Skocz do zawartości

[ Wrzesień'39] Tankietka TKS z km. wz.25 RPM 1/35


Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Uspokoiłeś mnie, serio. Dobrze że przewidujesz pewne rzeczy, chętnie zobaczę jak to będzie wyglądać pomalowane. Na przyszłość zainwestuj w polistyren, dobra metalowa linijka, ostry nożyk i jedziesz !

Dajesz dajesz.

 

Nie przesadzaj z tym specjalistą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chciałbym zwrócić uwagę, że to mój pierwszy model, w którym dorabiam/przerabiam tyle części.Jest to dla mnie swego rodzaju krok w przód i udoskonalenie umiejętności władania skalpelem itp.

 

Mam pytanko do posiadaczy wnętrza do tankietki z RPM-u.

 

Chodzi mi ile ma średnica elementu zaznaczonego na kolor czerwony w miejscu czarnego prostokąta.Czy nie jest to przypadkiem 3mm?

 

1404_1_rpm35031_1.jpg

 

(zdjęcie ze strony www.mojehobby.pl)

 

Aha i jakby ktoś już mierzył to mógłby również podać wymiary chłodnicy?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar linijką szkolną (z racji braku mikrometru) określa, że grubość (średnica) wskazanego przez Ciebie elementu wynosi maksymalnie 2mm.

Fotka w gratisie:

IMG_4107.jpg

źródło: własne

 

Chłodnica - szerokość 16,5mm, wysokość 21 mm (razem z kurkiem wlewu wody), 7mm głębokość (razem z osłoną wiatraka). Tymi wymiarami się nie sugeruj bo kształt chłodnicy nie odpowiada oryginałowi wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

 

A masz może jeszcze jakieś zdjęcia przodu z otwartymi klapami przez, które widać cały układ jezdny?Coś na wzór wrzuconego przez Ciebie fotografi.Może być via meil lub pw.Mam parę fotek ale kolejne nie zaszkodzą

 

A tak po za tym to sprawdź PW

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która wersja jest wg. Was lepsza: element czarny czy żółty

Mi bardziej pasuje czarny o średnicy 2mm niż żółty o średnicy 3mm.

 

W jakim celu pytasz, sam sobie odpowiadając ? Tym bardziej, że przed chwilą dostałeś odpowiedź ?

IMG_4087.jpg

 

Spójrz na zdjęcia i zastanów się. 3 mm = 10,5cm, 2 mm = 7cm przeliczając w skali. Rzut okiem na zdjęcia i linijkę, trochę zdrowego rozsądku i odpowiedź wydaje się jasna.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw nazywasz mnie specjalistą, potem określasz to co piszesz jako głupoty - bez przesady, nie popadajmy w skrajności. Spokojnie Felipe !

Dawaj z tym karaluchem boś mi ochoty narobił !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw nazywasz mnie specjalistą, potem określasz to co piszesz jako głupoty - bez przesady, nie popadajmy w skrajności. Spokojnie Felipe !

Dawaj z tym karaluchem boś mi ochoty narobił !

 

Dobra koniec tematu

 

A co się tyczy karalucha to właśnie ruszam mocną parą z jego budową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.