Skocz do zawartości

F-16 D Block 52+ PL Kinetic 1:48


KARPIU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

i ja postanowiłem wziąć udział w konkursie. Bedzie to dla mnie nowe doświadczenie ;p

Startuje z budową polskiego "jaszczębiaka" w wersji dwumiejscowej. Za model posłuży mi "nowość" na polskim rynku czyli model Kinetica, który kupiłem dobre 3 miesiące temu i tak przeleżał aż do dziś nie rozpakowany jak by czekał na ten konkurs ;p Model będzie raczej prosto z pudła, choć może użyje żywicznego zestawu CMK, pożyjemy zobaczymy.

 

A oto in-box F-16:

 

DSCN6332.jpg

DSCN6333.jpg

DSCN6353.jpg

DSCN6093.jpg

DSCN6095.jpg

DSCN6356.jpg

DSCN6338.jpg

DSCN6339.jpg

DSCN6342.jpg

DSCN6344.jpg

DSCN6345.jpg

DSCN6348.jpg

DSCN6350.jpg

DSCN6352.jpg

 

Na oszkleniu niezła szrama i pytanie jak najszybciej i najbezpieczniej dla szkiełka ją usunąć?

DSCN6341.jpg

 

A tu in-box konwersji CMK (dostałem od kumpla, który użył z niej tylko polskich kalek)

DSCN6065.jpg

DSCN6069.jpg

DSCN6326.jpg

DSCN6330.jpg

 

Na dzień dzisiejszy czekam,aż naprawie aerek i po dokańczam inne już zaczęte relacje i ruszam pełną parą z tym modele, całe szczęście,ż mam czas do kwietnia ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w gronie współcześniaków, czemu nas tak mało ? . Zestawik imponujący i kolega z Ożarowa (rzut beretem). Pozostaje życzyć powodzenia i połamania pędzla. Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niedawno pewna osoba na tym forum stwierdziła, że nikt nie skleja naszych eFów od Kinetica no i masz

 

 

No to teraz mamy wysyp odrzutowych borowików Bardzo ładnie kolego, trzy Jastrzębie na forum na raz to jest coś. Moim nie startuje w konkursie ponieważ już miałem zaczęty kadłub. Będę bacznie Was podglądał, a i zapraszam na moją relację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że budują się Polskie F-16 -nastki ( z tego co widze już dwie )

Będę z ciekawością podpatrywał przygotowując się do budowy swojego

 

Mam pytanie czy ten model pod względem jakości wykonania , tzn. linie podziału , nity , spasowanie , jest lepszy czy gorszy od F-16 C Tamiya ?

 

Tak apropo to Italeri zaczyna stukać serię F- 16 na formach Kinetica... :/

 

to dobra wiadomość ,zwłaszcza że cena niska ( 86 PLN ) , jak narazie jest tylko wersja F-16 DG/DJ ale może będzie też Nasza .

 

Życzę powodzenia w budowie

 

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że budują się Polskie F-16 -nastki ( z tego co widze już dwie )

 

nawet trzy, moja relacja w zwykłym forum.

Tak apropo to Italeri zaczyna stukać serię F- 16 na formach Kinetica... :/

 

Może to być starsza wersja form, z nieprawidłowym nosem. Nasze Efki mają już wprowadzoną korektę, bo ludzie na arcair zjedli Raymuda z Luckymodel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ten model pod względem jakości wykonania , tzn. linie podziału , nity , spasowanie , jest lepszy czy gorszy od F-16 C Tamiya ?

 

