Skocz do zawartości

P-51B Mustang. Revell sk.1/72


Arek17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś nareszcie udało mi sie ukończyć mustanga. Model kleił sie przyjemnie, części ładnie do siebie pasowały, brak nadlewek, ogólnie dobry model. Jest troche nie dociągnięc, ale jestem zadowolony z niego ze nawet ładnie wyszedł, nie licząc że dałem zły kolor wnętrza.

Teraz zdjecia

 

DSC01574.jpg

DSC01575.jpg

DSC01576.jpg

DSC01577.jpg

DSC01578.jpg

DSC01579.jpg

DSC01580.jpg

 

Zapraszam do oglądania i komentowania

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się następnym razem naklejać kalkomanie tak, żeby w całości przylegały do modelu. Mówię o powierzchni sterowej kierunku. Kalkomania wystaje Ci poza model, można to łatwo zahaczyć i podrzeć, lub zerwać kalkomanię. Postaraj się też o ładne, niewidoczne łączenie np. połówek kadłuba. Z tyłu na dole widać szparę. Pomocna jest szpachlówka przy tkaich problemach. Ale widzę, że model jest czysto sklejony i w miarę poprawnie pomalowany, nie ma smug. Proponuję też polakierować model bezbarnym, żeby zabezpieczyć kalki.

 

Ogólnie duży plus za model

 

Aha, zauważyłem jeszcze, że na krawędziach spływu kolor spodu podszedł Ci na górne powierzchnie.

 

Pozdrawiam. Ćwicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie duży plus za model

Pozdrawiam. Ćwicz

 

Podpisuję się pod tym co napisał Lucas HS, a ze swojej strony dodam

a) nierówno umieszczone kalkomanie na łopatach śmigła

b) łopaty nie są w jednej płaszczyźnie (też to miałem )

c) mocowanie anteny do masztu trochę mało eleganckie

d) brak żółtych końcówek na łopatch śmigła

e) mam wrażenie, że tylne stery są nieco skrzywione.

 

W przyszłości spróbuj robić zdjęcia na jasnym tle np. dwie białe kartki papieru.

Osobiście wcale nie uważam, że to łatwy model do sklejenia (pasowanie owiewki, śmigło, symetria stateczników), dlatego też duży plus za model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Patrząc na Twoje poprzednie modele, to robisz postępy Nie śpiesz się, wiesz, lepiej robić model długo, ale dokładnie. Nie mam się czego przyczepić, poza tymi końcówkami na śmigłach. Przed sklejeniem kup sobie odpowiednie farby, upewni się że nie ma błędów w instrukcji co do kolorystyki, i będzie git

 

Pozdro, Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję skończonego modelu. Spójrz na model, porównaj z uwagami kolegów, przy następnym modelu lista zastrzeżeń na pewno będzie krótsza.

Pozdrowienia Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wnęki powinny być zrobione w kolorze jasny paproć.Model ma niedociągnięcia w malowaniu krawędzi natarcia,oraz spływu skrzydła.Stosuj taśmę najlepiej Tamiya.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem kiedyś ten model wraz z blaszkami Edzia. Ciekawy model z którego można sporo wyciągnąć.

Co do Twojego wykonania

Jak dla mnie za bardzo się świeci. Armia nie malowała swoich samolotów na błysk, były matowe, z czasem pół mat. Troszkę to razi.

Patrząc na fotkę spodu to czy mi się wydaję czy próbowałeś robić smugi brudu w miejscu gdzie wypadają łuski z wkm? Jeżeli tak to czemu nie zrobiłeś tego na drugim skrzydle, i przy wydechu?

Ogólnie jak dla mnie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki znowu paproć? Jeśli już, to Zinc Chromate, a i to niekoniecznie. Goły metal też może być.

 

W przypadku P-51B/C jest to głównie Green Zinc Chromate lub Interior Green,a w ostatnich partiach B i C wnęki i pokrywy były pozostawiane w naturalnej barwie metalu. Klasyczny Zinc Chromate był rzadko używany do wnęk Mustangów. Częściej można go było znaleźć w komorach uzbrojenia. Należy patrzeć na numery seryjne płatowców, lub jeśli to nie wystarcza, to na rok i teatr działań.Było już o tym niejednokrotnie. Wspominałem o tym ja i inni koledzy z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.