Skocz do zawartości

Mig 21 bis 1 dlMW 1:72


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako,że Su 22 jest już w galerii i nadeszła upragniona przesyłka z Martoli,zaczynam nowy warsztat.

 

 

Mig 21 bis Zvezda/model doskonale znany/

kalkomanie Intech jeśli się rozpadną pójdą zestawowe.

 

Model będzie przedstawiał maszynę o nr 8880 z 1 eskadry 1 dywizjonu lotniczego Marynarki Wojennej z Gdyni Babi Doły.

 

Jeśli macie w swoich zbiorach zdjęcie tego egzemplarza prosiłbym o udostępnienie

 

pudlo.jpg

 

 

malowanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakąś fotke kokpitu można prosić? (masz udokumentowane że kolor kokpitu to był taki błękit?) aa i jeszcze jedno - w zestawie jest taka ładna dysza?? ładnie idzie, powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakąś fotke kokpitu można prosić? (masz udokumentowane że kolor kokpitu to był taki błękit?) aa i jeszcze jedno - w zestawie jest taka ładna dysza?? ładnie idzie, powodzonka

 

fotka kokpitu, nr burtowy 8980/dzięki Norbert/

67b6d972b6b6d4eb.jpg

 

 

Tak w zestawie jest taka ładna dysza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh bardzo dużo detali zrobiłeś w tym kokpicie jak na skale 1/72 a tak serio to bardziej mi chodziło o dokładniejszą fotke kokpitu w modelu widze że kroi się ładny MiG, życze powodzenia i zasiadam w loży intensywnych podglądaczy budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

 

Migacz na ukończeniu zostało pryśnięcie bezbarwnym matowym,przykleić uzbrojenie: będą dwa UB 16 na zewnętrznych węzłach i dwa R 3S na wewnętrznych oraz podwozie i podmalowanie na odpowiedni kolor osłony dyszy.

 

Całość pomalowana aluminium Vallejo/o zgrozo/ po wyschnięciu prysnąłem sido i zaczęła się jazda Aluminium weszło w reakcję z sido i zaczęło spływać wpadłem w lekką panikę, ale po wyschnięciu wróciło do normy, to oczywiście nie koniec niespodzianek .Kalkomanie Zwezdy siadły przepięknie przy użyciu seta i sola natomiast numery z Intechu rozpadły sie na dziesiątki puzzle, pomimo polakierowanie ich wcześniej, ratowałem się innymi kalkami z tego zestawu i jakoś/dobre określenie/wyszło, plus na nie kilkakrotnie płyn zmiękczający.Dzisiaj przy usuwaniu resztek "łosza"wypadł mi z ręki i pękła rurka odbioru ciśnień.

 

 

Mig w podkładzie/fota z komórki/

 

podklad.jpg

 

po "łoszu"

 

p1020270n.jpg

 

 

p1020271nt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dałem ciała , aż mi głupio!zasugerowałem się instrukcją Zwezdy nie patrząc na dokumentację zdjęciową!nauczka na przyszłość.Muszę je zamalować bo o zdzieraniu nie ma mowy poszły na to płyny zmiękczające i kalka się wgryzła i na to sido x2!zaraz idę malować bo nie mogę na nie go patrzeć,taka skucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Jeśli chodzi o Bis-a Zvezdy to masz tam 100% Bisa w Bisie

No 99%, skrzydła w modelu Zvezdy mają klapy bez SPSa czyli takie jak w PFach co z resztą na zdjęciach Roberta widać. Niby tylko linie podziałowe ale zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 99%, skrzydła w modelu Zvezdy mają klapy bez SPSa czyli takie jak w PFach co z resztą na zdjęciach Roberta widać. Niby tylko linie podziałowe ale zawsze...

Z tymi skrzydłami Zvezdy nie jest tak źle ... dół, jak widać na zdjęciach Roberta jest OK (mają siłownik po środku jak powinny mieć klapy z SPS), gorzej z liniami podziałowymi na górze skrzydła, te są jak w klapach bez SPS, ale to już jak pisał Piotrek.S. w zasadzie prosta rzecz, jedną linię zaszpachlować, drugą wytrasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.