Skocz do zawartości

Karabin pulsacyjny M41-A - 1:1-scratch


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Yamato z II ZKM leży i nie wiem kiedy się podniesie ale cóż...Trza iść dalej...Witam więc w moim pierwszym z dwóch warsztatów konkursowych.Parafrazując pewien film z internetu "Jestem hardkorem , na MODELWORK-u robie" postaram się zrobić model (czy raczej makietę) 1:1 karabinu pulsacyjnego M41-A znanego z serii filmów "OBCY":

m41a.jpg

 

Wykonam go z plastiku 0,5 mm biorąc za wzór model papierowy zamieszczony na stronie:

http://aliens.humlak.cz/aliens/aliens_papirove_modely/aliens-m41_gb.html

gdyż plastik pozwoli mi na zamaskowanie łączeń i nieco lepsze pomalowanie karabinu .Pewne części zastąpię grubszym plastikiem 1mm gdyż bezsensem jest dla mnie robienie grubych części pustych w środku.Rurki zwijane z plastiku zastąpię rurkami PCV lub rolkami z taśm do kas fiskalnych.Mam pewien plan by do środka wsadzić jakiś tandetny chiński pistolet na kulki ale zobaczę czy to wypali.W każdym razie postęp prac już niebawem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LET'S ROOOOOCK!!

 

Jako wierny fan serii Aliens muszę przyznać, że z duużą ochotą będę śledzić postępy i już nie mogę się doczekać finalnego rezultatu!!

Zasiadam w pierwszym rzędzie oglądaczy

 

Pozdrawiam

 

Mors

 

P.S.

"... It's moving all over the place..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie nie spodziewałem sie....

Myślałem, że z tym Macross'em 'polecisz', a tu taka niespodzianka.

Jak go wykonasz (karabin) to nie pozostanie Ci nic innego jak tylko dokupić/dorobić cały osprzęt marins'a i cosplay'ować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mors, kwestia z "Lets Rock!" dotyczyła Vasquez, a ona chodziła z M56

 

Nexus wiem o tym Uznałem, że na rozpoczęcie komentarza do tak ciekawego i ambitnego projektu jaki nam tutaj artoor_k zaserwował "Let's Rock!" jest najbardziej pasującym "hasłem" związanym z tematem Ponadto cała akcja jaką rozpoczyna ten tekst w filmie jest moją ulubioną z całej serii Obcych

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej kupić replikę z Cymy i troszkę ją wystylizować na używkę?

Wiesz nie gniewaj się, ale jak bym miał kupić "Anatolija" od Cymy, wolał bym pozbierać jeszcze i kupić coś zacniejszego...

 

 

Prościej na pewno... ale czy satysfakcja będzie ta sama? No i nie byłby to scratch...

Nexus, święta racja!!! owszem kupić łatwo, ale satysfachy zero z prac itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej kupić replikę z Cymy i troszkę ją wystylizować na używkę?

Wiesz nie gniewaj się, ale jak bym miał kupić "Anatolija" od Cymy, wolał bym pozbierać jeszcze i kupić coś zacniejszego...

 

Ale po co droższe, mi chodziło tylko o materiał pod obróbkę a nie do lasu z kulkami 6mm... mniejsza bo robimy offtop - o dokładaniu i kupowaniu "zacniejszych" są fora ASG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co droższe, mi chodziło tylko o materiał pod obróbkę a nie do lasu z kulkami 6mm... mniejsza bo robimy offtop - o dokładaniu i kupowaniu "zacniejszych" są fora ASG

...prawidłowo... czekajmy cierpliwie na postęp prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.