Tamka jest perfekcyjna i nie wyobrażam sobie żeby Kinetic mógł być w jakikolwiek sposób lepszy. Jego przewaga leży raczej w tym, że w pudełku otrzymujemy wszystko co trzeba do zrobienia Polskiej 16'tki. Do tamki trzeba dokupic parę rzeczy - np. pojemnik spadochronu hamującego, czujniki (najlepiej Wolfpack'a - tam jest wszystko), zasobnik Sniper, no i kalki... Jak jeszcze dorzucić do tego kokpit Aires'a (generalnie już ten z zestawu jest bardzo ładny i nie widać jakiejś kolosalnej róznicy, jak to bywa w innych wypadkach), wnęki podwozia (te naprawdę warto), i jeszcze CFT, to koszt zestawu robi się naprawdę spory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamka to koszt 160 zeta Kinetic w Polsce kosztuje tyle samo ale jak wspominał Frosty do Tamki trzeba sporo rzeczy dokupić. Kinteic daje już na starcie wszystko. Rzeczą dyskusyjna są załączone klaki jak dla mnie kolory są zbyt ostre. Tamka za to robi cudownie detale i odlewy. Sam popełniłem F-16C Block 50 tamiya, Kinetic w stosunku do tego modelu odstaje i to widocznie, ale szczerze po porównaniu dokładnym wprasek obu modeli nie ma jakiejś strasznej załamki. A i Tamiya np dodaje 2 rodzaje oszklenia i inny zestaw uzbrojenia no i najważniejsze ma szeroki wlot powietrza... wiec bez Wolfpack'a nie zrobisz "jaszczębia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oszkleniu niezła szrama i pytanie jak najszybciej i najbezpieczniej dla szkiełka ją usunąć?

Zetrzeć papierem 800 aż zejdzie, potem wygładzić papierem 2000 a na końcu pasta polerska do kupienia w sklepach motoryzacyjnych. Pastę nałożyć na ściereczkę i ścierać do skutku aż będzie przezroczysta.

Taką samą szramę miałem w F-16 z Academy i tak właśnie sobie poradziłem

P1030453.jpg

P1030457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzechuG wielkie dzięki

 

Trochę drgnęło na warsztacie. Wczoraj znalazłem czas by pomajsterkować przy kokpicie. Na początku oczyszczenie z nadlewek

 

DSCN6365.jpg

DSCN6371.jpg

DSCN6372.jpg

DSCN6376.jpg

 

Kokpit gotowy do malowania:

DSCN6381.jpg

DSCN6382.jpg

 

Niestety spasowanie niektórych cześci jest okropne cóż nie ma jak szpachla...

DSCN6378.jpg

DSCN6379.jpg

 

W tym wypadku zaszpachlowac te łączenia z boku czy zostawić jak jest?

DSCN6377.jpg

 

A teraz pytania merytroryczne:

 

DSCN6363.jpg

gallery-77805022-500x500.jpg

 

Hud ta zaznaczona część jest w końcu przezroczysta czy przezroczysto-zielonkawa a jeśli tak to jak taki efekt osiągnąć. Pytanie drugie czy na fotelach w naszych f-ach leży taki "misiek" jak na załączonym zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpiu, jedna uwaga zastosowałeś złą cześć z prawej strony kadłuba. Tam powinna być ta, która posiada wlot składający się z 4 kratek. Ten pełny jest błędny. Tutaj ja też użyłem szpachli.

HUD jest zielonakawy tylko przy odpowiednim oświetleniu, na żywo jest przeźroczysty z taką powłoką coś ala przednia lekko różowawa szyba w Renault, ale delikatnie. Czysty lakier z domieszką zieleni załatwi sprawę.

 

Co do "miśka" na fotelach jest on na wszystkich samolotach, nie tylko naszych , które mają już fotele ACES II drugiej generacji np. Grecja. Jest to jeden z kłopotliwych do otworzenia elementów. Ja zastosuję taką cieniutką wyściółkę z opakowania na pierścionek, lub papier ścierny o odpowiedniej gradacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po dłuższej nieobecności.... cóż życie sprawia,ze mało mam czasu na klejenie a dodatkowo robie abramsa wiec czasu na F-16 mam bardzo mało ;p

 

Ale do rzeczy. Kabina sklejona i pomalowana. Wiem,że może odbiegać od rzeczywistości ale ja raczej pancerniak jestem i większej wagi do kokpitu nigdy nie przykładałem a model i tak bedzie miał zamkniety kokpit. Dodatkowo Kinetic jakoś za bardzo nie popisał się jakością kokpitu cóż...

 

DSCN6573.jpg

DSCN6510.jpg

 

Płat posklejany jako tako, gdzieniegdzie już szpachla położona.

 

DSCN6571.jpg

DSCN6572.jpg

DSCN6574.jpg

DSCN6575.jpg

DSCN6577.jpg

 

Niektóre elementy niestety nie psują i trza szlifować, szpachlować, poprawiać i dostawiać eh...

