Skocz do zawartości

F4U-1 Corsair, Tamiya, 1/48


MikeP

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny, bardzo staranne wykonanie i efektowny brudzing - miodzio.

Czy zdjęcia kolorowe pokazują model w jego naturalnych barwach czy też zostały przetworzone programem graficznym? A może to jakaś opcja "postarzająca" zdjęcia w aparacie? Jakimi farbkami i kolorami malowałeś górę i spód?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolorami nieudolnie kombinowałem tylko przy fotkach spodu (sztuczne światło dało bardzo przekłamany obraz). Góra fotografowana w naturalnych kolorach, jakość zdjęć licha, ze względu na słabe umiejętności fotografa. Na jednym zdjęciu (1. kolorowe) użyłem opcji automatyczny balans bieli w programie GIMP.

Farby to: góra - mieszanka Lifecolor bluegrey i intermediate blue, dół gullgrey MM Acrylic. Wszystkie kolory dosyć mocno zmodyfikowane farbami olejnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lifecolor to porażka. Może gdyby stosować dedykowane rozcieńczalniki byłoby lepiej. Kolory, nawet z tej samej stajni, słabo się mieszają, aero zatyka się mimo użycia retardera, powłoka gomowata (przy wydrapywaniu śladów eksploatacji wałkuje się). Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MikeP - dzięki za szczerą opinię. Mam tak same odczucia w stosunku do Lifecolor. Miałem ten dedykowany rozcieńczalnik w ręce ale wyglądał zupełnie jak woda - zero zapachu.

 

Tym bardziej "szacunek" , że taki model wyszedł.

 

Sorry za jeszcze jedno pytanie, bo trochę się gubię: kiedy F4U miały luki podwozia malowane w Interior Green, a kiedy w kolorze spodu? (Jak odpowiesz - poszukaj na internecie to nie ma problemu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy, wczesne Corsairy miały wszystkie widoczne powierzchnie (luki podwozia głównego, wnętrze osłony silnika, klapy luków malowane na kolor spodu) Dotyczy to także malowania trójkolorowego w 1A). Część luku, w której osadzona jest goleń była podobno w kolorze salmon, tak jak przedział tylnego koła i całe wnętrze z wyjątkiem kokpitu. Oparłem się na niedostępnym już w sieci artykule T. Gronczewskiego, który temat zbadał dość gruntownie. Nie pamiętam szczegółów jak było później, ale zdaję mi się, że interior green od 1D - odszukam i potwierdzę. Dobry artykuł o kolorach i malowaniu wnętrz amerykańskich samolotów znajdziesz tu: http://www.ipmsstockholm.org/magazine/2004/01/stuff_eng_interior_colours_us.htm

Edit: Jednak i w 1D (według T. Gronczewskiego) początkowo luki podwozia na kolor spodu (glossy sea blue), potem (nie wiadomo dokładnie kiedy) zaczęto stosować interior green. Rozkaz o malowaniu wszystkich powierzchni wewnętrznych (niewidocznych) na interior green pochodzi z 10.10.1944. W 1A wycofano się z koloru salmon, na rzecz żółtozielonej pochodnej koloru podkładu (ANA 611 jeszcze nie istniał). Galimatias na całego i pewności nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękny model, co mi się najbardziej podoba to bardzo wierne naśladownictwo oryginału, plama poniżej masztu anteny - w stosunku do plamy na oryginale - po prostu mnie rozwaliła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wismienity. dobry ten amerykanski macho na skrzydle samolotu

 

Niestety parę dni po zrobieniu tego zdjęcia już nie żył. Asem nie zdążył zostać. 20.07.43' spadł w płomieniach do morza z dwoma Japsami na koncie.

Dzięki za wszystkie komentarze i miłe przyjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

siemanko!

Super model bardzo mi sie podoba!!!

 

mam pytanie, buduje f4u 1d tamiya 1/48, z instrukcji nie wynika jednoanacznie czy okno w spodzie kadluba ma byc przezroczyste czy je zamalowac. osobiscie nie widzialem tego okna na zdjeciach f4u 1d, wiec nie mam pojecia co mam zrobi aby nie popelnic bledu.

 

POMOCY ! ! ! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno jest tylko w U-1 i to jest właśnie ta część. Możesz przeszlifować, ale z tego co pamiętam część przezroczysta jest trochę za mała w stosunku do dziury. Wyjdą Ci bardzo grube linie podziału wokół tej blachy. Warto coś tu pokombinować bez wielkiego wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.