Jump to content

Haubica D-30 Skif 1/35 "Somewhere in Africa"


Recommended Posts

Witajcie,

Tytuł jeszcze odrobinę mylący, ale już niedługo

Postanowiłem, że D-30, którą dostałem razem z modelem MT-LB wykonam osobno, jako "samodzielny" model. Bez wnikania w niuanse założyłem sobie, że będzie to egzemplarz dawno, dawno, dawno temu wysłany do jakiegoś afrykańskiego państwa przez "bratni naród radziecki" Stąd wziął się m.in taki a nie inny kamuflaż, a w przyszłości taka a nie inna podstawka.

O klejeniu nie ma co wspominać, model jest toporny i z pewnością wiele mu brakuje do jako-takiej kopii orginału. Stąd postawiłem na malowanie i wybawiłem się niesamowicie malując tą armatkę.

Ja tam jestem zadowolony, trochę się nauczyłem przy niej i ogólnie myślę, że nie wyszło tak najgorzej. Zapraszam do oglądania, a jeszcze bardziej do komentowania... :

P1040937.jpg

P1040934.jpg

P1040936.jpg

P1040932.jpg

P1040930.jpg

P1040877.jpg

P1040887.jpg

P1040889.jpg

P1040897.jpg

P1040902.jpg

P1040904.jpg

P1040907.jpg

P1040909.jpg

P1040900.jpg

P1040915.jpg

P1040917.jpg

P1040918.jpg

P1040925.jpg

P1040927.jpg

P1040929.jpg

P1040909.jpg

Edited by Guest
Link to post
Share on other sites

Nie widziałem tego odcinka nigdy, choć część jest mi znana, ogolnie polecam, fajne ujęcia mają. Dzięki za link, wiem przynajmniej co kleiłem ;-)

Może ma ktoś coś jednak do dodania... czekam na opinie, to że jestem zadowolony, nie oznacza, że wszystko musi być dobrze...

Link to post
Share on other sites

Oj peter, peter... Jakby każdy tak podchodził do modelarstwa jak Ty w tym temacie, to z połowy technik "nie wolno" by było używać, a 99% reszty ograniczać do minimum. W imię "realizmu". A chcąc zrobić model na błotnistej podstawce fyfłałbyś go od góry do dołu grubą warstwą błota - bo tak wyglądają pojazdy z poligonów często. Pchasz z tego powodu takie ilości błota na modele?

 

A teraz pozwolisz, że jak wyjmę D-30 z gablotki to zrobię jak będe uważał za słuszne... Takie mamy trendy w modelarstwie, wszystko poszło do przodu, modele coraz bardziej "artystycznie" są robione... a mi się ten "nurt" podoba

 

PS nie znam facetów, którzy lubią/podobają im się różowe zasłonki. jestes pierwszy

Link to post
Share on other sites

Jak wszyscy wiemy moje modele z realizmem mają wspólne wielkie nic a mój Sheridan mimo że przedstawia pojazd obfotografowany różni się od niego całkowiecie więc jeśli chodzi o realizm u mnie to różnie bywa

nie znam facetów, którzy lubią/podobają im się różowe zasłonki. jestes pierwszy

Jedna z moich mrocznych tajemnic ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak w czołgach, ale widziałem kiedyś na archiwalnych zdjęciach artylerię radziecka i lufy były czarne. Nie wiem czy to okopcenie, czy brud, niemniej były ciemniejsze niż reszta lufy.

Link to post
Share on other sites

Sorry, ze może nie na temat modelu, Peter a co myślisz o szablonowym cieniowaniu modelu - wypukłe części jane, zagłębienia ciemniejsze. Realizm podpowiada co innego. Pojazd nie wyblakł od szablonu i może mieć np jedną strone ciemniejszą, drugą jasniejsza. Zmiany koloru związane z pogodą, brusdzeniem itp, nie zachodziły równo jak przy aerografie, czasem trzeba dawać kontrasty bez płynnych przejść.A po drugie czołg drugowojenny miał tak krótki żywot, że może być wykonany bez zniszczeń przebarwień farby. Niektórzy robia czołg (np pantera z kwietnia 1945) poobijany i zdruzgotany, jakby pół roku działał. Raczej trzeba pozostawić modelarzowi wybór jak to zrobić. To samo się tyczy luf, gąsienic, których malowanie moze być przeróżne.

Link to post
Share on other sites

model fajny ale ja tam widzę jedno miejsce do zaszpachlowania pod lub w tym wypadku nad lufa na oporopowrotniku

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.