Skocz do zawartości

Mounted Polish Lancer Charging - Krojanty 01. IX 1939


Dexter

Rekomendowane odpowiedzi

Cieniowanie jest. Jaśniejszym khaki.

Szary może i jest ok, ale nie do zielono podobnych mundurów. W germańcach się sprawdza co nie znaczy że w każdych figurkach szary i jego odcienie zagrają. Fotki były robione na biegu, brutalnym flashem,na ostatnich ustawieniach aparatu, stąd pewnie spłycenie barw. Zobaczę jak to wyjdzie w końcowym efekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szary może i jest ok, ale nie do zielono podobnych mundurów. W germańcach się sprawdza co nie znaczy że w każdych figurkach szary i jego odcienie zagrają.

Ja nie pisałem nic o szarym ;-)... A na lepsze fotki rzeczywiście trzeba będzie poczekać, więc i czekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do pilnujących konkursu.

Po zmontowaniu podstawki, jeśli użyte bambetle spowodują że podstawka zdaniem Załogi zamieni się w dioramkę, proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Trochę mi się rozrosło toto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czas do kwietnia możliwe zatem że jeszcze jeden szkopek zagości,ale to może być już tłok.

Poza tym jak pomyślę o jakości tej planowanej figurki to mam dreszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigły, dostałem info od "Źródła" z wymiarami lancy:

Lanca kawaleryjska francuska wzór 1913 - była to stalowa rurka zakończona grotem, poniżej którego mocowano proporczyk. Długość lancy to 2940 mm, średnica na całej długości wynosiła 28 mm.

Po przeskalowaniu wyszło mi że to i tak troszkę za gruby drucik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarła zielenina. Wybiorę kilka liści i zrobię kępki. Pracuję także nad łopianem. Poprawię także mech.

 

Foto zieleniny:

4243604172096cd3.jpg

 

Ułani dostaną kilka elementów wyposażenia, kilka obecnie istniejących detali zostanie poprawionych. Znika lanca.

Zmianie ulegnie kolor adrianów.

 

Dzięuję przedstawicielom 7 DAK za cenne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo dane o lancy masz ode mnie

 

http://www.weu1918-1939.pl/kawaleria/lance/francuska/departament_kawalerii_lance_francuska.html

 

 

Pytasz o ranę. Moja rada, nie rób śladów trafienia u padającego. Krew po trafieniu nie pojawia się od razu, a po chwili, a upadek jego jest na tyle dynamiczny, że nie ma tyle czasu. Aby trysnęła krew, musiałbyć mu urwać np. żuchwę, a zbytni naturalizm ran wygląda dobrze tylko gdy jest świetnie zrobiony - ja go unikam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może i od Ciebie Prawdę mówiąc w tak ogromnej ilości PW jakie dostałem "w temacie" już się pogubiłem co od kogo

 

Śladu trafienia też nie będę robił, bo co do tego to masz absolutną rację. Nie miał by czasu na krwawienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o trąbce. Pomoce poniżej. Dwie trąbki sygnałowe z muzeum w Kołobrzegu.

 

Trabka.jpg

 

 

Poza tym możesz do niej zrobić płomień.

 

1-4449.jpg

 

A to chyba najładniejsze zdjęcie, bo trębacz jest w mundurze polowym z hełmem. Zdjęcie z przedwojennej okładki Newsweek'a.

 

trebacz_odkr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Śmigły.

Trąbkę robię od zera. Znaczy z wyprasek. Już kilka prób było.

Może dodam i płomień, zwłaszcza że znalazłem foto kolor. Prawdopodobnie to późniejszy retusz barw.

 

54ea1ab0e24e7e5d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem kilka liści paproci. Troszkę to upierdliwe. Pomalowałem. Jutro pocieniuję. Zastanawiam sięczy 2 kępki wystarczą, nie chcę robić tłoku.

Popracowałem także nad łopianem. Z raczej marnym efektem.

 

Męczę także trąbkę. Chyba będzie z druciku bo wypraski tak się nie zawinie. Przynajmniej ja nie potrafię i nerwów nie mam

 

A oto poglądowa fotka. Łopian nie za ostry bo ostrzyłem na paproć.

W tle bambetle pozostałe dla ułanów.

 

31bcf5d1da7da06c.jpg

 

Postaram się pstryknąć fotki tak by było widać cienie na roślinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy to wina światła czy robienia zdjęć na szybko ale jak dla mnie to paprocie maja nienaturalny kolor. Jasna, żywa zieleń-tak zapamiętałem paprocie z lasu.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam, ze paprocie mogłyby mieć trochę jasnego brązu na liściach. Po takim lecie jak w 1939, z pewnością wiele z nich było po prostu na wpół uschniętych

Bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że napisałem coś śmiesznego? Tzn, że paprocie jednak są niebieskozielone...

Na jesień paproć dalej jest zielona tyle, że jest coraz więcej brązowych plam znaczących stopniowe usychanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Lipa, nie powiedziałeśnic śmiesznego, Jakie są paprocie - wiadomo chyba wszystkim. Pokazałem na razie roślinki zaczęte. Troszkę im jeszcze brakuje do końca. Będą troszkę bardziej barwne.

 

Chciałem je pokazać bo nie znalazłem nigdzie (na razie ) fototrawek paprotki.

 

Te roślinki będą jedynie małym punktem na całej podstawce.

Ale dziękuję za zwrócenie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeźdźcy otrzymali manierki, saperki, puszki z maskami, paski do puch. Chlebaków nie będzie.

Oficer dostał polską raportówkę, lanca zniknęła - trwają prace nad trąbką.

 

Foto 1:

 

9582b014efed89f0med.jpg

 

Foto 2:

 

ee42840f8024d877med.jpg

 

Foto 3:

 

b17661daa70ad88amed.jpg

 

Foto 4:

 

c50a894c46690c8cmed.jpg

 

i 5:

 

b8955b031be80e28med.jpg

 

Prace nad trąbką:

526fa8652b6374ecmed.jpg

 

Podstawka - doszły paprocie i inne zieleniny, oraz troszkę bambetli. :

9a61c7636caa59camed.jpg

 

Posadziłem brzozę, ale z racji wysokości nie mieści sięw kadrze

3101fc0e0e638a50med.jpg

 

Do poprawienia jeszcze kolor paproci, puszki, saperki i manierki ułanów, oraz elementy umundurowania (detale). Oraz co tam jeszcze wyjdzie "w praniu".

 

Mam nadzieję przed nowym rokiem złożyć całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookie, oczywiście że to poprawię

W zamierzeniach ten prostokąt miał być formowany na proporczyk, ale zniknie całkiem.

Pozostało mi kilka maźnięć pędzlem tu i tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.