzyć zawsze można, cośtam pewnie się wyskrobie:D

Nie myślałeś o współcześniaku dla odmiany ?

peter(Piotr?), niestety nie trafiłeś, niemniej by było na temat.

Czy kiedykolwiek, gdziekolwiek napisałem że nie zajme się takowym tematem ?

Nigdy, nigdy nie mówię;)

Polecam dość dyplomatyczna postawa...a czy skleję?

Tak, dostałem w prezencie Bradleya od Wodzika...i to MÓJ model będzie, na własność...że tak przeklnę :p

A tak poza tematem, wyobrażasz sobie te krzyki ?

Jak to !?

Błoto na wieży?

On nie mógł się tak poobijać !

Tak być nie mogło !

IRAQ - tak wdzięczny temat weatheringowo...że sam z własnych pomysłów wyjść nie mogę ;)

 

Nom, to zasób stwierdzeń NEGOWCY mogą zacząć zbierać, bo będzie po mojemu(czyli insze niż ichnińsze )

Grzesiu ,z łaski swojej...by już na zaś ukrócić polemike w przyszły niedoszłym temacie...wklej i tu zdjęcie z błotkiem na wieży....TYM co nie wierzą...dla zasady(dobrego dość nigdy)

 

p.s. bo nie dodałem.....

nieważne co wrzucisz na model...liczy sie i tak efekt końcowy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zajrzałem do portfela i pomyślałem skąd Ty masz kase na modele Smile Mam dwie teorie:

Stawiam, że Gościu w jakimś warszawskim gangu jest Gościu.

Gang porywa dla okupu spartolone modele i grozi, że jak nie zostanie zapłacony okup to go...spowrotem oddadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do obaw przed komentarzami innych:

a mnie to rybka...żes z przekory wkleił, czy nie widziałeś moich wypocin?

To utwierdzę, młotkiem bracie,młotkiem

 

 

Nie albo BE zwsze można napisać- - zauważ jedno, przeważnie takie sugestie piszą Ci, co nie UMIOM, bądź mocno cienko to im wychodzi;)

 

 

peterku, spokojnie, ja sobię skleję wpierw tego pzkpfwshwhshhs8i3764736376

na transporter opanacerzony także przyjdzie czas.

Sam wiem, że do pewnych tematów trzeba dorosnać, przynajmniej modelarsko...a jak związanym nim jesteś osobiście(mniej, bądź bardziej)....no to cholera ciężko będzie...ale jak to mówią, człowiek nie jest taki...coby sobie nie dał rady;)

W razie co, pomożecie?

Tak, pomożemy.....

ad2 - będąc w innym miejscu wczoraj niż teraz...logiczne zanabyłem przepłacajac drogą kupna takiecoś:

ResizeofDSCF3872.jpg

jakoś transmisję trumpka dało się upchnąć na przód...to i jakoś ceemkowy zestaw da się upchnąć na tył.

Środek...hm, no właśnie...tam prawda leży...tylko moja, czy Twoja(skoro czytasz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Jeżeli chcesz z osłonami wieży i wieszakami, kilka moich propozycji do przemyślenia.

Prawdopodobnie późna IV G z 2 Dywizji Pancernej Kursk (fajnie się wtedy znakowali orłem)

Clipboard01.jpg

 

Późna IV G z 20 Dywizji Pancernej czasowo też okolice Kurska

Clipboard02-1.jpg

 

Sympatycznie obładowany "zimoch" z 4 Dywizji Pancernej (poszaleć z błotem można )

440500097_XqGnx-M.jpg

 

...i jeden rozbitek z Włoch ale za to kolorowy

c6.jpg

 

Tylko jeżeli IV G z osłonami to wymiana gruchowatego hamulca to najmniejsza problemik... parę rzeczy trzeba zmienić, piszesz się?

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

źródła zdjęć: aukcje ebay, wikimedia, life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia fajne .ale tylko zimowa IV to na pewno G . Resztę obstawiam na wczesne H. Ostatnie zdjecie to raczej napewno wczesna H ;dodatkowe dopancerzenie przedniej płyty bez wycięcia na okurarowy obiektyw kierowcy. Wersja H właśnie tego nieposiadała i wizualnie tym elementem można ją odróżnic od późnej G , pozdrawiam i miłego składania OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resztę obstawiam na wczesne H

Jednak G....

Tak jak napisałem, nie jestem pewny w pierwszym wypadku 50/50.

 

Na drugim zdjęciu wyraźnie widać odbojnik anteny (która była na prawym boku) przy jarzmie działa. Cecha BARDZO charakterystyczna dla G i wcześniejszych. „Czwórka” ma także wcześniejszą krótszą lufę o długości L/43 ale już nowy hamulec wylotowy.

 

Zdjęcie czwarte, analogicznie. Widać resztki anteny na prawym boku i odbojnik przy jarzmie.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło Ci na myśl, że część z nas to dorośli ludzie zarabiający pieniądze ?

Pzdr

 

 

No ale to też bez przesady, jeden model to pół wypłaty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysku do końca sie nie zgodzę z tymi czwórkami - masz rację pierwsza dla mnie to też G, ale nie o tym ja.

