Skocz do zawartości

IVECO-Magirus DLK 23-12 PSP Chrzanów


Bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że mamy okres wakacji i ogrom wolnego czasu ,postanowiłem że warto wrzucić kolejny model na warsztat. Padło na strażackie Iveco z drabiną

Model ten kiedyś należał do paffko ,a teraz znalazł się w moich łapkach Ze wszystkimi częściami nie było problemu ,gdzieniegdzie coś przeszlifowałem i dokleiłem.Czyli reasumując bez problemów-tak jak bym nówkę kleił

Plan co do modelu jest taki . Zrobić go w polskich "barwach",z oznaczeniami Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie - niestety będzie to fikcyjne auto . Na jednostce w moim mieście nie mają i nie mieli takiego wozu.A jak się nie uda (ttffuuu,od razu wyplułem to słowo) to będzie czysty ,bez kalek Tak więc prezentuje zdjęcia z dotychczasowych prac :

 

Malowanie z pudła :

1870514.jpg

 

Silnik będzie podobnie pomalowany jak na obrazku :

engine-magirus.jpg

*fotka zapożyczona z relacji Tomasza

 

No i sam model . Rama posklejana do kupy ,oszlifowana czeka na domalowanie :

1870533.jpg 1870542.jpg 1870575.jpg 1870548.jpg 1870556.jpg

 

Sklejony silnik :

1870568.jpg

 

Zabudowa -która niestety musi trafić do DOT'u :

1870561.jpg

 

Zapraszam do komentowania

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajno że pierwszy skomentuje Ciesze się, że zabrałeś się za ten model. Zabudowa była malowana akrylami MM więc nie powinno być problemu z usunięciem tej farby. Czekam na dalsze postępy, gdyż model zapowiada się smakowicie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio Nio to powodzenia jak ty lub ktoś inny che fotki to pisać na pw

 

Będziesz robił jakieś kabelki ,liny w drabinie ,ja osobiście na razie odłożyłem sobie budowę bo nie mam zamysłu na to jak owe linki wykonać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi linkami na parku drabinowym to prawdę powiedziawszy sobie podaruje ... A jeżeli maił byś jakieś zdjęcia silnika tego Magirusa to był bym Ci bardzo wdzięczny (dokładniej to chodzi mi okablowanie ).

Dzięki za doping Niebawem wstawię kolejne zdjęcia z budowy

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan

Paweł mam na Imię

To witam krajana

Również witam

 

No to lecimy dalej

 

Rama już nabrała ponownie koloru,oraz dostała osprzęt w postaci zbiornika paliwa oraz tłumika :

 

1912782.jpg

1912846.jpg

1912788.jpg

 

Również zostało pomalowane wnętrze . Czeka je jeszcze parę poprawek,ale z grubsza jest już skończone :

 

1912806.jpg

1912811.jpg

*Sorrki za jakość zdjęć

 

Szkoda że kalka nie "wsiąkła" bardziej w lakier Ocet pomorze ?

Mam jeszcze jedne pytanko . Jak wygląda sprawa z urządzeniami w takim pojeździe ? Są wyposażane w jakieś dodatkowe radia/radiostacje lub inne ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skromna aktualka.

 

Posklejany częściowo mechanizm podnoszenia drabiny :

 

DSC02547.jpg

DSC02546.jpg

 

I przymiareczka :

 

DSC02545.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich autach jest jak najbardziej radiotelefon.

 

Fajnie, że zająłeś się tym modelem, bo TEN LEŃ PAFFKO NA FORUM SIEDZI, ALE NA STRAŻAKA TO JUŻ CZASU NIE MA!!!

 

 

Żarcik oczywiście

 

 

Co do kalek, to napisz jaki jest numer tej jednostki (trzy pierwsze cyfry numeru bocznego). Bo cały numer boczny będzie wyglądał najprawdopodobniej xxx51 lub xxx52 jeśli się nie pomyliłem oczywiście i Chrzanów jest w woj. Śląskim?

 

EDIT: Dobra już skumałem. Woj. Małopolskie, czyli będzie xxx[K]51 albo xxx[K]52.

 

EDIT 2: Aha... Jak byś chciał robić prawdziwe auto, to w K-Koźle i w Dzierżoniowie mają takie Magirusy:

 

http://www.czerwonesamochody.com/categories.php?cat_id=260&sessionid=c5b86fe7e4f9432e8e9ae87c12aae2d4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe A no trzeba go w końcu skończyć Ale z jakim efektem zobaczymy ...

 

Co do kalek, to napisz jaki jest numer tej jednostki

 

Na ten wóz wymyśliłem" sobie taki numerek : 421[K]51

 

Aha... Jak byś chciał robić prawdziwe auto, to w K-Koźle i w Dzierżoniowie mają takie Magirusy

 

Już się uparłem na Chrzanów

 

I mam takie pytanko do Ciebie . Takie litero-naklejki jakie ty zastosowałeś w swojej Magnumce się nadadzą ? Czy to kiepski pomysł ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej średnio, bo to nie ta czcionka i są bardzo grube. Z resztą zobacz sobie moją relację, bo ja na początku też miałem takie z wyklejanki na kabinie. Potem nakleiłem kalki i byłem wielce szczęśliwy.

 

Jeszcze ewentualnie można wyciąć je z folii samoprzylepnej na ploterze. Na moim XF105 możesz zobaczyć jak to wygląda. Całą naczepę mam tak oklejoną. Jeśli Ci to podejdzie, to naskrob do mnie na GG, to coś pomyślimy

 

A numer jak najbardziej wporzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej ciągniemy strażaka do przodu ;) :

 

DSC02557.jpg

 

2004752.jpg 2004753.jpg

 

Tylko nie wiem czemu na fotkach wyszło że jest tak grubo -a może jednak jest ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i znowu skromnie ,ale do przodu :

 

Foteliki -oczyścicie podczas robienia zdjęć musiałem je uszkodzić ... Widać "wgniecenia" na krańcach . A to dlatego się wgniotło ,ponieważ zastosowałem do wypełnienia tyłu auto-kit ,który jeszcze nie zdążył z twardnieć :x . Jeszcze to wyrównam,przynajmniej postaram się coś z tym zrobić :

 

2048000.jpg 2048001.jpg 2048002.jpg

 

Podpory pomalowane i "uzbrojone" w kalki :

 

2047998.jpg 2047999.jpg

Oraz dorobione odblaski(niestety mój aparat nie potrafił tego złapać) i pomalowane śruby :

2056972.jpg

Rama gotowa ,pozostało tylko zrobić silnik.Wnętrze też już w całości prawie skończone,pozostało tylko dorobić radio-telefon oraz pokuszę się o CB

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od wczoraj ostro maluje-jak na razie podkładem :P

A oto efekty :

Kabina,po małym szlifowaniu:

2119354.jpg

I gotowa:

DSC02609.jpg

Zderzak:

2119357.jpg

Nadkola:

2119350.jpg

 

Jutro zacznę malować te poszczególne elementy kolorami ,jutro też mam zamiar zacząć "podkładować" zabudowę .

 

Tak czy inaczej jest wena i miejmy nadzieje szybko nie pryśnie-trzeba to wykorzystać :P

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej do przodu :

 

DSC02611.jpg

DSC02612.jpg

 

Jeszcze tylko mały szlif "budy" i będzie w miarę wszystko dobrze

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.