Skocz do zawartości

Anneliese Konigstiger + scenka "Węgry 1945" 1:35


jager27

Rekomendowane odpowiedzi

Bruk i chodnik pomalowałem szarą farbą i nałożyłem trochę suchych pasteli (szara, ceglasta i trochę brązowej). Z tyłu, tam gdzie będzie czołg to na razie przygotowałem tylko taki "podkład" i planuje tam nasypać kawałków cegieł i gruzu.

P1010713.JPG

P1010714.JPG

P1010715.JPG

P1010716.JPG

P1010717.JPG

P1010718.JPG

P1010719.JPG

P1010720.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no nie przykładasz się za bardzo.. te ceglaste plamy przy malowaniu cegieł nachodzą na tynk, na gzymsy..

po pomalowaniu jeszcze bardziej widać ślady po łączeniu poszczególnych elementów ścian

strasznie wyglądają przerwy w balustradzie - przecież to było kute.. w jeden kawał.. nie popękała by tak nawet przy ciężkim ostrzale ulicy

 

to pozostałość po budynku.. ulica i przede wszystkim wnętrze było by zasypane gruzem.. tygrys powinien stać nie na poziomie ulicy ale trochę wyżej.. przecież co najmniej 2 kondygnacje się tam zgruzowały więc niepotrzebnie tam cokolwiek malowałeś..

namocz gazety w wodzie z wikolem i wymodeluj sam teren.. zostaw miejsce na gąski KT, po bokach jeszcze spiętrz teren, i dopiero wtedy rób gruz i resztę..

cegły możesz kupić gotowe.. albo zrobić samemu z gipsu.. przydało by się jeszcze trochę dachówek, jakieś drewniane belki stropowe.. to teren pod i w najbliższą okolicę tygrysa..

 

poza tym przy tak zburzonym budynku stolarka okienna by się raczej nie ostała.. może chociaż zrób jedno skrzydło drzwi urwane i leżące gdzieś obok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy piszecie jakbym ja już to skończył. Spokojnie. Gruz będzie bo być musi.

 

:( Jakbym tam dostrzegał jakieś zacieki, farby "wychodzą za linię" :(

To II wojna światowa a dom mógłby być malowany przez mieszkańców lub przez prostego Węgra a nie jakąś firmę i nikt, aż tak bardzo by się nie starał jak wy przy budowie modeli (szczerze to ja też się staram, ale nie zawsze wszystko wychodzi :( )

 

o pozostałość po budynku.. ulica i przede wszystkim wnętrze było by zasypane gruzem.. tygrys powinien stać nie na poziomie ulicy ale trochę wyżej.. przecież co najmniej 2 kondygnacje się tam zgruzowały więc niepotrzebnie tam cokolwiek malowałeś..

O tym też pomyślałem, tylko muszę mieć gruz i postaram się coś wykombinować z materiałów autentycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pomyśl trochę w innym kierunku... Lepiej zostawić te łączenia niż je wygładzić ponieważ tam nie ma okien i nie byłoby to takie gładkie tylko prędzej takie jakie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem na krótkich wczasach a po powrocie zabrałem się za czołg ponieważ nie mam koncepcji jak dalej robić tą ruinę. Gąsienic nie ma na razie bo zamówiłem sobie friule i powinny dojść za około 2 dni.

 

P1010724.JPG

P1010725.JPG

P1010726.JPG

P1010727.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smile Wszystko już sklejone?

Nie. Jeszcze zostało mnóstwo detali.

 

Widzę że zawieszenie elegancko działa

:/ Tak średnio działa. Mogłoby lepiej działać, myślę, że jak dam friule to będą bardziej opadać a nie wisieć w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim za długie zostawiasz te druty.

Rób tak:

Wciskasz drucik do oporu, potem lekko go wysuwasz, tak ok 1 mm, ucinasz i wpychasz ponownie. Dzięki temu drucik będzie widoczny minimalnie.

Przyklejać nie trzeba, no chyba że będziesz bawił się modelem w wojnę na dywanie

Pzdr

Ps. Słabo to pędzlowanie wygląda.

Ja jak byłem na etapie pędzla to nawet nie śniłem o kilku-kolorowym kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklejać nie trzeba, no chyba że będziesz bawił się modelem w wojnę na dywanie

 

heh. Nie, ale martwię się żeby przy zakładaniu nie wypadły.

 

 

Ps. Słabo to pędzlowanie wygląda.

Ja jak byłem na etapie pędzla to nawet nie śniłem o kilku-kolorowym kamo.

Nie chcę się chwalić, ale ja trochę lepiej pędzlem maluje tylko tu się nie postarałem bo i tak na to nałożę białą farbę. Chodziło mi o to żeby te kolory trochę wystawały z tego białego.

 

PS. Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną stronę mam już za sobą i biorę się już za następną. Z klejenia zostały mi już tylko boczne osłony z drugiej strony, błotniki i małe detale na kadłubie.

P1010744.JPG

P1010745.JPG

P1010746.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym się kierowałeś podczas zakupu gąsienic friulmodel ale niestety zły zestaw zakupiłeś.Nabyłeś ATL-22 a odpowiadają one w rzeczywistości gąsienicą Gg24/800/300, dodatkowo w zestawie masz dwa koła napędowe, jak zapewne zauważyłeś są one 18 zębowe. Tygyrs którego starasz się odtworzyć jest dosyć dobrze udokumentowany w postaci zdjęć i bez problemu możesz sobie obejrzeć je w internecie wystarczy wpisać odpowiednie hasło w przeglądarce. Na zdjęciach widać że pojazd posiada koła napędowe 9 zębowe i takie też widze pozostawiłeś co jest prawidłowe a nie zamontowałeś z ATL-22, kół 18 zębowych. Prawidłowy zestaw friulmodel dla tego pojazdu to ATL-16 czyli w rzeczywistości Gg26/800/300. Do tego koła napędowe 9 zębowe które już Dragon dał w zestawie i prawidłow zamontowałeś na model. Tak więc niestety ale powinieneś zmienić konfiguracje gąsienic. Jeszcze taka mała uwaga na koniec, prawidłowa nazwa Kt którego budujesz brzmi Anneliese.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawidłowa nazwa Kt którego budujesz brzmi Anneliese.

Faktycznie przepraszam.

 

bez problemu możesz sobie obejrzeć je w internecie wystarczy wpisać odpowiednie hasło w przeglądarce.

Tak widziałem są trzy zdjęcia.

 

Tak więc niestety ale powinieneś zmienić konfiguracje gąsienic.

Rodzice by mnie chyba ubili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie nowych gąsienic firmy friulmodel rozumiem wydatek nie mały, ale mając na myśli zmiane konfiguracji gąsienic myślałem żeby ewentualnie wykorzystać zestawowe magic tracki, które będą wygłądały znacznie lepiej niż te, które są aktualnie. W przyszłości zapewne jeszcze ten zestaw ATL-22, który posiadasz wykorzystasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model i dioramka są już prawie ukończone jeszcze tylko trzeba trochę przykurzyć kota. Zaśnieżyłem trochę pojazd kierując się tym, że załogi same nakładały śnieg lub błoto na czołgi by je lepiej zamaskować.

P1010779.JPG

P1010780.JPG

P1010781.JPG

P1010784.JPG

P1010785.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.