Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Polak92 za te fotki. Widziałem te z warsztatu już dawno temu, zresztą sam autor modelu pisze, że po czterech latach galeria. Teraz to się zastanawiam, czy brać się za tą wersję... To z linku to cudeńko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Żółty - klony kół nowego typu AFV Club.

Czerwony - koła Super Swamper (do Dumvee) i stery typ z łańcuchami Tank Workshop.

Zielony - hmmm... to chyba też Super Swamper.

 

Tak na dobrą sprawę nie ma tam żadnego uczciwego kółka oprócz tych do Dumvee i jednego kompletu kół Blast Models. Jako stary typ używam kół Academy - nie są najlepsze, ale względy oszczędnościowe biorą górę. Te koła AFV Club jak pisałem kilka postów wyżej są takie sobie, ale mam ich jeszcze ze 3 komplety, trzeba będzie też użyć. Koła starego typu można kupić w miarę tanio z Armorscale, choć z drugiej strony prawie 30 zł (z przesyłką) za komplet kół do modelu za 40 zł to trochę dużo. O dostępności i cenie kół nowego typu już nie raz dyskutowaliśmy i spuśćmy na ten temat zasłonę milczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dostępności i cenie kół nowego typu już nie raz dyskutowaliśmy i spuśćmy na ten temat zasłonę milczenia...

To jest właśnie najgorsze, bo 70zł za 6 kół, to prawie tyle co za Tamiyę, a znacznie więcej niż za Academy. Naprawdę nie mam pojęcia skąd oni biorą te ceny. Dostępność także powala. Parę konwersji tu i tam i to zazwyczaj 2 firm, które można też ściągnąć na zamówienie, a reszta nie dostępna. Szkoda, bo np. na Ebayu jest tego od... i to nawet w ciekawych cenach. Tylko co z tego, jeśli przesyłka czasami kosztuje 2 razy tyle

 

Edit:

 

806484 1:35 M1097 A2 HMMWV Transportausf. N10 03/10 12,99 €

http://www.modellbahnecke.de/italerin.htm

Nie jest źle, a przewidywana cena daje nadzieję, że doczekamy się czegoś lepszego niż stare Italeri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wcześniej

Pod warunkiem, że ktoś zrobi Stalliona w 1:35

 

Taki helikopterek w 1:35 to by było coś Cenowo też...

 

Zderzak znalazł jeszcze jedno fajne zdjęcie, ale coś mu tam nie wyszło ze wstawieniem, dlatego pozwolę sobie zrobić to za niego:

6a00e551d9d3fd883301156fe49549970c.jpg

 

Duży oryginał tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO PROSZĘ NIE WYKRĘCAJCIE SIĘ OD MAKIETY

 

th_AC12209.jpg

http://www.modelcentrum.pl/go/_info/?id=16241

1/35 CH-53 E Super sea Stallion

kod: AC12209 | Producent: Academy

Skala 1/35 Poleć produkt znajomemu

Dostępność: jest

Cena : 271.54 PLN

 

 

Poza tym "Trumpek" (inni pewnie też) produkuje CH-47

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CH-47 - a to napewno jest w 35

Owszem, jest. Trumpek zrobił chyba nawet załogę do niego. Rzecz jednak nie dla mnie, ale chętnie popatrzyłbym, jak ktoś robi coś takiego. Kilka dioram w sieci (a także ta adamakijaka z forum) dowodzi, że helikopter da się ładnie na dioramie powiesić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeśli dobrze pójdzie, to niedługo będę je miał

Aktualny status:

Ready to go sir !

BTW Po tym jak widziałem CH-47 sklejonego w 35 to postanowiłem nigdy go nie robić, za mało miejsca jest w mym domu na takiego giganta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeśli dobrze pójdzie, to niedługo będę je miał

Aktualny status:

Ready to go sir !

 

Po tym jak widziałem CH-47 sklejonego w 35 to postanowiłem nigdy go nie robić, za mało miejsca jest w mym domu na takiego giganta....

I w tym tkwi przewaga Humvee - zamiast jednego CH-47 można ich postawić kilka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pytanie typu - chce kupić samochód co mi pan poleci.

 

1. jaka ma być wytrzymałość?

2. jaka jest powierzchnia styku?

3. do czego to ma służyć?

 

jeśli w modelach i nie jest to trwale obciążone - super glue starczy jak nie to trzeba więcej danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Normalna

2. Mała

3. Do klejenia elementów w modelu, np. metalu z plastikiem, lub metalu z metalem - ale tak, abym sobie nie przykleił jęzora do Humvee ( w ferworze zabawy, oczywiście). Chodzi mi o coś lepszego od Super Glue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Do klejenia elementów w modelu, np. metalu z plastikiem, lub metalu z metalem ...... Chodzi mi o coś lepszego od Super Glue.
ja jestem krakowski centuś i mam mniejsze elementy więc super g. mi wystarcza..... moze koledzy pomogą

 

masz (no i inni) na pociechę

 

1252056.jpg

oryginał: http://www.dvidshub.net/img_show.php?id=252056

wystarczy się zarejestrować i będziecie mieć bez napisów w rozdz ~4360*2350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiuniek - używałem Kropelki, Super Glue i jeszcze jakiegoś tam, ale przerzuciłem się na Pattex i do innych na pewno nie wrócę. Chociaż wydaje mi się, że te poprzednie były tańsze.

 

BaldPuma - cudne jest to zdjęcie. W full rozdzielczości zwłaszcza Już mam pewnego plana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.