Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

jakie wymiary powinna mieć rejestracja w skali 1:72 w cm/pixelach

Cześć. Na to pytanie wprost nie potrafię odpowiedzieć, ale chyba najłatwiej bedzie, jak weźmiesz linijkę/miarkę, podstawisz się do najbliższego samochodu, zmierzysz i wynik podzielisz przez 72. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jako, iż ostatnio jestem miłośnikiem Humvee, a normalnie pojazdów Wojska Polskiego, pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie

Niedługo ruszę z polskim M1026 i planuję pomalować go w kolorze Humbrol 102. Malowałem już nim starego Humvee(w podpisie obrazek - renowacja krajowego na używanego w Iraku). Ten sam kolor użył kubisz do swojego Hummera. Ostatnio dyskutowaliśmy o H149, gdyż jest on mocno zbliżony. Mam obie farbki i ciągle mam je porównać, lecz jakoś tak ciągle zapominam. A można wiedzieć przy okazji co planujesz?

 

P.S. Wg Italeri malujemy model Humbrolem 149 Ale jak im wierzyć, jeśli swój model nazywają repliką polskich wersji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, iż ostatnio jestem miłośnikiem Humvee, a normalnie pojazdów Wojska Polskiego, pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie
Nie ukrywam, że właśnie na Twoją odpowiedź liczyłem

 

A można wiedzieć przy okazji co planujesz?

Pomyslałem że do afgańca i Tumaka (wciąż na warsztacie) może popełniłbym jeszcze jakiegos krajowego z Bielska Białej, ale to na razie plany...

 

W każdym razie dzięki za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie dzięki za pomoc!!!

Nie ma za co, zawsze służę pomocą

Pomyslałem że do afgańca i Tumaka (wciąż na warsztacie) może popełniłbym jeszcze jakiegos krajowego z Bielska Białej, ale to na razie plany...

Pewnie w 1:72 Akurat w tej wersji jest masa do przerobienia, dorobienia. Ale jeśli nie pomyliłem skali, to znawcą 72 jest BaldPuma, który bardzo dobrze orientuje się w tym rozmiarze Humvee Gdybyś miał jakiś problem odnośnie polskiego Humvee, to pisz. Niedługo ruszam z warsztatem, więc temat mam nieźle rozpracowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w 1:72 Akurat w tej wersji jest masa do przerobienia, dorobienia. Ale jeśli nie pomyliłem skali, to znawcą 72 jest BaldPuma, który bardzo dobrze orientuje się w tym rozmiarze Humvee Gdybyś miał jakiś problem odnośnie polskiego Humvee, to pisz. Niedługo ruszam z warsztatem, więc temat mam nieźle rozpracowany

Oczywiście, tylko i wyłącznie 1:72

Jeszcze nie mam koncepcji co do modelu. Dwa poprzednie to (leniwa wersja modelarstwa) przeróbki gotowców Dragona i nie wiem jak to bedzie z tym trzecim...

Ale zanim trzeci to zdaje się wypadałoby dokończyć jeszcze drugi, który zawisł nieco na rzecz Kraza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes - jak już wspominałem na PW - swojego polskiego Humvee też pomalowałem Humbrolem 102. Wydawał mi się (i nadal mi się wydaje) najodpowiedniejszy z gotowych farb (model kleiłem długo, osobne fragmenty były malowane w długich odstępach czasu, dlatego też mieszania farby raczej nie rozważałem).

Zderzak - zrobiłbyś w końcu to porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moja małżonka zapytała mnie dlaczego kleję tylko te okropne, kwadratowe, zielono-żółte samochody. Czy ktoś ma może fotkę jakiegoś fajnego, cywilnego Humvee?

 

Życzenia kobiet są naszym obowiązkiem

 

Te z małą ilością przeróbek (H1)

 

3542600001_large.jpg

 

30368890002_large.jpg

 

Hummer1995HT.jpg

 

A tu już trzeba się pobawić - ale czego dla własnej żony się nie robi

 

hummer-quarter02_resize.jpg

 

ab_car_07_resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubisz dopisz:

19) Skinn3r - M1044 Armament Carrier - Dragon 1:72

 

A tak poza tym to panowie, nie chciałby który z was zanabyć ode mnie tego M998 Command Vehicle od Italeri?? Bo jakoś nie czuję się w 1:35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubisz dopisz:

19) Skinn3r - M1044 Armament Carrier - Dragon 1:72

Jak wrócę z wyjazdu świątecznego, to na spokojnie pouzupełniam listę, bo zebrało się kilka zaległości.