Gosciu zrób no jakies zblizenia środka bo coś nie halo.

No i zawieszenie sobie fundnij z tristarka - fajne jest. Daj znać jeszcze czy priv ci przeszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak dla kogoś 300-400 zł to pół wypłaty to raczej skleja prosto z pudła i to jakieś RPM-y

Pzdr

 

... albo buduję dwa modele w roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje nie dopatrzenie. ,na ostatnim zdjęciu widać jeszcze boczny wizjer pomocnika kierowcy .W wersji H i J zlikwidowany.Swoją drogą resztki anteny wyglądają jak niezły drąg.Gdzieś w domu mam zdjęcia G bez odboju anteny a H zrolkami podtrzymującymi i odbojem anteny ,oczywiście nie na jednym zdjęciu.

Panowie ile i za le kto klei to jego sprawa i nie warto oto kopii łamać i nie zaśmiecajmy koledze postu narazie OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeden rozbitek z Włoch ale za to kolorowy

chyba najbliższe sercu. Wiem że także już na etapie wyjazdu montowali im belki drzewniane po stronie prawej(są fotki z transportu) - a takiej na 4um TU nie widziałem.

 

 

gruchowatego hamulca

czyli zestawik DML na wstępie jest gniotkiem.

Ale obydwa?

Bo są te do eFki , i ten strikte G.

 

 

parę rzeczy trzeba zmienić, piszesz się? Cool

Jak czas znajdziesz maźnij na prędce, coby tu powycinać.

Na pewno nie zamierzam wykonywać pełnego wnętrza.

Użyłem transmisji jaka była pod ręką, a to wcześniejszy model mostu posiadał.

Silnik to także pewnie błąd jakiś się znajdzie...bo (i tu odpowiedź i dla Boozego) sugerowane docelowo to..raz ze do tamki...to do tego dla wersji H i J, są mądrzejsi..jak czytają odpowiedzą szczegółowiej.

 

Jak zbiorę wszystko co niezbędne do merytoryki..mogę zawracać 4 literki, ale pewnie będzie to kolejna sztuka.

 

Stanowczo chcę pomacać się z silnikiem malarsko, dziewiczo.

 

Tu zawieszenie ruchomego nie będzie - z założenia ma być klockowym golasem.

 

 

 

 

 

 

Gosciu zrób no jakies zblizenia środka bo coś nie halo.

masz taką samą transmisję w swoim modelu, co to ja popsułem..a Ty psuł będziesz.

ResizeofDSCF3874.jpg

sklecone wg instrukcji trumpka

 

Patterson, popsuje ten, albo nawet dwa takie...będe miał miejsce na nową H ;)

 

Apropos odboi, czy istniały takie długie, przez całą lufę(prawie do hamulca ?) - bo tu w komplecie złomu mam...a na fotkach tylko te krótkie widzę - bądź ich brak

 

dzięki za podpomocwiedz`i

 

 

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

czyli zestawik DML na wstępie jest gniotkiem.

Wręcz przeciwnie, jest bardzo dobry. Problem jest zaś natury ogólnej.

Zmiany w poszczególnych wersjach nie następowały w jednym momencie, w stylu od dziś robimy G i zmieniamy x, y, z itd. Poszczególne rzeczy wprowadzano w różnym okresie, w jednym miesiącu zmieniono jeden szczegół, w kolejnym następny. W konsekwencji pojazdy z tym samym oznaczeniem wersji z pierwszych serii produkcyjnych i ostatnich różniły się już znacznie. Paradoksalnie bardziej niż np. późna G i wczesna H, po prostu wprowadzano jeszcze jedną zmianę i zmieniano oznaczenie. Odnosząc zaś moje przynudzanie do Twojego modelu upatrzyłeś sobie G z ekranami z końcowej serii, zaś jako podstawę masz G z początków produkcji, wiec kilka drobiazgów warto poprawić

 

 

Bo są te do eFki , i ten strikte G.

Ok. pisząc to patrzyłem tylko na box-art. Jeżeli jest to dobrze.

Natomiast nie zmienia to faktu że Twój wybraniec może mieć dłuższą lufę nie L/43 ale L/48

 

 

Jak czas znajdziesz maźnij na prędce, coby tu powycinać.

Ni ma problima. Pisze tylko z „dyni” więc coś może mi umknąć.

Posłużę się tym kolorowym skoro jest najbliższy temu co wybrałeś.

 

c6nowy.jpg

 

1) przód kadłuba dodatkowe (30 mm) opancerzenie przymocowane na śruby (jak tu na zdjęciu) lub przyspawane. Jeżeli nie robisz super konkretnego pojazdu ten drugi sposób jest łatwiejszy, wystarczy wyciąć odpowiednie kawałki plastiku i zrobić dookoła jakieś małe spawy. Możesz zrobić małe wycięcie nad wizjerem kierowcy na te dwa małe otwory (obiektyw kierowcy) acz niekoniecznie, w styczniu 43 zaprzestano tego używać i ostatnie serie były już bez tego ustrojstwa.

