Skocz do zawartości

Merkawa Siman Arba / Legend 1/35


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć!

Chłopaki, dzięki za komentarze.

Jakiej firmy jest figurka ?Kilka lat temu znalazłem fotę na, której dowódca Rydwanu 3d posiadał hełm wyposażony w celownik na hełmowy . Od tej pory nie widziałem na żadnym zdjęciu tego urządzenia . Więc czy jest on w użyciu ,czy była to tylko próba zastosowania takiej konfiguracji hełmu ?

 

Figurka jest z firmy MasterClub.

Co do hełmu to takowego z celownikiem nie widziałem, widziałem za to taki na wzór lotniczego:

 

baz338.jpg

 

Ten typ był testowany, jednak okazało się, że ochrona balistyczna była niewystarczająca, szyba szybko traciła przejrzystość pod wpływem piasku, oraz cena byla zbyt wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szkoda, że masz tak mało czasu na modele. Marnujesz się ;)

Jak dla mnie genialne. Należysz do osób na których pracach się wzoruję/uczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należysz do osób na których pracach się wzoruję/uczę.

 

Dzięki, kurcze nie wiem co powiedzieć

Dobrze, że z Bradleyem na nowo ruszyłeś, świetna waloryzacja, długo czekałem na kontynuację prac.

 

 

To jeszcze raz ja Very Happy oto ta fotka .

 

Mirku, domyślałem się, że chodzi o to zdjęcie, to jest uchwyt na noktowizor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o uchwyt na noktowizor . Ponieważ miałem kłopot z wycięciem zdjęcia wklejam fragment artykułu P. Wojciecha Łuczaka p.t. "Sekrety Merkavy" zamieszczonego w magazynie Raport nr2/98r. Zdjęcie zaznaczyłem czerwoną obwódką

skan2kq.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

fajnisty model wychodzi. Pytanie mam bo albo coś przeoczyłem albo nie mogę doczytać jak zrobiłeś te prześliczne powierzchnie antypoślizgowe?

 

A ten hełmofon to taki bardzo amerykański?! Ciekawe ciekawe...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Pytanie mam bo albo coś przeoczyłem albo nie mogę doczytać jak zrobiłeś te prześliczne powierzchnie antypoślizgowe?

 

Zrobione to za pomocą tegoż oto specyfiku http://www.tooled-up.com/Product.asp?PID=130267 Pryśnięte ze 3-4 razy w odległości jakichś 30 cm.

 

A ten hełmofon to taki bardzo amerykański?! Ciekawe ciekawe...

 

A bo to teraz takie modne w IDF, załogi Mk.4 noszą już tylko taki typ hełmu, natomiast załogi starszych wersji Merkawy, oraz innych pojazdów pancernych używają jeszcze starszego typu, ale coraz częściej widać już że jest wypierany przez ten nowszy:

 

th_1msmall_cropped_big-1.jpg th_5.jpg th_21321345535ys7.jpg

 

 

 

 

Nie chodziło mi o uchwyt na noktowizor . Ponieważ miałem kłopot z wycięciem zdjęcia wklejam fragment artykułu P. Wojciecha Łuczaka p.t. "Sekrety Merkavy" zamieszczonego w magazynie Raport nr2/98r. Zdjęcie zaznaczyłem czerwoną obwódką

 

No proszę, pierwszy raz coś takiego widzę Zapewne to jakies prototypowe rozwiązanie, bo nie widać tego urządzenia na hełmach współczesnych czołgistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku, ja symulację powierzchni antypoślizgowej będę robił tylko lakierem matowym, nie będę się bawił w fakturę, bo to moim zdaniem nie ma sensu.

No to ciekaw jestem jak wyjdzie. Lakier matowy ma inną granulację niż pow. antypoślizgowa i jakoś nie bardzo Twoje rozwiązanie widzę w praktyce.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antyposlizgowa w 1/72 robie plynna szpachlowka lub kazda inna dajaca sie rozcienczyc nitro. Opcinam na krotko i tepo maly pedzelek i "uderzam" prostopadle do powierzchni.

Ta sama technika stosuje do wykonania powierzchni odlewow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.