Skocz do zawartości

Mounted Polish Lancer Charging - Krojanty 01. IX 1939


Dexter

Rekomendowane odpowiedzi

Rów z wodą... ? :( kuuude... Ciężko będzie. Myślałem bardziej nad małą skarpą, tak na wysokość klęczącego człowieka. No cóż poeksperymentuję z tą wodą w rowie.

 

Fazzy, to cuś to taka dziwna żyła. Forma była dokładnie oszlifowana. Fakt, dziwnie wygląda na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wygmerałem bambetle do sklecenia podstawki czyli: Drewniany postumencik, kępki trawy (jest ich zdecydowanie za mało, musze dokupić), glina rzeźbiarska gruboziarnista (brązowa), oraz glina rzeźbiarska gładka (biała), brzoza hand made, oraz pudełko ze "skarbami lasu". Coś z tego złożę.

Zastanawiam się czy dawać drzewsko czy jednak nie.

Poeksperymentuję z tym rowem z wodą.

 

Poniższe foto przedstawia wygmerane bambetle:

b87351ea2f4cbba7med.jpg

 

 

 

 

Przy okazji znalazłem sporo "zaginionych" części jak alu lufę do Pak 40 i gumowe oponki

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poeksperymentuję z tym rowem z wodą co chciał FAZZY

to.. to ja chciałbym jeszcze kucyka.. i żaby w rowie z wodą..

i żeby już śnieg spadł i można było na desce śmigać..

i zestaw senegalczyków hellera..

i.. i..

jak mi się coś zachce to jeszcze dopiszę

 

Tja.

Pomysł z rowem mi się spodobał i jest łatwy do wykonania. Żaby 1/35 już kiedyś robiłem tak że problemu nie ma. Senegalczyków i kuca sobie daruję.....

Żaby też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniki zyskały już troki, juki i resztę sprzętu. Ułani także po washu. Pozostaje cieniowanie.

Jeszcze sporo najgorszej pracy.

 

Poniżej przedstawione figurki są oczywiście dalekie od ukończenia.

W weekend zajmę się także podstawą.

 

Fotografie robione przy sztucznym świetle, chyba lekko czerwonawe.

Jutro pstryknę przy dziennym świetle.

 

A oto i efekty dzisiejszych prac:

 

Foto 1:

34e356a157988661med.jpg

 

Foto 2:

4f7ae77a9c9e73f5med.jpg

 

Foto 3:

931f7cb55b1ffb5cmed.jpg

 

Foto 4:

3e419d298853101fmed.jpg

 

Foto 5:

6a92ad2476f00d79med.jpg

 

Foto 6:

5a341bf8137b6c66med.jpg

 

Foto 7:

630474b0c0ec33e9med.jpg

 

Foto 8:

d5c2e9b40c60b1cfmed.jpg

 

Foto 9:

Ot takie ustawienie i przypasowanie...

6c700fa6da9190ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane wczoraj zdjęcia w dziennym świetle. Zdążyłem także dodać kilka detali.

 

Foto 1:

521621f3d1039f59med.jpg

 

Foto 2:

5d752b91e56d5b21med.jpg

 

Foto 3:

e6b995a51c2d556dmed.jpg

 

Dziś popracuję nad twarzami i łapkami. Poprawię także buty i kaski.

Zaczynam wycinać wodze. Jakoś także muszę się z nimi uporać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "oficerem" to chyba jakiś mały przekręt.

Ma szelki i ładownice na naboje do Mausera jak szeregowcy i podoficerowie. Na głowie czapkę garnizonową z otokiem nie odpowiadającym barwie 18 puł (czapka jeśli ma być oficerska to ma ma również błędy) a mundur, ze względu na kształt patek na kołnierzu, wygląda na piechoty (na mundurach garnizonowych kawalerii były małe proporczyki a nie duże patki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficer taki był pudełkowo. Szelki i ładownice, cóż, ma. Może sobie założył?

 

Patki nie są dokończone. Na razie są nakładające się kreski biała i niebieska. Jak farba podeschnie uformuję z tego proporczyk.

 

Racja raczej w polu nie nosił by czapki galowej. Jednak czapka jest w pełni zgodna ze wzorem. Otok na niej także jest zgodny z barwą 18 PUP. Brakuje jej tylko białego paska między otokiem a taśmą, która pojawi się po podeschnięciu farby.

 

Foto poglądowe:

40a38f49fb0eb854med.jpg

 

Powyższe foto pochodzi ze strony 18 PUP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru otoków to zasugerowałem się odcieniem na zdjęciu figurki (wygląda ciemniej), w oryginale może jest jaśniejszy. Przy małej rozdzielczości zdjęcia zasugerowałem się, że na kołnierzu jest duża patka zamiast proporczyka

Mundur garnizonowy (nie galowy!) 1.09 w pułku to jednak spora przesada. Jednostka od kilku dni znajdowała się w polu. Żaden oficer nie wyjechałby w pole z garnizonu w mundurze garnizonowym! (regulaminy wówczas były jednak przestrzegane). 21.09. w czasie odwrotu może porucznik z ładownicami byłby do strawienia ale 1.09 nie. A co z resztą oficerskiego ekwipunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekk, po prostu po nałożeniu dark washa otok mi zciemniał. Przetrę go na sucho by wydobyć barwę. Mimo wielkich starań nie udało mi się za jednym razem namalować na patkach proporczyków. Będę to poprawiał sukcesywnie gdy farba wyschnie. Dziękuję za wskazanie błędów, postaram się je jakoś zniwelować. Niestetny na spiłowanie szelek już za późno.