2) na włazach kierowcy i strzelca są takie okrągłe pistol porty – zlikwidować

3) na wieży na prawej i lewej stronie zlikwidować wizjery

4) na przedzie wieży po prawej stronie zlikwidować jeden z tych wizjerów

5) jeżeli masz wyrzutniki granatów dymnych można zamontować, jeżeli nie, też dobrze nie wszystkie miały

6) na dachu wierzy po prawej stronie od wieżyczki dowódcy jest taki sam pistol port jak we włazach kierowcy i strzelca – zlikwidować

7) właz dowódcy jednoczęściowy

8) wokół wieżyczki dowódcy pojawił się pierścień ochronny, coś takiego:

piercie.jpg

9) na tylnym okrągłym ekranie na wieży na dolnej krawędzi powinna być listwa drewniana (cienki pasek plastyku) która „robiła” jako odbojnik anteny. Widzę że masz blachy griffona nie znam ich, może to uwzględnili

10) na tyle kadłuba po prawej stronie od lin holowniczych nie montuj pojemnika z granatami dymnymi

 

tyle mojego marudzenia, miłego sklejania

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacuś spokojnie raptem parę dziur do zaszpachlowania i płytek do wstawienia

Zresztą Rafał pytał o zmiany, a zrobi jak chce.

Poszukaj lepiej włazu jednoczęściowego, bo w swoim złomie nie mam.

 

pozdrawiam

Krzysiek

 

PS Kiedy ronsona zaczynasz to poszalejemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle mojego marudzenia, miłego sklejania

się przeraziłem, jak tych strzałek naćkałeś

Nie wiedziałem którą wpierw wybrać.

 

Wpierw zapłakałem, póżniej chwilka konsternacji i :

Vis13, cośtam się domyśliłem..ale wolę się upewnić..zanim totalnie zgładze model.

 

Włazy, wieża i dziurki:

ResizeofDSCF3883.jpg

ResizeofDSCF3882.jpg

ResizeofDSCF3881.jpg

prod. dał dwa rodzeja i rozumiem ze chodzi o te z ptaszkiem(fistaszkiem )

 

Ptaszkami bawimy się dalej, ten który tu widnieje..to wersja o którą Ci chodziło si?

ResizeofDSCF3884.jpg

Biorąc pod uwagę, iż stoisz z 2 strony monitora Twojsze prawo jest insze niż mojsze Więc rozumiem że chodzi o ten el.

ResizeofDSCF3885.jpg

Ja w to miejsce chcę dać takiecoś na byleco-kanister/kółko się zobaczy ;)

A i dorobiłem z fotki coś wkleił te płyty, niestety robiłem to już po sklejeniu kadłubka.

ResizeofDSCF3880.jpg

ResizeofDSCF3879.jpg

Linijkowo nie jest - niemniej przewiduję tam letkie "puk" - i tu kolejne pytanie

- czy po ubytku śrubki powinienem zostawić wystającą igłę(srubę), czy mogiem dziurke ?

A bo znów zabyłem, się rozpędziłem i na szybko pstryknałem fotkę...a póżniej działałem dalej...i postepu nie obfotografowałem.

ResizeofDSCF3878.jpg

 

Kolejna sprawa to ten silnik.

Nieco zmąciłem, bo montaż tej pozycji powinno się zacząć( a właściwie pasowanie) z nietkniętą wanną, ja zacząłem już po wklejeniu tylnej płyty :/

Styk, to za spore określenie...więc psuł na siłę nie będę.

Jak H kupię tam upchnę, z całą reszta.

 

uff.

 

 

 

Poszukaj lepiej włazu jednoczęściowego, bo w swoim złomie nie mam.

Jest sens kombinować z tego dzielonego...w cały?

Bo szczerze to nie widzi mi się kupować całego modelu dla 1 części :/

 

 

Sam sie Rafałku prosiłeś

tak nadmieniłem...fakt, mam.

Kiedy ronsona zaczynasz to poszalejemy

ciiiiiii :p

 

p.

 

 

p.s.

dziś Jacek widziałem dokładniej ta relację Jotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się przeraziłem, jak tych strzałek naćkałeś Mr. Green

he he sam się trochę przestraszyłem jak po wklejeniu na to popatrzyłem :-)

 

ad 2 tak jest, ptaszek właściwy

ad 6 trafiony zatopiony - zlikwidować

ad 4 ptaszek też bardzo dobry

ad 10 czytasz w moich myślach, najlepiej zeszlifować

 

Po ubytku możesz zostawić dziurkę, fajny bajer na jakieś wycieki syfu

Vis13 napisał:

Poszukaj lepiej włazu jednoczęściowego, bo w swoim złomie nie mam.

 

Jest sens kombinować z tego dzielonego...w cały?

Jeżeli nie będziesz miał otwartego to myślę tak. Podkleisz od dołu, zaszpachlujesz u góry, zetniesz jeden zawias, będzie jak nowy.

 

Jeszcze jedno, pozwoliłem sobie pomazać Twoją fotkę.

Popatrz na zdjęcie rozbitka i wytnij w tej płycie przedniej miejsce na zaczepy holownicze tak jak zaznaczyłem.

ResizeofDSCF3880.jpg

 

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.