Skocz do zawartości

Merkawa Siman Arba / Legend 1/35


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki Barthass że nie na temat twojego modelu zbieram powoli dodatki do swojej merkavy z Acadeemy i mam pytanie do kolegów czy są jakieś blaszki do tego modelu ? jeśli tak to czyje i gdzie można je zakupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sorki Barthass że nie na temat twojego modelu

 

Wszystko co dotyczy Merkawy jest tu mile widziane

 

 

mam pytanie do kolegów czy są jakieś blaszki do tego modelu ? jeśli tak to czyje i gdzie można je zakupić ?

 

Ostatnio Voyager wypuścił bardzo ciekawy zestaw, można go nabyć w Jadarze np.

 

http://www.jadarhobby.pl/voyager-pe35273-merkava-zestaw-podstawowy-p-17960.html

 

Lub poczekać na Eduarda:

 

http://www.perthmilitarymodelling.com/newkitnews/eduard.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy cenowo Voyager tylko opis bardzo czytelna instrukcja

mnie rozśmieszyła gdyż teraz składam kotka z blaszkami tej firmy

i więcej czasu zajmuje mi znalezienie tej części niż jej zmontowanie

Jeszcze raz dzięki Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Postępy są, ale z braku czasu bardzo małe niestety więc fotek na razie nie robiłem bo za dużo się nie zmieniło, w weekend na pewno coś jeszcze podziałam, i obfotografuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit

A jednak na szybko pokażę co udało mi sie zrobić ;)

Na początek trochę pomajstrowałem przy wieży:

 

Zdjcie005-2.jpg

 

Zdjcie010-2.jpg

 

Przykleiłem też pierwszy segment bocznych ekranów, oraz, jako że robię wersją z modyfikacjami do walki w mieście dodałem tez skrajniki na każdym rogu pojazdu, co by wojakom łatwiej się manewrowało

 

Zdjcie017.jpg

 

Zdjcie018e.jpg

 

A tak wygląda na razie całość ( gąsienica trochę wisi z tyłu, z racji, że jeszcze nie zamontowałem jednego z kół podtrzymujących) :

 

Zdjcie019-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... Barthass, powiedz mi jak u Ciebie było z gąsienicami od Friula?? Ja swoich nie mogłem założyć na koła napędzające (te z zestawu).. Tak jakby miały za dużą średnicę.. U Ciebie leżą widzę ok. Na szczęście poratowałem się oryginałami z Academy -trzeba je było tylko trochę poszerzyć. ;) Lipa, bo się nastawiłem na koła od Friula.

 

P.S. O co chodzi z tymi skrajnikami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są raczej anteny

 

To są skrajniki ( z wiarygodnych źródeł wiem, ze to skrajniki, po za tym na tej stronce też wspominają o tym: http://defense-update.com/products/m/merkava-lic.htm ( tzw. marking poles) )

 

 

Kurde... Barthass, powiedz mi jak u Ciebie było z gąsienicami od Friula?? Ja swoich nie mogłem założyć na koła napędzające (te z zestawu).. Tak jakby miały za dużą średnicę.. U Ciebie leżą widzę ok.

 

Ja ze swoimi nie miałem najmniejszych problemów, może trafiłeś akurat na jakiś felerny zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Oto obiecane fotki ( tak wiem, słabe: ) ) ale robione w pośpiechu, a i moje umiejętności fotografowania mierne.

Zająłem się głównie wieżą, jest już prawie gotowa, oprócz tego popracowałem trochę przy kadłubie. Budowa zbliża się do końca- jeszcze tylko zmontować oryginalne części, dorobić samodzielnie detale, powierzchnię antypoślizgową, no i malowanie

 

PB190107df.jpg

 

PB190109df.jpg

 

PB190110df.jpg

 

PB190112.jpg

 

PB190113df.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No postęp jest faktycznie konkretny. Super te fartuchy wyglądają. Ale jak tak się dokładnie przypatrzyłem, to mnie trochę trząść zaczęło. Spojrzałem na swoją Merkavę i... Barthass, możesz zmierzyć u siebie odległości między osadzeniem poszczególnych wahaczy i średnicę kół jezdnych?? Kurde albo mam zwidy, albo Legend i Academy "troszkę" się różnią w tej kwestii. Poza tym wydaje mi się, że Twój Rydwan jakoś niżej siedzi. U mnie gąsienica między kołem napędzającym, a pierwszym jezdnym układa się pod kątem około 45 stopni. U Ciebie wygląda to bardziej na 30...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde albo mam zwidy, albo Legend i Academy "troszkę" się różnią w tej kwestii. Poza tym wydaje mi się, że Twój Rydwan jakoś niżej siedzi. U mnie gąsienica między kołem napędzającym, a pierwszym jezdnym układa się pod kątem około 45 stopni. U Ciebie wygląda to bardziej na 30...

 

Ano siedzi, bo niestety friule nie są napięte- tak jak jest teraz jest za luźno, a jak zdejmę jedno ogniwo, to nie zepnę końców razem...

Pod sam koniec budowy naciągnę gąskę i przykleje do koła napinającego- zwis zostanie na górze, pod fartuchami.

 

Co do wahaczy i kół, przy najbliższej wolnej chwili zmierzę. W oryginale to wygląda tak ( wygląda na to, ze u mnie jest identycznie):

 

4habh5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u Ciebie jest, a u mnie nie (nie mam Ci tego za złe, żeby nie było). Wniosek zatem jest prosty -Academy zrobiło najprawdopodobniej za duże koła.. Potwierdzą to jeszcze pomiary, ale póki co nie wygląda to ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W końcu dokopałem się do mojego wątku ;)

Oto parę fotek zrobionych na szybko, co by pokazać, ze temat nie umarł. W sumie zrobiłem niewiele, ale przy żywicy szybkość nie wskazana

W sumie to pozostały już tylko detale, powierzchnia antypoślizgowa, no i malowanie:

 

Zdjcie028.jpg

 

Zdjcie029-1.jpg

 

Zdjcie034.jpg

 

Zdjcie030.jpg

 

Zdjcie026-1.jpg

 

Zdjcie027-1.jpg

 

Zdjcie023.jpg

 

A tu fotka grupowa ( Merkawa, HAPC Achzarit)

 

Zdjcie036.jpg

 

Zdjcie035-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim kolorem malowałeś Achzarita ?

 

To było dawno, kiedy jeszcze dokumentację zdjęciową miałem mierną, teraz nie pomalowałbym go na taki kolor, była to mieszanka Vallejo Medium Sea Grey i Tank Green.

Tu galeria dla ciekawskich :

viewtopic.php?t=9743

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.