A tak poza tym to panowie, nie chciałby który z was zanabyć ode mnie tego M998 Command Vehicle od Italeri?? Bo jakoś nie czuję się w 1:35.

Ja podziękuję - za dużo zakupów ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińską Republikę Ludową

No i co mówisz że nie wiesz jak wiesz? (Domniemam, bo pewny nie jestem. Kuba sprostuje). Otóż AM General sprzedało Hummera Chińczykom i teraz sztandarowy produkt USA będzie produkowany przez ChRL. Oczywiście dokonali kilku modyfikacji no i "najnowsze Hummery wyglądać będą mniej więcej tak jak na zdjęciach wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińską Republikę Ludową

No i co mówisz że nie wiesz jak wiesz? (Domniemam, bo pewny nie jestem. Kuba sprostuje). Otóż AM General sprzedało Hummera Chińczykom i teraz sztandarowy produkt USA będzie produkowany przez ChRL. Oczywiście dokonali kilku modyfikacji no i "najnowsze Hummery wyglądać będą mniej więcej tak jak na zdjęciach wyżej.

 

A kuku

 

bliższe prawdy jest: Trochę to wygląda jak częściowe skrzyżowanie M1114 z Memuganem i dziką fantazją :P

 

Jest to nadwozie Izraelskiej firmy Plasan SASA specjalizującej się między innymi w nowoczesnych pancerzach. Ten na fotce jest wersją na max-a. Troche mniej opancerzone (też przez izrael) są portugalskie Humvee stosowane w afganistanie (drzwi i przednia szyba) foto 01 oraz greckie foto 02 i 03.

 

01th_48.jpg 02th_15.jpg 03th_01.jpg

 

W Izraelu na tym modelu jest nowy system rozpoznawczy (prototyp) LEGATUS /merci Kuba/

 

www.platforms-mil.de/ news_2009.htm

th_LEGATUSElbit2009.jpg

 

ps. nie sprzedali wersji wojskowej tylko ucywilnione H1-H3 - zresztą to i tak musztarda po obiedzie bo chińczycy tłuką od paru lat swoje kopie

 

Wystarczyło zresztą zerknąć do naszej miniencyklopedii (Humvee around...)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle chciałem być mądrzejszy niż jestem. Ja już nic nikomu nie mówię.

Nie przesadzaj z tą samokrytyką, tych wersji i wariantów jest tyle, że można się pomylić.

 

Te Humvee ze zdjęć Skinn3ra to tak jak pisał BaldPuma - pokazówki firmy Plasan Sasa. Dodam tylko, że kojarzą mi się ze stronami "portugalskimi", więc najprawdopodobniej były to pojazdy proponowane do zakupu dla armii portugalskiej.

W Izraelu na tym modelu jest nowy system rozpoznawczy (prototyp) ........................

Legatus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro + sklepy

Ja osobiście raz dopiero kupowałem na Allegro (1-szy zestaw poniżej) 2-gi raz zaopatruje się w Martoli (M998 + 3-ci zestaw)

Koła żywiczne z kolei kupowałem w Jadarze /patrz mój post [HUMVEE IN-BOX] 1:72 zestawy - MIG 72-089 HUMVEE WHEELS

 

aktualnie w ofercie Martola ma w 72

http://www.martola.com.pl/pl142/produkty16724/M_1025_Humvee

http://www.martola.com.pl/pl142/produkty16898/M_1114_Humvee

http://www.martola.com.pl/pl142/produkty15412/M_998_Humvee

http://www.martola.com.pl/pl142/produkty15414/M_998_Hummer_add.armour_plate_Iraq

 

na 2 ostatnie trzeba troche poczekać bo są wycofane z produkcji ale moim zdaniem warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubisz dopisz:

19) Skinn3r - M1044 Armament Carrier - Dragon 1:72

Dopisane, pozostałe zaległości też uzupełnione. Widzę, że jednak czasem ktoś zerka na tę listę, więc możecie Panowie sprawdzić, czy komuś czegoś tam nie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś (np. spec od PL Zderzak) ma fotki wnętrza tych naszych sanitarek(ki) ?

 

(http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Humvees)

th_Warsaw_Hummer_10.jpg th_Warsaw_Hummer_11.jpg

 

poza tym

(http://www.militarium.net/inne/foto/swp_07.jpg)

th_swp_07.jpg

 

ps wiecej o Humvee PLASAN SASA jest tu: www.altair.com.pl/ czasopisma-artykuly-1284

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.