Pytasz o resztę ekwipunku oficera.. no cóż producent nie przewidział. Dostałem dwie sapeki.

Mam w zapasie kabury, mapniki, torby na dokumenty. Mogę coś z tego wykorzystać.

Przeszukałem sporą część fotek, niestety gro z nich to relacje z parad, pokazów i uroczystości. Kampania była zbyt gwałtowna by jeszcze fotki robić.

Postaram się wymienić główkę oficera na inną. Jak oczywiście gdzieś dostanę. Te z M Model raczej odpadają, chyba że coś przerobię. O podmianie figurki na razie nie myślę.

Jeśli nie uda mi się nic wykombinować, ta postać pozostanie tak jak jest :( Niestety. Wiem że to obniży wartość merytoryczną przedstawianej scenki.

Jak już pisałem Śmigłemu, docelowo planuję do lipca wykonać duży fragment szarży (około 15 - 18 ułanów, oraz troszkę niemców, na pewno jakiś pojazd na drodze), na dużej podstawie w formie mini dioramki. Wtedy będę się bawił z modyfikacjami figurek.

 

Na razie mam dylemat odnośnie podstawy. W planie jest po prostu płaski fragment łąki. Teren walki był i jest po prostu przeraźliwie płaski. Ale chyba lepiej na trawiastej podstawce niż cudować z terenem. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otrzymaniu informacji od "Żródła" zdecydowanie cały oficer do gruntownego przerobienia.

Muszę popracować nad nim pilnikiem, dremelkiem i diabli wiedzą czym jeszcze.

Kilka detali przy koniach także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szelki wypiłowane. Ładownice usunięte. Troszkę to zajęło czasu.

Znalazłem kaburę do pistoletu, po przypiłowaniu będzie jak znalazł. Resztę detali muszę wykonać ręcznie :(

Zmieni się także nakrycie głowy. Oficer otrzyma hełm. Jak stoi w regulaminie.

 

Oto fotki opiłowanego nieszczęśnika:

Foto 1:

d399979f0a34e81cmed.jpg

 

Foto 2:

d0f388c83a8f6a8emed.jpg

 

Zrobiłem także przymiarki do podstawki. Nie będzie na niej drzewka, lejów czy uskoków. Teren będzie po prostu płaski. Kępki trawy mają wysokość od 1,5 do 3 mm. Poniżej foto od góry proponowanej łączki.

 

Foto podstawka:

20bc1226727cd3f9med.jpg

 

 

Lekkie zbliżenie boczne na trawkę:

e97ed7aa1f40e966med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem w wolnej chwili koalicyjkę, pas do kabury i lornetki. Jak masa wyschnie dodam jeszcze pas od torby i zabiorę sięza malowanie.

Niestety zamówione elementy z MModel nie doszły i ciężko powiedzieć czy dojdą, więc hełm wykonam sam.

Kaburę jakoś dobrałem, raportówkę chyba też...

Lornetka nie będzie na plecach w pokrowcu lecz na szyi oficera. Jest już wstępnie pomalowana.

 

Foto 1:

Doklejone okablowanie z GS:

8f72e8a5f69d90b9med.jpg

 

Foto 2:

Dobrane elementy do obwieszenia:

4ffffdd7040a2b07med.jpg

 

Dalej zastanawiam się nad podstawką, czy ujdzie taka płaska łączka czy jednak nie urozmaicić delikatnie terenu ? Tylko czym....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli chodzi o podstawkę, według mnie powinieneś ją jakoś urozmaicić żeby pozy chociażby samych koników nie poszły nadaremno na samą płaską łąkę. Przydałby się chociaż jakiś mały rów, może jakieś leje po pociskach abo coś w tym stylu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem to co opiłowałem. Dokończę oficera i zabiorę się za wodze końskie. Po skończeniu figurek zabieram sięza podstawkę. Będzie uskok ziemi tak by wyciągnąć coś z odlewów koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z racji ostrej infekcji oskrzeli, rozpocząłem prace nad podstawką pod ułanów.

Powstał uskok. Po nim stwierdziłem że może by tak małe źródełko..?

Ulepiłem więc z gliny wywierzysko. Będzie biło źródełko, malutkie rozlewisko i strumyczek. Opodal będzie korzeń brzozy oraz drugie drzewko w całości. Przy stumyku będzie skulony niemiecki żołnierz, akurat przy posiłku. Troszkę kamyków, opadłych liści itp. Taki przyjazny, sielankowy brzeg lasu.

 

A na razie schnie sobie glinka:

 

Foto:

097d2e0b007a12abmed.jpg

 

 

Jak tylko dojdzie spzęt dla ułanów, kontynuuję figurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłubałem troszkę przy podstawce.

Nałożyłem papier nasączony wikolem na gipsowy teren, podsypałem piaskiem i dałem miejscami pastę pumeksową Valejo. Jak podeschło przemalowałem wszystko na barwę główną. Dodałem kilka kamyków tu i tam.

Dopasowałem łączkę, nie jest jeszcze przyklejona do podstawki. Jak podeschnie całość zajmę się urozmaicaniem gruntu i dalszym malowaniem. To co widać to przecież początek

A, zamówiłem szyld do dioramki....

 

Foto 1:

Podstawka z posypką:

b43b2f3462257577med.jpg

 

Foto 2:

Podstawka z przymiarką łączki.

61f2d2efcbd8ddae.jpg

 

Po południu dalsza kontynuacja prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.