Skocz do zawartości

Merkawa Siman Arba / Legend 1/35


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak jak już zdążyliście przeczytać w tytule, tematem warsztatu będzie duma Izraelskiej zbrojeniówki czyli Merkawa Mk.4 (tytuł warsztatu to tak jak się po Hebrajsku wymawia Merkawa Mk. 4 )

Oczywiście będzie to właściwie sama żywica- zestaw podstawowy to Legend LF 1123.

Pojazd będzie przedstawial późną wersję Merkawy 4 z modyfikacjami LIC (Low Intensity Conflict) czyli: dodatkowe opancerzenie dna kadłuba, cięższe fartuchy boczne, osłony na optyce i światłach ( wszystko to z zestawu Legend LF 1167). Oprócz tego, dodam również trochę wkładu własnego

 

Będzie to wyglądało mniej więcej tak :

2126.jpg

 

Jak na razie trochę podziałałem, obyło się bez większych problemów :

 

Zdjcie018.jpg

 

P8250047.jpg

 

Zdjcie013.jpg

 

P8240018.jpg

 

Zdjcie024.jpg

 

P8250051.jpg

 

Zdjcie012.jpg

 

Zdjcie026.jpg

 

Zdjcie029.jpg

 

Zdjcie027.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Shalom,

No jak miło widzieć tą relację już rozpoczętą.

Będzie to wyglądało mniej więcej tak :

Chcesz Bartku zbudować ten konkretny egzemplarz? Czy tylko konfiguracja LIC jak na fotce, a czołg z innymi oznaczeniami?

I druga sprawa, czy na tylnym prawym zasobniku (tym który jeszcze nie przykleiłeś) nad kołami napinajacymi, nie miałeś takiej nieładnej jamki skurczowej? Bo w moim egzemplarzu niestety się taka trafiła i ciekawi mnie czy w Twoim jest podobnie. Co ciekawe na drugim (lewym) nie ma śladu. Nie będę ukrywał, że wydaje się nie najprostsza do usunięcia.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko obiecaj ze ten projekt skonczysz, to przeciez pojazd flagowy wiec chyba nie odstawisz na polke "w gaciach"

 

O nie, skończenie Merkawy to sprawa honoru ;)

 

 

Chcesz Bartku zbudować ten konkretny egzemplarz? Czy tylko konfiguracja LIC jak na fotce, a czołg z innymi oznaczeniami?

 

To była tylko fotka poglądowa, jak wygląda pojazd z modyfikacjami LIC, co do oznaczeń to planuję takie opcje:

 

Pojazd z kompanii Lahav (ostrze) :

 

merkava4leftrearveiw.jpg

 

Lub z kompanii "Hakarnafim" (Nosorożce) ( z racji praw autorskich fotki nie moge pokazać), wszystko z 401 Brygady Pancernej.

Co prawda pojazd z kompanii Lahav nie ma pakietu LIC, ale jest bardzo prawdopodobne, że w późniejszym okresie taki otrzymał.

 

A co do zasobnika, mój wygląda wzorowo, bez nadlewek czy jamek skurczowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z cech pakietu LIC na Merkawie jest dodatkowe opancerzenie dna kadłuba, pozwalające pojazdowi przetrwać wybuch kilkudziesięcio kilogramowej miny pułapki.

Niestety w moim modelu dodatkowy pancerz denny był trochę za krótki (ehh ta kurczliwość żywicy...)

Z problemem uporałem się prosto: przeciąłem pancerz na dwie części i wstawiłem między nie kawałek polistyrenu (oczywiście trzeba to jeszcze zaszpachlować, i wypucować )

 

Zdjcie031.jpg

 

Zdjcie032.jpg

 

Zdjcie033.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z cech pakietu LIC na Merkawie jest dodatkowe opancerzenie dna kadłuba, pozwalające pojazdowi przetrwać wybuch kilkudziesięcio kilogramowej miny pułapki...

