Skocz do zawartości

IVECO-Magirus DLK 23-12 PSP Chrzanów


Bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przyłączę się do kolegów

Drabina się wysuwa? Jeśli tak, to machnąłbyś może zdjęcie "w akcji", żeby zobaczyć tak "poglądowo"?

 

Przy okazji, poza tym Iveco i dwoma merolami z Revella nie ma nic pożarniczego w "24"? (Opla Blitza nie liczę)

 

Pozdrawiam,

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciszę się że podoba Wam się moja robota

 

Tymczasem doklejone zostały drobiazgi oraz wprowadziłem małe poprawki lakiernicze-jeszcze nad tym będę musiał popracować :

 

DSC02814.jpg

DSC02813.jpg

 

Oraz wpadłem na pomysł zamienienia tylnych świateł z zestawu :

2380289.jpg

Na takie, z Mercedesa:

DSC02815.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ekstra... Widzę, że co raz bliżej finiszu

 

Mierzyłeś drabinę na maksymalnym wysięgu? Moja ma 135 centymetrów, a po przedłużeniu do rozmiarów naszego Mercedesa z Wrocławia będzie miała ponad 2 metry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, to już jest kawałek drabiny... W końcu w rzeczywistości to jest 53 metry wysięgu maksymalnego. Wystarczy podzielić na 24 Problem tylko z przedłużeniem tej drabiny...

 

 

Wracając do tematu Twojego Magirusa... Widzę, że oparłeś drabinę o ścianę. Pewnie nie przypadkowo, co? Jeśli rozciągnięta drabina przeważa Ci model, to wrzuć jakiś ciężar (najlepiej kawał ołowiu- ciężarki do łowienia z gruntu do dostania w każdym wędkarskim) gdzieś na środku ciężkości modelu. Najlepiej pod parkiem drabinowym, albo lekko przed tylną osią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oparłem drabinę o ścianę z tego względu że nie jest ona przyklejona do "ramy"

Ale jak by i po przyklejeniu były jakieś zachwiania, to skorzystam z Twojej rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to dużo Ci jeszcze zostało roboty przy tym autku ??

 

-silnik oraz jego osprzęt

-bezbarwny na kabinę

-uszczelki przy szybach

-olinowanie drabiny

-malowanie drabiny

-kalki PSP

-i różne prace wykończeniowe (przykleić zderzak,szyby.lampy itp.,itd.)

 

Trochę tego jeszcze jest ,do końca roku powinienem się wyrobić

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fajny model, sam jakieś 11 lat temu popełniłem go wespół z Revell'owskim Metzem na Mesiu, fakt niezaprzeczalny, że model Italerki daje znacznie większe możliwości manewru, chociaż szczerze mówiąc, do tej pory nie mogę pojąć, czemu aż tak poszli na łatwiznę i zrobili te podpory na sztywno tzn tylko wysuwane i w położeniu dla sprawionej drabiny, przecież Roco w maleństwie w skali 1/87 ma full opcję, o poziomowaniu samego parku drabinowego nie wspominając, co w Italerce też "usztywnili", niby wykonać można samemu, ale dwie skale i to nie porównywalne... w każdym razie siedzę cierpliwie i czekam końca, bo model zacny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie i czysto. Masz ode mnie plusa (3 plusy i )

 

 

Andrzej przecież Ty nie umiesz w tak małej skali modeli lepić to co się będziesz za takie modele zabierał

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.