Jump to content

ES-3A SHADOW 1:48

Recommended Posts

Tyn razem cos dla sympatykow "rur"

W 1969 roku w biurze konstrukcyjnym amerykańskiej wytwórni Lockheed Corporation opracowano projekt samolotu patrolowego, bazującego na pokładach lotniskowców, a przeznaczonego do patrolowania akwenów morskich oraz wykrywania i zwalczania okrętów podwodnych. Projekt ten otrzymał oznakowanie S-3 Viking.

Model ktory wykonalem jest w wersji ES-3A

ES-3A – wersja przeznaczona wyłącznie do zwiadu elektronicznego , wyposażona m.in. w 60 anten na kadłubie. Załoga może dokładnie określić położenie samolotu w przestrzeni we współpracy z systemem satelitarnym GPS.

Trochę odstąpilem od zasady i pierwsze 3 zdjecia są na niebieskim tle (ostatecznie to samolot operujący na lotniskowcach) no ale kolejne po staremu

Model Firmy AMT 1:48

P9220229.jpg

P9220230.jpg

P9220231.jpg

P9220232.jpg

P9220233.jpg

P9220234.jpg

P9220235.jpg

P9220236.jpg

P9220237.jpg

P9220238.jpg

P9220239.jpg

P9220240.jpg

Witam. Model perełka, ale troszeczke za bardzo sterylny. Jak zwykle czysto i ładnie sklejone, ale jw. wypadałoby go troche ubrudzic, tak wyglada nienaturalnie. Pozdrawiam. Jeszcze jedno, jak dla mnie zbyt dokładne linie podziału ( lepiej wyglądają nieregularne linie) a przez to model z wyglądu zbliża sie do kartonowego- ale to tylko moje subiektywne uczucie.

Szerszeń nafaszerowany elektroniką z przyciemnianymi szybami Świetnie, kolejny pokładowiec na forum

O ile pamiętam, to tej wersji samolotu było tylko 16 sztuk.

Dla mnie wykonanie jest w sam raz, lubię czyste maszyny pokładowe

W pierwszej chwili się troszkę wystraszyłem...co się stało z choinką. Pomyślałem złodziej, nieokiełznane siły natury a może nieszczęśliwy wypadek ale nie, stoi i ma się dobrze

A co do modelu,

Wygląda jak prawdziwy

Według mię właśnie nie. linie podziału blach wyglądają nie naturalnie, cały model czyściutki bez zacieków itp a linie zawalone brudem. Jeśli chodzi malowanie i jakości złożenia jak zwykle klasa, tylko te linie troszkę nie pasują.

W pierwszej chwili się troszkę wystraszyłem...co się stało z choinką. Pomyślałem złodziej, nieokiełznane siły natury a może nieszczęśliwy wypadek ale nie, stoi i ma się dobrze

A co do modelu,

Wygląda jak prawdziwy

Według mię właśnie nie. linie podziału blach wyglądają nie naturalnie, cały model czyściutki bez zacieków itp a linie zawalone brudem. Jeśli chodzi malowanie i jakości złożenia jak zwykle klasa, tylko te linie troszkę nie pasują.

Wypada podziękować wszystkim mimo paru krytycznych uwag co też czynie

Witam. Model perełka, ale troszeczke za bardzo sterylny. Jak zwykle czysto i ładnie sklejone, ale jw. wypadałoby go troche ubrudzic, tak wyglada nienaturalnie. Pozdrawiam. Jeszcze jedno, jak dla mnie zbyt dokładne linie podziału ( lepiej wyglądają nieregularne linie) a przez to model z wyglądu zbliża sie do kartonowego- ale to tylko moje subiektywne uczucie.

Z tymi liniami to do końca nie jest tak oczywiste

s-3-plane18.jpg

s-3-ent-viking.jpg

s-3_vs-38-2.jpg

s3fold.jpg

Nie odbieraj mnie źle ale jakbyś dał preshading pod nieregularne linie podziału uzyskałbys dokładnie taki efekt jak samoloty pokazane przez Ciebie na zdieciach. Pozdrawiam. ooops. sorki. Preshading widzę dałeś po dokładnym przyjrzeniu sie ale troszeczke za słaby.

RH, ten model najmniej mi się podoba z tych, które oglądałem. Dla czego? Przez takie a nie inne uwypuklenie linii jest on najmniej "żywym" modelem. Za bardzo kojarzy mi się z zabawką (żeby nie napisać z modelem kartonowym). Inne Twoje samoloty, pomimo ich niekiedy bajkowych kolorów, nie powodowały u mnie tego wrażenia.

Kto wie, może na żywo wygląda to inaczej?

• 2 weeks later...