Skocz do zawartości

Merkawa Siman Arba / Legend 1/35


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Cześć

Na warsztacie ostatnio dużo się nie dzieje, teraz jestem na etapie maskowania wieży, jak zrobię powierzchnie antypoślizgowe, to wrzucę fotki.

Kolor pokrowców, hmm zbliżony jest do koloru kamuflażu, ja bym to pomalował na khaki, i potem ewentualnie rozjaśnił wedle uznania.

Tak to wygląda na oryginale:

MerkavaMkIVaWalkAround1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam!

Po dość długiej przerwie czas coś pokazać.

Pokażę jak zrobić ramę, na której rozciągnięty jest brezent, na którym namalowany jest numer taktyczny wozu (bardzo często numerem taktycznym wozu są litery alfabetu hebrajskiego).

 

Najpierw z pozostałości po arkuszu blaszek fototrawionych uciąłem 4 paski, z których zrobiłem ramę- wymiary pasków to 2 cm , i 1,4 cm :

 

th_Zdjcie025-1.jpg

 

Z tyłu znajdują się 2 małe haczyki, na których będzie wisieć rama, niestety nie uchwyciłem tego na zdjęciach.

 

Potem z kawałka cienkiej folii ołowianej dołączonej do zestawu wykonałem imitację brezentu:

 

th_Zdjcie024-4.jpg

 

A tak to się prezentuje po zamontowaniu:

 

th_Zdjcie028-2.jpg

 

th_Zdjcie030-2.jpg

 

Wyglada, jak by było krzywo, ale to efekt zamierzony, ponieważ rama jest zawieszona na poręczy na koszu wieży, który nie jest równoległy do podłoża, na dowód, że nie kłamię zdjęcie

 

idler_hole.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci idzie. Podoba mi się dbałość o detale.

Ja tylko ciągle czekam na dokończenie kilku innych Twoich relacji. Bo leżą gdzieś w odmętach forum w stanie mocno zaawansowanym i czekają ;)

Mam nadzieję, że i tej relacji nie spotka to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko ciągle czekam na dokończenie kilku innych Twoich relacji. Bo leżą gdzieś w odmętach forum w stanie mocno zaawansowanym i czekają ;)

 

Niestety leżą, w większości z powodu braku chęci, ale jedna z nich (Magach) ciągle kusi mnie, żebym go dokończył, może jeszcze w tym roku się uda

 

 

Mam nadzieję, że i tej relacji nie spotka to samo.

 

Nie ma takiej możliwości, Merkawa to sprawa honoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, pięknie. Gdzieś tam w oddali zdjęć widać znajomą czerń powierzchni antypoślizgowej. Jakieś zbliżenia będą? A patent z ramą do oznaczeń taktycznych dobry. Chyba się plagiat szykuje. Ale najpierw inne rzeczy muszą się wydarzyć. Szczegóły u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam w oddali zdjęć widać znajomą czerń powierzchni antypoślizgowej. Jakieś zbliżenia będą?

 

Jak tylko zedrę Maskol z elementów, których nie chciałem pokryć powierzchnią, i poprawię co nieco to wtedy pokażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Szalom!

Długo nic nie pokazywałem, bo w sumie nie było co pokazać

Teraz coś się ruszyło- zrobiłem oba km-y ( zdetalować muszę jeszcze przedni cal.50, w sumie chciałem użyć półcalówki od Tasca, jednak uznałem, ze zestawowa nie jest taka zła), właz dowódcy oraz parę dupereli. A wygląda to tak ( na powierzchnie antypoślizgowe nie patrzeć! nie ściągnąłem jeszcze maskolu ze wszystkich elementów, oraz w paru miejscach wraz z maskolem odeszło trochę farby itp. będą jeszcze poprawki):

 

th_Zdjcie035-5.jpg th_Zdjcie037-1.jpg th_Zdjcie042-2.jpg th_Zdjcie044-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skusisz się na dorobienie głowicy systemu "DROID"?

 

Raczej nie, a to z prostego powodu: nie podoba mi się wóz wyposażony w to urządzenie, tak jakoś do czwórki mi to nie pasuje, jak będę robił Mk.2D to na pewno na niej to ustrojstwo zamontuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Po wakacjach w końcu wezmę się do roboty, bo żem leniwy jest.

Tymczasem mam złą wiadomość :

Wczoraj odszedł od Nas Generał Izrael Tal "Talik", "ojciec" Merkawy. Zmarł w wieku 86 lat w mieście Rehowot. Pomysłodawca, i kierownik zespołu projektującego Merkawę.

Wczoraj Izrael utracił jednego z najwybitniejszych dowódców w swojej historii ...

 

Talik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Szalom!

Tak, to znowu ja, wreszcie znalazłem i odkopałem mój temat z odmętów forum Z powodów zawodowych przez ostatnie miesiące miałem bardzo mało czasu na modelarstwo, tak więc temat umarł, również problemy z aparatem nie pozwoliły mi relacjonować przebiegu prac.

Teraz troszkę się pozmieniało, i oto prezentuje efekt ostatnich miesięcy. Model praktycznie gotowy do malowania, brakuje tylko kilku detali, oraz powierzchni antypoślizgowej na kadłubie, muszę też poprawić kilka rzeczy.

Koniec gadania, oto model ( oczywiście wszelkie uwagi i rady mile widziane) :

 

th_Zdjcie0139.jpg th_Zdjcie0130.jpg th_Zdjcie0127.jpg th_Zdjcie0129.jpg th_PB060111.jpg

th_Zdjcie0120g.jpg th_Zdjcie0137.jpg th_Zdjcie0135.jpg th_Zdjcie0126d.jpg th_Zdjcie0124.jpg

th_PB280127.jpg th_Zdjcie0118.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy jest figurka ?Kilka lat temu znalazłem fotę na, której dowódca Rydwanu 3d posiadał hełm wyposażony w celownik na hełmowy . Od tej pory nie widziałem na żadnym zdjęciu tego urządzenia . Więc czy jest on w użyciu ,czy była to tylko próba zastosowania takiej konfiguracji hełmu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.