Skocz do zawartości

F-18 Superhornet 1:48 Revell / F-16 Academy 1:48


samurai7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie. Mam na imię Łukasz i jestem początkującym modelarzem stawiającym ponownie pierwsze kroki po długiej przerwie w tej dziedzinie. Lotnictwem pasjonowałem się od dziecka, teraz dzięki posiadaniu większej ilości wolnego czasu spowodowanej rekonwalescencją po udanej walce z nowotworem wróciłem do pasji z dzieciństwa. Uczę się dopiero nowych technik modelarskich, tak więc moje prace są tylko i wyłącznie "wdrożeniem" w modelarstwo. Pozdrawiam Was i zapraszam do galerii

 

F-18

a336ab338d0f1627m.jpg 9e59d360e831c960m.jpg 7fe9b6787dd762c2m.jpg aee3b67e91927e2fm.jpg 4e7761de2cf522fem.jpg

 

F-16

cf5d95cd5057fa04m.jpg 65240523de77f613m.jpg eb6aad4b4f9cf268m.jpg 1bf59e222e60a66bm.jpg 658451d4c1ed79b9m.jpg 0b4c180861e5f339m.jpg 95f66b70e06babe6m.jpg 95d02719ed7b9b1em.jpg cf5d95cd5057fa04m.jpg

 

Jako, że jest to Twoja pierwsza prezentacja modeli lotniczych, poprawiłem jej sposób za Ciebie. Jednakże następnym razem zastosuj się do Regulaminu naszego forum, aby Twój temat nie został usunięty jako niezgodny z Regulaminem.

Kermit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele prezentuja sie fajowo. Jednak jest mala prosba... od pewnego czasu wymagamy aby fotki byly prezentowane zgodnie z regulaminem forum, ktory znajdziesz tu: viewtopic.php?t=40

 

Dokladnie chodzi o punkt 9. Jezeli masz problemy z umieszczeniem zdjec w taki sposob, to warto zapoznac sie z poradnikiem viewtopic.php?t=7808

 

Oczywiscie Fotosik tez umozliwia latwe zamieszczanie miniatur na forum itp. itd. Poradnik znajdziesz na stronie Fotosika.

 

Jezeli bedziesz chcial trenowac sztuke zamieszczania fotografii to polecam dzial Test: viewforum.php?f=93

 

Miniatury/lub zdjecia latwiej jest przegladac i wiecej osob zainteresuje sie Twoimi modelami.

 

Pozdr.

Pawel

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jedna rzecz, czy aby na pewno F-16 może przenosić Amraam`a na belce umieszczonej na końcówce skrzydła, czy przypadkiem może tam tylko przenosić Sidewinder`a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jedna rzecz, czy aby na pewno F-16 może przenosić Amraam`a na belce umieszczonej na końcówce skrzydła, czy przypadkiem może tam tylko przenosić Sidewinder`a.
- juz od bardzo dluuuugiego czasu moze

07e47f40115e4c8c.jpg

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jedna rzecz, czy aby na pewno F-16 może przenosić Amraam`a na belce umieszczonej na końcówce skrzydła, czy przypadkiem może tam tylko przenosić Sidewinder`a.
- juz od bardzo dluuuugiego czasu moze

07e47f40115e4c8c.jpg

 

Pozdr.

Pawel

 

Oki dzięki za wyjaśnienie A wszystko przez to że samoloty Amerykańskie nie są moją silną stroną Ja żyję ciągle w świecie "Gniotsa nie łamiotsa" ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f-18 revella to czasem nie przepak hasegawy ?, swoją drogą oba modele bardzo fajne.

Jak ze sklejalnością tej f-16 ? chciałbym jakiś zestaw w 1:48 skleić zanim rusze Tamiye, troszke droga na eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję miło mi ,że modele Wam się podobają.Ja za każdym razem oglądając pracę kolegów forumowiczów jestem pełen uznania jednocześnie myśląc sobie " cholera nie dam rady chociaż zbliżyć się do ich stopnia wykończenia modelu ".F-16 sklejało się fantastycznie , cena 60 zł była również wydaje mi się atrakcyjna.Natomiast Superhornet zjadł mi troszeczkę szpachli:)Tak więc polecam f-16 Academy na potrenowanie tajemnych praktk modelarskich.Ja również potraktowałem oba myśliwce jako wstęp do F-16 Kinetica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornet jest wspaniały, a nasz F-16 to już w ogóle mistrzowskie podejście do tematu. Możesz zdradzić sposób, w jaki robiłeś kamuflaże?

 

Przy okazji gratuluję wygranej walki z nowotworem (bo mam nadzieję, że "udana" znaczy "wygrana").

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kermicie

Dziękuję za Twoje opinie dotyczące mych myśliwców.Ja sam jestem jednak bardzo sceptyczny w stosunku do sposobu wykonania swych efek, które przecież odbiegają bardzo od rzeczywistości.Malowałem oba modele pędzlem,humbrolem oraz farbą olejną.Taśma maskująca Tamiya bardzo ułatwiła mi zadanie w przypadku Superhorneta.Przy 16 użyłem masy do maskowania zakupionej na Allegro bardzo przydatnej przy nieregularnym camo.

Za zdrowie nie powinno się dziękować:)Na razie udana lecz jeszcze nie wygrana

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na f18 widać slady szpachlowania z przodu kadłuba. Jak dla mnie oba modele się za bardzo świecą, pokryj je matem. Miejscami żle siadły kalki (świecą się) , to tyle z narzekania. Kamuflarze bardzo ładne, jak robione?, podoba mi się wash i preshading, nie jestem tylko pewny co do ostatniego czy był robiony czy to efekt washa. Życze szybkiej rekonwalescencji i powrotu do zdrowia , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Bardzo dziękuję za Twoją opinię.Przy kalkach użyłem Mr.Mark Softera/Settera.Efekt o którym mówiłeś może być wynikiem jakości zdjęć,gdyż w rzeczywistości kalki nie święcą się.Na F18 jest już warstwa matu.F16 pokryłem specjalnie bezbarwnym połyskiem gdyż chciałem by w gablotce w której trzymam 16 światło z witryny rozjaśniało "Jastrzębia" jak najmocniej:)Wash i preshading był robiony,jednak efekt przy malowaniu całości pędzlem nie jest w stanie osiągnąć efektu przy malowaniu aero-przynajmniej dla mnie:)

Dziękuję

Przy okazji - bardzo podoba mi się Twoj Korsarz - piękny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że nasze szesnastki nie posiadają szachownicy na górnej powierzchni skrzydeł.Jastrząb moj jest luznym potraktowaniem tematu.Po prostu wg.mnie ładniej prezentuje się z szachownicą na górnym płacie.Szkoda ,że orginał jej nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.