Czyli Merkava jest w stanie przetrwać wybuch improwizowanego ładunku wybuchowego, takiego jakie są zmorą Abramsów i innych pojazdów w Iraku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Merkava jest w stanie przetrwać wybuch improwizowanego ładunku wybuchowego, takiego jakie są zmorą Abramsów i innych pojazdów w Iraku?

 

Oczywiście, ale też do pewnych granic. Czytałem o przypadku gdy pod dnem Merkawy wyposażonej w ten pancerz eksplodował ładunek o masie ok 150 kg, zginął tylko jeden z członków załogi ( prawdopodobnie kierowca) , reszta załogi przeżyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na naszym forum rządzą zjawiska falowe. Przeszła już fala Panzer "czwórek", T-34, a teraz wzbiera fala "merkawowa". I fajnie, bo to ciekawa maszyna.

Ale ja nie o tym chciałem, pożyczyłem sobie na chwilkę zdjęcie:

 

merkava4leftrearveiw.jpg

 

bo chciałem Cię Barthass zapytać o tę biżuterię z tyłu wieży. To jakaś forma zabezpieczenia przeciwodłamkowego, czy ochrony przed pociskami kumulacyjnymi? Bo nie sądzę, żeby wisiały te kulki li tylko dla ozdoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chciałem Cię Barthass zapytać o tę biżuterię z tyłu wieży. To jakaś forma zabezpieczenia przeciwodłamkowego, czy ochrony przed pociskami kumulacyjnymi? Bo nie sądzę, żeby wisiały te kulki li tylko dla ozdoby?

 

Ano, dla ozdoby to one nie wiszą Służą do przedwczesnego detonowania pocisków kumulacyjnych, bo ta strefa wieży jest praktycznie najwrażliwszą częścią czołgu.

 

a teraz wzbiera fala "merkawowa"

 

Ciekawa konstrukcja, a że teraz za sprawą modelu Academy, Merkawa Mk.4 stała się dostępna dla szerszej rzeszy modelarzy, to nie ma się czemu dziwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z racji, że to żywiczniak, postępy nie są wielkie i spektakularne, jak na razie dokleiłem dodatkowe opancerzenie dna kadłuba, zabrałem się też za kółka ( niestety nie załapały się na sesję zdjęciową) , doszły do mnie też friulki, tak więc w weekend pewnie skończe zawieszenie, oto parę fotek:

 

Zdjcie015e.jpg

 

Zdjcie014e.jpg

 

Zdjcie017e.jpg

 

Zdjcie010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciągnij dalej powoli z dużą ilością zdjęć coby się detalami nasycić .

Czy posiadasz już jakiś dezodorant do powierzchni antypoślizgowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciągnij dalej powoli z dużą ilością zdjęć Very Happy coby się detalami nasycić .

 

Idąc za Twoją radą :

 

Zdjcie018-2.jpg

 

Zdjcie019x.jpg

 

Zdjcie013x.jpg

 

Czy posiadasz już jakiś dezodorant do powierzchni antypoślizgowej ?

 

Jeszcze nie, pewnie w tym miesiącu się zaopatrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W końcu dokopałem się do mojego wątku, i przedstawiam nowe fotki, coby znowu nie było, że zacząłem a nie skończyłem

Założyłem friulki, zająłem się głównie tyłem pojazdu, który już jest prawie skończony:

 

Zdjcie014.jpg

 

Zdjcie016.jpg

 

Zdjcie018-3.jpg

 

Teraz czas na przód pojazdu, który prezentuje się na razie tak:

 

Zdjcie020.jpg

 

Zdjcie021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w zestawie nie było gąsek ???

Są ale tak jakby ich nie było - nie za bardzo zwymiarowane - warto wymienić.

Swoją drogą właśnie zakupiłem Friule do swojej merkavy i naprawdę zaskoczyli mnie bardziej niż zwykle W pełni popieram to co napisałeś w ich in-boxie. Wytłoczony napis na każdym ogniwku robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze koledzy.

 

Mam pytanie czy w zestawie nie było gąsek ???

 

Tak jak napisał Kuba,gąski to największy babol tego modelu, źle zwymiarowane, a i odlew bardzo kiepski, a o spasowaniu to już wole się nie wypowiadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.