Skocz do zawartości

Pontiac Trans-Am '78


Bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem co ze mną jest ale znowu wrzuciłem na warsztat kolejny model ... Tylko że tym razem nie będzie to truck a jeden z amerykańskich Muscle-Car,a mianowicie (jak w temacie) Pontiac Trans-Am ,rocznik 78,firmy Amt-Ertl(skala 1:24).No w sumie to mój pierwszy model autka

Jak na tą firmę przystało(miałem już do czynienia z tą firmą,przy moim jak by to nazwać pierwszym modelu) model jest strasznie nie spasowany,co może świadczyć to zdjęcie z pudełka :

2159977.jpg

,posiada nie skończoną liczbę nadlewek ,ślady po wypychaczach znajdują się nie mal że zawsze w miejscach widocznych,nie wspominając o jamach skurczowych W sumie nawet łatwo moim zdaniem się to usuwa ,więc na razie daje jakoś radę.Dodam też że model nie jest nówką,wcześniej ktoś go zaczął ale nie zdążył skończyć. Pomalowana jest tylko kasta,więc czeka ją DoT

 

Kolorek będzie czarny,wnętrze beżowe. Postaram się o kable w komorze silnika,i w sumie na tym plan się kończy . Zaprezentuje fotki

:

Pudełko:

2159982.jpg

Buda i reszta:

2159952.jpg 2159956.jpg 2159949.jpg 2159941.jpg 2159946.jpg 2159923.jpg

Pierwsze posklejane części:

2159962.jpg 2159972.jpg

 

Przymiarka:

2159923.jpg 2159937.jpg

 

Zdjęcie poglądowe oryginału:

pic-25802.jpeg

 

 

Za niedługo miejmy nadzieje kolejne fotki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że nie znięcheciły Cię nadlewki i jamy skurczowe Po za tym co to za modelarz, który z tego powodu zrezygnmował by z tak pięknego modelu Jak narazie dajesz radę i tak trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż AMT zawsze pozostawia dużo do życzenia, [sama ich wtopa z fotelem na pudle ] ale + za podjęcie tej nierównej walki. Życzę powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zabrałem się za wnętrze ,tak jak mówiłem beżowe(malowane pędzlem...) :

 

DSC02677.jpg

 

A tutaj fotele z dwoma warstwami farby, na razie ich dalej nie maluje ,ponieważ zapomniałem je trochę zmodyfikować :

DSC02679.jpg

 

A tu mam takie pytanko do Was . Kolor silnika ,zostawić czy zmieniać na inny ,np.czerwony-tylko tu problem bo nie spotkałem jeszcze takiego koloru w tym Pontiacu :

DSC02682.jpg

(nie patrzcie na niedomalowania )

 

Z góry dzięki za pomoc .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chce zapytać czy poszczególne elementy w miarę pasują do siebie

 

Akurat z maską i innego tego typu elementami (np.karoseria do podwozia) problemu nie ma ,przynajmniej tak mi sie wydaje ,ale elementy silnika to tragedia na każdym kroku Najgorsze z tego wszystkiego to chyba spasowanie połówek silnika . Ale jakoś to się przeżyje

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od rana troszeczkę poprawiłem i pomalowałem przednie fotele.

 

Przed:

DSC02674.jpg

 

Po:

DSC02697.jpg

DSC02703.jpg

 

Muszę je jeszcze trochę podszpachlować .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Sorrki że post pod postem ,no ale chcę tu coś trochę odświeżyć

 

Pomalowana deska-wymaga ona jeszcze przelecenia papierkiem i ponownego malowania,mam nadzieje że będzie to ostatnia warstwa :

2684503.jpg

Wykonane prze zemnie tzw. wycieraczki :

2684504.jpg

No i przymiareczka tego wszystkiego :

2684505.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze powoli zostaje skończone. Dorobiłem pasy na tył- z przodu też będą ,ale zamontuje je dopiero po "zespawaniu" kasty z podwoziem. Na tunelu środkowym leży sobie coś co z założenia miało przypominać kastę,a na tylnej półce spoczęła sobie gazetka(zdjęcie robione na dużym zoomi'e , stąd też widać bardzo piksele) ;)

 

2705007.jpg

2705009.jpg

2705011.jpg

2705015.jpg

2705016.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie zaszpachlowałeś miejsce łączenia zderzaka z kastą, teraz będziesz musiał naciąć linie podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie zaszpachlowałeś miejsce łączenia zderzaka z kastą, teraz będziesz musiał naciąć linie podziału.

 

W tym problem że ja tego nie robiłem. Kupiłem model w takim stanie,więc szpachla i lakier na kaście będę moczył w Dot'cie A tak przy okazji spytam,Dot ruszy szpachlę ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Kto by pomyślał że powrócę do tego modelu ?

A jednak.

 

Zabrałem się za podwozie. Najpierw oczyściłem je, potem przerobiłem przednie zawieszenie, a mianowicie obniżyłem je, a przednie koła skręciłem w prawo( na stałe). Następnie psiknąłem wszystko czarnym matem, przykleiłem tylne zawieszenie i pastelami przytyrałem wszystko.

 

4516900.jpg

4516950.jpg

4516988.jpg

 

No i pomalowałem fele. Myślę że jako tako to wyszło

4517005.jpg

4517027.jpg

 

Jakieś pomysły jak schludnie pomalować napisy na biało ?

 

Kasta już przygotowana do podkładu. Silnik sklejony, pomalowany, będę próbował zrobić skromne okablowanie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły jak schludnie pomalować napisy na biało ? Smile

Bierzesz najmniejszy pędzelek, białą, lekko rozcieńczoną farbkę i jedziesz powoli

Felgi chyba nie za bardzo wyszły jeżeli maja być takie jak na zdjęciu :/

złoty jest chyba położony trochę nierówno, w niektórych miejscach srebrny wychodzi tam gdzie nie powinien, no i chyba przejaskrawiłeś podkreślenie środkowej części feli. Ale działaj dalej, zobaczymy jak się temat rozwinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.