 

Mam nadzieje,że w 2010 roku wezmę się już w pełnych obrotach za f-a. Aktualnie próbuje coś z fotelami zrobić, miśka dodać i pasy. Ma ktoś fotki takowych foteli, bo nie mam pojęcia jak pasy zrobić i jak je ułożyć.

 

I prostuje: odcień czarnego na kokpicie nie jest w rzeczywistości ąz tak intensywnie czarny;p Mój aparat przekłamuje, bo nie mam dobrego oświetlenia.

 

A oto moja lakiernia

 

DSCN6515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Tak ku ścisłości tylko częśc tego bałaganu to jest TWOJA lakiernia bo sprężareczka jest moja a bez tego narzędzia mógłbyś dmuchac ustami w weżyk od aero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ku ścisłości tylko częśc tego bałaganu to jest TWOJA lakiernia bo sprężareczka jest moja a bez tego narzędzia mógłbyś dmuchac ustami w weżyk od aero

 

 

Czy to wnosi coś do wątku?, Nadal sobie podpatruję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępy postępami. Powoli brnę do przodu, niestety czasu brak...

 

DSCN6817.jpg

DSCN6825.jpg

DSCN6826.jpg

 

Co do owiewki. Zeszlifowałem szef i polerowałem ale niestety marny tego efekt:

DSCN6827.jpg

DSCN6828.jpg

 

Polerowałem pastą do polerowania plastiku i efekt jest mizerny.. może ktoś polecić jakiś dobry specyfik?

 

Co do przyciemniania, rozmyślałem nad tym ale wpierw muszę poćwiczyć na jakiejś owiewce jaki będzie tego efekt.

 

I przy okazji pytanie - nasze Efki mają ją wszystkie przydymioną?

tak wsyztkie maszyny kupione przez Polskę mają lekko ją przyciemnioną.

 

W zasadzie to nic nie wnosi ale tak jest zabawniej, przynajmniej dla niektórych. Prawda boli Twisted Evil a kolega mógłby faktycznie odpisac.....

 

Nie wiem do czego pijesz kolego, ale jak ktoś zauważył twój komentarz jest niewłaściwy i nic nie wnosi poza żenadą. Bo Pan byłeś, jesteś i będziesz policjantem tyle w temacie jak coś zamiast spamować powiedz mi to w szkole. pozdro poćwicz sklejanie niemieckiego szmelcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do polerki owiewek używam papieru Tamiya P2000 i pozniej "tamiya polishing compound" - super fine - wcierany starym t-shirtem - działa doskonale.

 

Do przyciemniania najlepszy jest "smoke" Tamki, ale sam jeszcze tego na owiewce nie próbowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka : sam pracuję nad 16 Kinetica i przy okazji " tworzenia " wpadłem na dziwaczny pomysł : jak wiadomo sidolux na owiewce jest przezroczysty - ja dodałem do słoiczka z sido 2 torebki lipton tea i zostawiłem na około 4 dni.Sido zabarwiło się nieznacznie kolorem lekko brązowym.Naniosłem warstwę na owiewkę od innego modelu ,pozostawiając do wyschnięcia.Efekt?

Ciekawy - owiewka faktycznie jest przydymiona.Ma kolor szkieł przeciwsłonecznych w okularach ale nie tak bardzo ciemny tylko lekki i stonowany.Jak odzyskam aparat zamieszczę zdjęcia.Pozdrawiam i Kibicuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka : sam pracuję nad 16 Kinetica i przy okazji " tworzenia " wpadłem na dziwaczny pomysł : jak wiadomo sidolux na owiewce jest przezroczysty - ja dodałem do słoiczka z sido 2 torebki lipton tea i zostawiłem na około 4 dni.Sido zabarwiło się nieznacznie kolorem lekko brązowym.Naniosłem warstwę na owiewkę od innego modelu ,pozostawiając do wyschnięcia.Efekt?

Ciekawy - owiewka faktycznie jest przydymiona.Ma kolor szkieł przeciwsłonecznych w okularach ale nie tak bardzo ciemny tylko lekki i stonowany.Jak odzyskam aparat zamieszczę zdjęcia.Pozdrawiam i Kibicuję !

Pomysłowość ludzka nie zna granic Jestem bardzo ciekaw końcowego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.