Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

2003 - ten to zostanie w pamięci na zawsze. W 1979 roku technik przypadkowo odpalił żerdź II spadochronu fotela katapultowego. Ile musiałem się najeździć za częściami i do Dęblina aby go wyremontowali a ile nocek nieprzespanych w pociągach. Ale latał do końca szczęśliwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu zasobnika SPS-141 z kilkunastu stron wcześniej mam pytanie, czy ktoś z kolegów posiada informację lub zdjęcie, które za naszych MiGów 21 były przystosowane do przenoszenia tegoż zasobnika?

Informacja niezbędna do rozpoczęcia projektu w 1/48. Zasobnik już jest ale nie wiadomo pod czym to podwiesić

 

Liczę na Waszą pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W malborskim pułku był klucz samolotów z tymi zasobnikami.

A dokładniej na klucz samolotów przypadał 1 z zasobnikiem.Było 9 zasobników i tyleż samolotów przystosowano do przenoszenia SPS-a. Jak próbowaliśmy dojść , zaczęłem tochę przeglądać zdjęcia. Z informacji jedynego dostępnego gościa który robił te samoloty, wynika iż można je było rozpoznac po zmienionym opływie belki podkadłubowej.Próbowałem przyglądać się zdjęciom i wg mnie zasobniki mogły wisieć pod:

6810, 6814, 7812, 8702, 8706, 9112, 9114, [8704 - nie jestem pewien na 100% ]

Brakuje jednego, nie mam pojęcia którego .9805 -najprawdopodobniej jedynego BIS-a przystosowanego do zasobnika nie liczę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za info odnośnie nosicieli SPS-141. A jesteście w stanie zilustrować jakąś fotką różnicę standardowej belki z tą przystosowaną do SPSa.

 

Babcia dzięki za materiały z PW

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten f-13, skończył w COSSTWL. Gdzieś obok stał wtedy 01 jeśli dobrze kojarzę

Cinekf1 parę stron wcześniej gdy było o sps, ktoś wrzucił foto tak przerobionej belki w zbliżeniu. Poszukaj

Leszku, ja dałbym raczej ub-16. 32 to u nas prędzej raczej pod skrzydłami Bisów, ale to niech się wypowiedzą koledzy. Zaś jeśli chodzi o ogólnie taką konfigurację to pełno jest foto Rów, ale to wytłumaczalne. Czy MF tak latały, trzeba by patrzeć po zdjęciach. Ogólnie jest mało zdjęć M/MF nawet z samymi 2x 490l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za info odnośnie nosicieli SPS-141. A jesteście w stanie zilustrować jakąś fotką różnicę standardowej belki z tą przystosowaną do SPSa.

 

Babcia dzięki za materiały z PW

Pozdrawiam

STRONA 71 :D cała strona poświęcona belkom [ no prawie ]

 

21MF-Nieczęsty widok, ale za to jaki ładny.

 

6814n.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.