Skocz do zawartości

M 977 Hemtt Gun Truck z Iraqu


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

Kubisz jak sam zapewne wiesz pomijając konstrukcje HMMWV ciężko coś z ciężarówek na rynku dostać. Italerii M997 już nie produkuje a wielka szkoda, M923 słyszałem że bardzo słaby zestaw, M1078 FMTV z Trumpetera jest u nas na rynku chyba najlepiej dostępny a jedyna wada to dosyć wysoka cena. Żywiczne zestawy o których dalej wspominasz to już wyższa półka cenowa i brak dostępności w Polsce (to akurat nie problem ale cena to już niestety znaczna). Przerabianie ciężarówek to sama przyjemność. Jeszcze jak dobrze pamiętam troszeczke ciężarówek oferuje AFV CLUB. Erni mam nadzieje że mimo trudu podołasz wyznaniu i wytworzysz motywacje dla innych. Swoją drogą warsztat obowiązko prosze zamieścić na forum. Główny problem w gun truckach to chyba jednostki napędowe, szczególnie w HMMWV. Jezeli chodzi o polskiego Stara przerobionego na pojazd pod nazwą Hiena i inne konstrukcje tego typu made in poland to również sporo si naczytałem i nasłuchałem na temat ich wad, właśnie szczególnie narzekano na jednostke napedową. Tak czy inaczej napisano na ten temat sporo w polskiej prasie dlatego zachęcam do lektury NTW i RAPORT. Jeszcze odnośnie litertury tematu to polecam: TANKOGRAD 3004 - Armored HEMTT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubisz jak sam zapewne wiesz pomijając konstrukcje HMMWV ciężko coś z ciężarówek na rynku dostać.

Mam nadzieję, że Erni wybaczy nam ten offtopic Ritter - masz całkowitą rację, a mnie chodziło o sam fakt istnienia na rynku modeli możliwych do przerobienia na Gun Trucki z OIF. Obecna dostępność oraz oczywiście ceny żywic to temat na inną, długa dyskusję.

Jeszcze odnośnie litertury tematu to polecam: TANKOGRAD 3004 - Armored HEMTT.

Znowu racja, zapomniałem o tej książce, w tej której okładkę pokazałem, HEMTTa jest kilka zdjęć.

Chyba że chce się wersję z USMC :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ze planuje cała serie Gun Trucków

 

Erni, mam do Ciebie gorącą prośbę i sądzę, ze wielu kolegów mnie poprze. Otóż walnij gun-gruzowika na ruskiej ciężarówce. Albo oblachowany ZIŁ albo URAL-4320 a jeszcze lepiej coś na tym nowym MAZ-ie z paką. Masz dużą inwencję twórczą. Kurcze już widzę tego MAZA z Dszk na dachu z kabiną obitą blachami i paką obłożoną worami z piachem. Na pace kilka karabinków albo i nawet moździeżyk. Olać zgodność z planami i czy w ogóle taki pojazd istniał. Zapewniam Cię, że w Twoim wykonaniu taki model zrobiłby furorę nie tylko na naszym Forum. Rób sobie te "amerykany" a na boczku niech sobie powstaje taki "rusek".

Przekonałem Cię prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Pawała

Swoją drogą z ubiegłorocznego konfliktu z Gruzji są zdjęcia bardzo fajnie pomalowanych Mazów-ciągników, więc może to być pewna inspiracja ;-)

Ja teraz maluję BMP-1 z Osetii właśnie, lecą do mnie blachy do MT-LB, też zamierzam go zrobić z Kaukazu, mam mocne postanowienie zrobienia jeszcze BMP-2 bo mam świetne fotki... to i jakiś Ural albo inny by się przydał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełku pomysł zacny. Jak tylko mi zapodacie fotki maza w wersji gun truck obiecuje ze go zrobie. Mozecie tu je wkładac potraktujmy to jako bardziej rozbudowany watek o gun truckach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno widziałem kilka rosyjskich konstrukcji gun trucków ale to były raczej konstrukcje seryjne. Niestety ciężko o zdjęcia bo j. rosyjskiego nie znam. Wydaje mi się jednak że rosjanie w mniejszej skali używają tego typu konstrukcji. Projekty o których wyżej wspomniałem też były specyficzne ponieważ z tego co widziałem to były swego rodzaju zamknięte kontenery osadzane na ramie ciężarówki z otworami strzelniczymi, tak więc koncpecja troszeczke inna. Przyznam szczerze że MAZ-a z paką zrobionego na gun trucka na ulicach Groznego sobie nie wyobrażam. Oczywiście projekt napewno byłby bardzo ciekawy ale zapewne s-f, ale kto wie może i istnieje taka konstrukcja. Może jakiś wspólny projekt o nazwie roboczej gun truck zrealizujemy na forum ? Chętnie się przyłaczę nawet i z MAZ-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Zastanawia mnie jedno, niby taki guntruck to nic innego jak zwykły ciągnik lub ciężarówka z opancerzeniem i z ciężkim argumentem na pokładzie, ale po co takie dziwolągi tworzyć?

Erni a może się pokusisz o stworzenie (źródło: wikipedia) te po lewej stronie, Izraelskiej armiD9-coll001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.