Skocz do zawartości

[I&A] M1A1 Abrams AIM- Dragon 1/35


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

W tym momencie będę sie bronił, sprawa tyczy się kanistrów ( tych w koszy na boku wieży ). PO skonfrontowaniu mojego modelu z fotka prawdziwego ALL BOUT DA BONES zauwazyłem ze kanistry które oryginał wozi w koszu sa własnie w kolorze czołgu, dlatego ich nie pomalowałem.

A oto potwierdzenie moich słów:

 

 

aaaaaa2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam po długiej przerwie. Postanowiłem wznowić temat Abramsa, czołg generalnie jest już skończony, dopracowania wymagaja tylko szpargały umieszczone na pancerzu. Robie tez małe przymiarki do pierwszej w swojej krótkiej modelarskiej karierze, podstawki, jak mi to wyjdzie?? Nie mam pojęcia ale zrobię co się da. Narazie wykonałem taką pseudomakietę aby wszystko nabrało trójwymiarowości. Oceńcie jak mi to wychodzi, wszelkie komentarze mile widziane. A o to kilka fotek aby unaocznic moje starania.

 

Obraz002-2.jpg

 

Obraz003-2.jpg

 

Obraz004-2.jpg

 

Obraz005-2.jpg

 

Obraz006-2.jpg

 

Obraz007-2.jpg

 

 

Fotki robiłem przy sztucznym świetle, więc wybaczcie mi ich jakość. Mam cichą nadzieję że nie zbiorę od Was zbyt duzych cięgów ??

 

 

P.S. Są na tym forum tacy którzy czekają na moja 72-kę. Obiecuję że jak tylko skończe abramsa, 72-ka będzie następna. Pozdrawiam serdecznie wszystkich oglądających i ewentualnych komentujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Abramsa niczego sobie Podoba mi się brudzenie w Twoim wykonaniu ( 72-ki również). Dlatego nie rozumie Twoich próśb o ocenę-Jesteś niepewny Swoich umiejętności Zapewniam Cię że mają się dobrze Abrams kiedyś mi się podobał . Teraz tylko 64-ki ,72-ki ,80-ki, 90-ki,i Rydwany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie rozumie Twoich próśb o ocenę-Jesteś niepewny Swoich umiejętności

Ja dopiero rozpoczynam swoja modelarska karierę. Abrams jest drugim modelem który skleiłem w życiu, dlatego wszelkie oceny i komentarze są mi bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda, bardzo dobre brudzenie, świetnie wybrnąłeś z gąsek z gumowymi nakładkami. Dłubię teraz ten sam model, i będę go robił w tym samym malowaniu, niedługo wrzucę zdjęcia na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubię teraz ten sam model, i będę go robił w tym samym malowaniu, niedługo wrzucę zdjęcia na forum.

 

Czekam z niecierpliwością na fotki, obawiam sie jednak że ( biorąc pod uwagę inne Twoje modele ), będę musiał schować swojego Abramsa głeboko do szuflady i nigdy się nim nie chwalić. Ciągle gapie się na Twoją 55-kę z Iraku i za każdym razem zbieram szczękę z ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!! Prace nad Abramsem trwaja nadal a ja tymczasem mam pytako: Co to jest to w czerwonej ramce?? :

 

 

1-64armAcpy2ptnA221.jpg

 

Jesli ktoś zna odpowiedź to będę bardzo wdzięczny za udzielenie jej. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest drewniana skrzynka do robienia kupy w polu

 

Ogólnie działa to tak. Z dwóch stron ma otwór, kopie się dołek, stawia się skrzynkę na dołku, siada się na niej, robi się co trzeba aby jej nie zabrudzić, dołek zakopujemy, skrzynkę zabieramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! Oto kolejna porcja fotek abramka . Wstawiam je chyba tylko dlatego że ostatnio opętała mnie jakaś mania fotografowania

 

 

Obraz008-3.jpg

 

Na tej fotce widać mały element z którego jestem bardzo dumny , to ta mała czaszka, którą udało mi się zdobyć po długich poszukiwaniach

 

Obraz009-3.jpg

 

Obraz010-2.jpg

 

Obraz011-2.jpg

 

Obraz012-1.jpg

 

Obraz013-1.jpg

 

Obraz014-1.jpg

 

Obraz015-2.jpg

 

Obraz016-2.jpg

 

Mam nadzieję że wkrótce doprowadzę projekt do końca. POzdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany, czy akurat amerykański Abrams w Iraku (bo jak mniemam, taka scenka jest przedstawiana?) rozjeżdżałby akurat Camaro z 1967 roku, ale ogólnie całość prezentuje się dobrze.

