Jump to content
artoor_k

Karabin pulsacyjny M41-A - 1:1-scratch

Recommended Posts

Cześć!

Yamato z II ZKM leży i nie wiem kiedy się podniesie ale cóż...Trza iść dalej...Witam więc w moim pierwszym z dwóch warsztatów konkursowych.Parafrazując pewien film z internetu "Jestem hardkorem , na MODELWORK-u robie" postaram się zrobić model (czy raczej makietę) 1:1 karabinu pulsacyjnego M41-A znanego z serii filmów "OBCY":

m41a.jpg

Wykonam go z plastiku 0,5 mm biorąc za wzór model papierowy zamieszczony na stronie:

http://aliens.humlak.cz/aliens/aliens_papirove_modely/aliens-m41_gb.html

gdyż plastik pozwoli mi na zamaskowanie łączeń i nieco lepsze pomalowanie karabinu .Pewne części zastąpię grubszym plastikiem 1mm gdyż bezsensem jest dla mnie robienie grubych części pustych w środku.Rurki zwijane z plastiku zastąpię rurkami PCV lub rolkami z taśm do kas fiskalnych.Mam pewien plan by do środka wsadzić jakiś tandetny chiński pistolet na kulki ale zobaczę czy to wypali.W każdym razie postęp prac już niebawem:)

LET'S ROOOOOCK!!

Jako wierny fan serii Aliens muszę przyznać, że z duużą ochotą będę śledzić postępy i już nie mogę się doczekać finalnego rezultatu!!

Zasiadam w pierwszym rzędzie oglądaczy

Pozdrawiam

Mors

P.S.

"... It's moving all over the place..."

Mors, kwestia z "Lets Rock!" dotyczyła Vasquez, a ona chodziła z M56

Artur, ambitny projekt, ale pokazałeś już co potrafisz robić ze scratchem, więc jestem spokojny o efekt

Sie nie spodziewałem sie....

Myślałem, że z tym Macross'em 'polecisz', a tu taka niespodzianka.

Jak go wykonasz (karabin) to nie pozostanie Ci nic innego jak tylko dokupić/dorobić cały osprzęt marins'a i cosplay'ować

No artoor podnosisz poprzeczkę. Sam temat stawia Cię w top3 trzeciej edycji

Mors, kwestia z "Lets Rock!" dotyczyła Vasquez, a ona chodziła z M56

Nexus wiem o tym Uznałem, że na rozpoczęcie komentarza do tak ciekawego i ambitnego projektu jaki nam tutaj artoor_k zaserwował "Let's Rock!" jest najbardziej pasującym "hasłem" związanym z tematem Ponadto cała akcja jaką rozpoczyna ten tekst w filmie jest moją ulubioną z całej serii Obcych

Pozdrawiam

Mors

Tę stronkę znam ale i tak dzięki Doszła nowość do projektu mianowicie lufy zastąpię rurami aluminiowymi co poprawi wygląd broni oraz ułatwi jej konstrukcję.

Genialnie! Kibicuje

OOOOO!!!! fajna sprawa!!!

Powodzenia, będę z przyjemnością śledził projekcik!!!

p/s a może by tak AKMs 47 w 1:1 oczywiście w metalu... nie powiem, że jak by strzelał...hehehehe

p/s a może by tak AKMs 47 w 1:1 oczywiście w metalu... nie powiem, że jak by strzelał...hehehehe

A nie prościej kupić replikę z Cymy i troszkę ją wystylizować na używkę?

Prościej na pewno... ale czy satysfakcja będzie ta sama? No i nie byłby to scratch...

Za temat , za chęci do wykonania , za efekt końcowy to później dostaniesz . Żeby to jeszcze było w pełni sprawne ASG ........ w mordę

Pozdrawiam

Wojtek

Wiesz nie gniewaj się, ale jak bym miał kupić "Anatolija" od Cymy, wolał bym pozbierać jeszcze i kupić coś zacniejszego...

Prościej na pewno... ale czy satysfakcja będzie ta sama? No i nie byłby to scratch...

Nexus, święta racja!!! owszem kupić łatwo, ale satysfachy zero z prac itd...

Wiesz nie gniewaj się, ale jak bym miał kupić "Anatolija" od Cymy, wolał bym pozbierać jeszcze i kupić coś zacniejszego...

Ale po co droższe, mi chodziło tylko o materiał pod obróbkę a nie do lasu z kulkami 6mm... mniejsza bo robimy offtop - o dokładaniu i kupowaniu "zacniejszych" są fora ASG

Burn baby, burn!

Czekam oczywiście na rozpoczęcie prac, jestem pewien, że dużo się nauczę już z samego oglądania samej budowy

Ale po co droższe, mi chodziło tylko o materiał pod obróbkę a nie do lasu z kulkami 6mm... mniejsza bo robimy offtop - o dokładaniu i kupowaniu "zacniejszych" są fora ASG

...prawidłowo... czekajmy cierpliwie na postęp prac

Pierwsze fotki pojawią się pewnie pod koniec tego tygodnia.Muszę wydrukować elementy karabinu ale drukary w domu nie mam a chwilowo portfel już nie ledwo zipie...on już umarł.