Skocz do zawartości

[ Wrzesień'39] Tankietka TKS z km. wz.25 RPM 1/35


Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem, że wystąpię w tym ciekawym projekcie.

Jako, że Tankietek nigdy nie za dużo wybór był prosty.W magazynie znalazłem wytwór RPM-u.Malowanie będzie jednobarwne (oliwkowozielone).Wybrałem to ponieważ mało osób robi go właśnie w takim malowaniu.

 

Oto krótki in-box:

P1030932.jpg

P1030933.jpg

 

Liczę na pomoc kolegów Jarekk i Jendrass1, którzy są bardzo dobrze obeznani w temacie.

 

Z kwitami u mnie słabiutko- zaledwie "PWP 1939".

Chciałbym natomiast zrobić parę przeróbek(czyt. poprawek) więc wszelakie zdjęcia i materiały (również via meil) są na wagę złota.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ad.1 Bez wnętrza ponieważ ma to być szybki projekt.Poprawić chcę ogólnie górę (wymiana uchwytów,nity etc.).Chociaż może zrobiłbym to co będzie widoczne przez otwarte górne włazy.

Ad.2 Myślę, że poziom raczej średni lecz jeśli nie podołam to przejdę na niski

 

A oto co udało się już skleić przez ten czas:

 

P1030941.jpg

P1030942.jpg

 

Celowo nie szpachlowałem śladów po wypychaczach( zobaczę czy będzie widać po nałożeniu układu jezdnego).Nie obejdzie się również bez szpachlowania na łączeniu bocznych ścianek z podwoziem.Myślę również nad wymianą błotników na blaszaki (po piwsku albo coli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rysunków nie rozpędzaj się bo ciężko będzie później poprawiać. Zestaw części metalowych ABER 35016 mógłby być przydatny. Piwkowa blaszka będzie trudna do profilowania błotników. Siateczka metalowa przydałaby się.

Model ogólnie ma błędy geometryczne ale nie da się ich raczej poprawić. Uzupełnić można jednak nity (z pręcików polistyrenu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rysunki, czy nie masz czasami jakiś rusunków wnętrza?

Co do Abera to na początku myślałem o nim ale potem zrezygnowałem.Postanowiłem, że elementy dorobię sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkice wrzucę jak tylko odnajdę ładowarkę do baterii. Mam już pstryknięte ale zdechły paluszki jak na złość.

Tak na oko to układ jezdny wymaga spoooro pracy, wpływy włazów, wizjery, tłumik, żaluzje... chyba napisze jakiś poradnik pt "Jak zrobić dobrą tankietkę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak uważam że Jędrek mógłby cos napisać. Ale nie będę na niego czekał.

 

Radzę ci Filipie spasuj sobie najpierw model na sucho. Ja w ten sposób wykryłem parę błędów.

 

Powodzenia. Fajnie wiedzieć, że Cię zainspirowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poczekasz za długo, bo poradnik jutro będzie.

 

 

 

 

 

 

Czekam na ten poradnik jak na św.Mikołaja normalnie.Kiedy to jutro wkońcu będzie?No ile mam jeszcze czekać?No księżyc spadaj z nieba bo słonko już musi wstać

 

Jonasz model spasowałem już na sucho i jest nawet nawet.Tak się nakręciłem na model, że kazałem rodzicielce żeby go schowała przede mną bo go jeszcze dzisiaj skleję Czekam na poradnik i skany Jędrku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik zacznę pisać dziś, ale żeby dobrze sfotografować ramki potrzebuję dzienne słonko zatem poradnik będzie jutro pewnie popołudniem (tj. po egzamie).

 

Foty z MiF

Napinanie gąsienic:

IMG_6381.jpg

Tak wygląda część tego elementu w realu, tu akurat w C2P:

C2P092.jpg

Jeśli jesteś zdolniak to masz w sieci fotki TKS (2szt) oraz TK-3 na tym forum, szukaj detali.

IMG_6358.jpg

IMG_6357.jpg

IMG_6355.jpg

IMG_6354.jpg

IMG_6359.jpg

Układ jezdny:

IMG_6360.jpg

IMG_6361.jpg

IMG_6362.jpg

Real - to ta gruba część w formie "U" (patrząc z boku, po prawej stronie boku wozu).

 

Mówiłem już chyba ale powtórzę - szukaj fot oryginalnych wozów w sieci - fotki z rekonstrukcji i pokazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post pod postem ale...

 

Postanowiłem, że wykonam detale wnętrza widoczne przez otwarte górne klapy.Czyli makieta silnika,siedzenia,kierownica.Korzystając ze wspaniałego forum "odkrywca" a dokładniej stąd:

http://www.odkrywca-online.pl/pokaz_watek.php?id=236072

będę się wzorował na budowie makiety silnika.Myślę, że zrobię choć namiastkę silnika Polski Fiat 122B.

 

Mam również prośbę.Czy ktoś posiada zbędne wnętrze Tankietki TKS z RPM-u i mógły mi je odsprzedać?Chodzi mi głownie o siedzenia i kierownicę.Na bazie tych elementów i zdjęć postaram się je przerobić na bardziej oryginalne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Postanowiłem, że zbuduję tylną ścianę kadłuba od podstaw.

Element jaki dał RPM to chyba jakiś żart (zwłaszcza żaluzje).

 

Oglądając zdjęcia natknąłem się na pewien problem.Otóż długość

tylnych klap w tylnej ściance są jednakowej długośći:

P1030982.jpg

 

Na fotce widać jednak, że żaluzja jest nieco dłuższa(czerwony kolor) od drugiej klapy obok(zielony kolor):

 

przerbka.jpg

 

I teraz nie wiem czy ja źle odczytałem i zaznaczyłem na zdjęciu czy może mam rację?

Mam jeszcze kilka fotek tyłu i tam również potwierdza się moja teza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew Wodecki - 10

Iwona Szymańska–Pavlović - 9

Beata Tyszkiewicz - 10

Piotr Galiński - 10

 

Brawo ! Słusznie stary, słusznie. Przeróbki tej maści są jak najbardziej wskazane, z czego żaluzje zrobisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew Wodecki - 10

Iwona Szymańska–Pavlović - 9

Beata Tyszkiewicz - 10

Piotr Galiński - 10

 

Brawo ! Słusznie stary, słusznie. Przeróbki tej maści są jak najbardziej wskazane, z czego żaluzje zrobisz ?

 

Iwona Ty szarna pampo...czarna mambo...no Ty co taka mniej zwichrowana jesteś

 

Hmmm co to żaluzji to się właśnie zastanawiam... może blaszka jakaś wyginana pod odpowiednim kątem.Sam jeszcze nie mam ostatecznego pomysłu.Może ktoś taki posiada?

 

Wiadomości z dzisiejszego dnia:

Rano dowiedziałem się, że planowana kolonia jest przełożona z 16-30 lipca na 22 czerwca-6 lipca, więc pracę będą wstrzymane

Będę miał czas nad rozmyślaniem co i jak przerobić w TKS-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co młodym wilkiem jeszcze jestem

 

Poliestyren dobra myśl, co do Abera to apeluję jeśli ktoś ma ów żaluzje od ów producenta to proszę Go bardzo aby zmierzył jej długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.