Skocz do zawartości

Panzer IV G DML 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

No Rafał, nie wiem jak inni ale ja zdecydowanie wolę oglądać Twoje zmagania z 35 to jest to pięknie ozdobiony świecidełkami, również czekam na malowanko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no ladnie obgracony.masz sie czym podeprzec jesli chodzi o te kanistry zaczepione na tych drutach na wiezy czy to czysta fantazja?

 

Mam zdjęcie czwórki z dwoma beczkami (!!!) przytroczonymi do rommelkasty. Drutem

 

Ta lina dyndająca z przodu mi trochę nie pasi. Za duże ryzyko, że spadnie i się wkręci w coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dweler, dzis juz nie mam sił na wyszukiwanie dokładnie tej foty - ale wykorzystywano w ten sposób wystające el. tanków.

Szczególnie tak wyglądały w marszu(chyba poza Afryką, bo tam zaplecze nie dawało rady podganiać wojaków Rommla, więc i w boju przeważnie wyglądały jak jaki)

 

 

Mam zdjęcie czwórki z dwoma beczkami (!!!) przytroczonymi do rommelkasty. Drutem Smile

potwierdzam, były i gorsze "wydziwy" - i znów można powiedzieć...ze dyrektywy dyrektywami...a życie życiem.

 

 

Ta lina dyndająca z przodu mi trochę nie pasi. Za duże ryzyko, że spadnie i się wkręci w coś...

scenka będzie przedstawiała postój, nie marsz.

 

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dweler - użyłem 3 kolorów - proporcji jak zwykle u mnie nie poznasz...bo ich nie mam :(

Użyłem 3 kolorów Tamiya dkgb,biały i khaki.

Zasada?

Weź model górą do najsilniejszego żródła swiatła...a ten że sam Ci opowie historię światłocieni ;) - ja tego na pewno lepiej nie zrobię

 

 

To jest mój ostatni model w stylu "niby" CM, z ukierunkowanym światłem od góry, w następnych będę się starał polatać z latarką w koło(z akcentem na STARAŁ )

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to teraz możecie się za głowę łapać.....jak On tak mógł!?

Ano mogłem, bo lubię

 

Kalki...zabrakło mi trójeczki...więc wykorzystałem to, co miałem na podorędziu...zamiast 304 będzie 04 ;)

 

Naoksydowałem hamulec,mg w wiezy i kadłubie, pomazałem bandaże kółek.

Teraz w końcu wezme się za męczenie farby....bo puszczanie stada pędzących młotków...jest czasochłonne.

 

Moja (jak to Vis13 trafnie określił ) ścierka ma się tak:

ResizeofDSCF3991.jpg

ResizeofDSCF3982.jpg

ResizeofDSCF3981.jpg

ResizeofDSCF3980.jpg

ResizeofDSCF3979.jpg

ResizeofDSCF3977.jpg

 

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpryski to "pacanie" gąbką i póżniej retusz pędzlem.

 

 

Udało mi sie nieco podmęczyć farbę.

Użyłem rzadkiej olejnej:

zielonej

niebieskiej

sieny

umbry.

Jak mi model wyschnie zastanowie się, czy poprawić dając biedronkę, czy pozostawić i przejść do jasnego pin washa u góry, po oleisty,smugowy na zawieszeniu i wannie.

Model:

ResizeofDSCF4006.jpg

ResizeofDSCF4004.jpg

ResizeofDSCF4003.jpg

ResizeofDSCF4002.jpg

ResizeofDSCF4001.jpg

ResizeofDSCF3999.jpg

ResizeofDSCF3998.jpg

ResizeofDSCF3996.jpg

ResizeofDSCF3993.jpg

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło Ci na myśl, że część z nas to dorośli ludzie zarabiający pieniądze ?

Pzdr

 

 

Ja tam jestem nie letni ale jak jest czas wakacji to ide do roboty i zarabiam pieniadze na moje hooby )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale - dwa pytania przychodzą mi na myśl. Po pierwsze - czy zamierzasz podmalować jakoś klocuszek podlewarkowy (ładną fakturkę ma, tylko się jakoś "nie wyróżnia z tłumu")? Zmęczyłeś tłumik pod kątem korozji, ma już trochę porowatości, ale czy dojdą jeszcze punktowe skupiska świeżej i starej rdzy? Reszta kozak, te podłużne wąziutkie rysy na schurzenach wymiatają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb napisał:

A nie przyszło Ci na myśl, że część z nas to dorośli ludzie zarabiający pieniądze ?

Pzdr

 

 

 

Ja tam jestem nie letni ale jak jest czas wakacji to ide do roboty i zarabiam pieniadze na moje hooby Smile)

KONIEC CZATA, kwestie własnych zarobków, opinii na ich temat załatwiajcie poprzez PW :]

 

 

Hejka Kaziu.

A juz spieszę z odpowiedzią.

W chwili obecnej jestem na etapie męczenia powłoki bazowej.

Jak widzisz, narzędzia są bazowo mazniete, klocek w także.

 

Jak już się ogarnę z dkgb wezmę się za wyciorki,klocki, gąski...i na deser zostawiam sobię tłumnik ;)

 

Jak na razie dałem płukankę na tanka - nieco zacieków...i takie tam - po mojemu.

ResizeofDSCF4015.jpg

ResizeofDSCF4014.jpg

ResizeofDSCF4013.jpg

ResizeofDSCF4011.jpg

ResizeofDSCF4009.jpg

ResizeofDSCF4008.jpg

ResizeofDSCF4007.jpg

W obszarze nadsilnikowym i ogólnie to tu, to tam psocę jakimiś naleciałościami

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poznaję cię, Gościu - piąta strona relacji, a czołgu jakiś taki sterylny

 

Racja, zwykle 3 strony i model gotowy

Ale i tak wygląda zabójczo

(no w końcu IV to najpiękniejszy czołg wg mnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie dałem płukankę na tanka - nieco zacieków...i takie tam

 

Ta płukanka to oleje rozcieńczane terpentyną albo spiritem? Zacieki maziałeś tak prosto na bazowy bez żadnego połysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleje rozcieńczane

 

spiritem

 

tak prosto na bazowy

3 x Tak

 

 

jak nadmieniłem, tak uczyniłem - ochlapania i zacieki,przecieki.

Jak na budzie tak i na wannie.

ResizeofDSCF4017.jpg

ResizeofDSCF4024.jpg

ResizeofDSCF4023.jpg

ResizeofDSCF4022.jpg

ResizeofDSCF4020.jpg

 

Teraz biore się za osprzęt i graty na tanka.

Po wrzuceniu całego śmieciowiska wyślizgam zeby, oraz koła napinające...po czym je zabezpiecze...coby 5x tego samego nie robić póżniej, po pigmentowaniu.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weisz co, Rafale, w niektórych miejscach Twoja czwórka przypomina malarsko mojego Befehla (dotyczy to głównie zacieków i obić boków wanny). Nie wiem, czy to dobrze (albo mi wyszedł taki efekt jak "podręcznikowo" powinien wyglądać, albo nie wiem... - bo przepaść malarsko-jakościowa między moją a Twoją produkcją jest oczywista) .

 

Niemniej dopiero zaczyna panzerekto fajnie wyglądać. Pierwsze etapy CM mi się nie podbają - widać za duży kontrast miedzy "światłem" i "cieniem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.