 

W sumie też mam wątpliwości co do tego autka, cały czas szukam jakiegoś innego, bardziej " prawdopodobnego " samochodziku ale nie jest to takie proste, bo w modzie są ostatnio modele aut sportowych a takich zwykłych, na codzień spotykanych jest niewiele ale jeszcze poszukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Oto zgodnie z zaleceniem, przemalowana czaszka . Jeszcze troszkę washa i powinno być ok, bo teraz wydaje mi sie zbyt biała :

 

Obraz027.jpg

 

Obraz028-1.jpg

 

Obraz024-1.jpg

 

Obraz033-1.jpg

 

 

Przepraszam że wstawiam tu zdjęcie nie swojego modelu ale to nie o to chodzi, mam bowiem pytanie dotyczące tej tablicy umieszczonej w czerwonej ramce. Skąd to wytrzasnąć?? Czy takie znaki są dostępne w jakichś zestawach, czy trzeba to będzie strógać samemu?? :

 

 

DSC_00721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tablice drogowe robi Echelon Fine Details:

http://pachome1.pacific.net.sg/~kriegsketten/SN355001.htm

http://pachome1.pacific.net.sg/~kriegsketten/SN355002.htm

Warto zerknąć też na stronę firmy Real Models, może ma coś takiego w ofercie.

Ale możesz spróbować zrobić taką tablicę samemu w jakimś programie graficznym. Albo pogoogluj za "iraq road sign" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaszka elegancka, troszkę washa i będzie gitarka Takie tablice można kupić w Jadarze:

http://www.jadarhobby.pl/echelon-sn355001-road-traffic-signs-related-p-593.html

http://www.jadarhobby.pl/echelon-sn355002-road-traffic-signs-related-p-594.html

 

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy to znacie czy nie, być może wcale Ameryki nie odkryłem ale znalazłem w sklepie w którym się zaopatruje coś takiego:

 

AB3522.jpg

 

To niby ruchome gąsienice do Abramsa, narazie nic nie mogę na ich temat powiedzieć, bo nie miałem z nimi styczności ale zamierzam wykorzystać je w następnym Abramsie.

Mam też nadzieję że wstawiając ta fotkę, nie naruszyłem żadnych regulaminów tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Sorki za głupie pytanko ale z czego można zrobić pasy mocujące, by przytwierdzić bambetle do pancerza??? Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej, to znów ja . Po zasięgnięciu kilku porad ( dziękuję Ci Adamie, należy Ci się ), postanowiłem zmienić nieco swoją koncepcję, dotyczącą podstawki. Poradzono mi abym ją zmienił, zmniejszył i inaczej ustawił sam model. Proszę bardzo, oto odmieniona ( mam nadzieje na lepsze ) podstawka pod abramsa, a raczej jej wczesna faza budowy. Nie będę się już więcej rozpisywał o tym co trzeba jeszcze zrobić ( a zrobić trzeba duuuuuuuużo ). Napiszę tylko : Dziękuję Adam I wstawię fotki. Komentarze mile widziane:

 

Obraz037-1.jpg

 

Obraz039.jpg

 

Obraz040.jpg

 

Obraz041.jpg

 

Obraz042.jpg

 

Obraz043.jpg

 

Obraz044.jpg

 

Obraz045.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to melodia przyszłości . Juz niedługo zabieram sie za nastepnego Abramsa ( zwariowałem na jego punkcie ). Bedzie wygladał tak:

 

tank20in20ambush20alley.jpg

 

A tu taka ciekawostka, ruchome gąsienice do abramsa:

 

 

 

Obraz049.jpg

 

 

Obraz048.jpg

 

Obraz047.jpg

 

Obraz046.jpg

 

Obraz.jpg

 

Nie wiem czy znacie je, czy nie, moze je widzieliście, i wcale ameryki nie odkryłem, jak dla mnie wygladają nieźle. Zero sladów po wypychaczach, no i zęby gąsienic jak w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto ostateczna wersja tego jak to bedzie w całości wygladać. Po przejrzeniu setek zdjęć i filmików z Iraku, oraz zamęczaniu pytaniami jednego z forumowiczów ( pozdro Adam ) znalazłem wreszcie natchnienie . Do tego słupa dorobię jeszcze światła drogowe i moze jakąś tablicę informacyjną, jeszcze nie wiem ale wiem juz napewno że niczego więcej nie zmienię. A o to fotki:

 

Obraz050.jpg

 

Obraz053.jpg

 

Obraz051.jpg

 

Obraz057.jpg

 

Dobra, teraz dość pisania, wracamy do pracy bo jeszcze dużo roboty. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Tym razem zwracam się do wszystkich z prośbą o opinię. Wiem wiem , pisałem że juz nic nie zmienie w swoim projekcie, ale naszły mnie wątpliwości ( z resztą od samego początku je mam ), co do tego żółtego samochodziku. Kupiłem więc tani modelik Forda MK1 firmy Airfix, no i zacząłem go troszke demolować, no i narazie wygląda to tak:

 

Obraz058.jpg

 

Obraz062.jpg

 

Obraz060.jpg

 

Obraz063.jpg

 

Obraz064.jpg

 

Zaznaczam że są to tylko próby, przed ostatecznym rozwiązaniem. Proszę napiszcie, co o tym wszystkim myslicie. Czy lepiej zostawić to żółte Cammaro, czy może lepiej dokończyć demolkę tego forda i własnie jego umieścić na podstawce?? Sorki za dziwny post. Chodzi mi po prostu o to, który z samochodzików jest bardziej przekonujący. POzdrawiam serdecznie i dziękuje z góry za wszelkie opinie i komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.