Skocz do zawartości

2x Avenger Accurate + Italeri 1:48


Ostach

Rekomendowane odpowiedzi

... jak widać próbowałem wykonać imitację drewna...

Ot żartowniś

W pierwszej chwili myślałem, że zgrabnie udało Ci się skleić kawałki drewienka. Podzielam zdanie przedmówców - rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie chodzi o przejścia na Tarponie z FAA - między dark slate gray i dark sea gray. No i jeszcze od spodu ze Sky.

 

Ktoś pisał kiedyś tutaj na forum o różnicach między TBM-1 i -3. Coś tam było z kaemami w skrzydłach ale nie pamiętam co. Ktoś kojarzy?

 

a jakie numery użyłeś?

A120, A36 Intermediate blue. No i jakiś tam biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do corsaira:

A120, A36 Intermediate blue. No i jakiś tam biały.

tu masz podpowiedź: http://www.jakubkrzyzowski.pl/strona/malowanie.php

kiedyś też szukałem tego znalazłem inną stronę ale coś nie mogę jej dziś znaleźć.jeszcze poszukam bo tam było więcej o tym.

Ale mnie chodzi o przejścia na Tarponie z FAA - między dark slate gray i dark sea gray. No i jeszcze od spodu ze Sky.

 

wybacz coś albo jestem zamulony albo mi to wytłumacz ręcznie bo nie czaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarpon to wiem.ja nie kumam o które przejścia no bo jakie jak nie ostre, łagodne nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie chodzi o przejścia na Tarponie z FAA - między dark slate gray i dark sea gray. No i jeszcze od spodu ze Sky.

Przejście sea gray w slate gray zrób od Blu-tacka albo innego Patafixa, między tymi dwoma, a sky od taśmy i dobre będzie.

 

Jak to mówią: 'dawaj dalej' :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indyk nabiera kolorków od spodu:

 

IMG_7513.JPG

IMG_7514.JPG

IMG_7515.JPG

 

Myślałem, że sobie pomaluję go już rano, ale okazało się, że są oczywiście jakieś bzdurki do zrobienia... Potem znalazłem jamki skurczowe przy wylotach kaemów...szpachla... Potem przypomniałem sobie, że lepiej będzie malować skrzydła z gotowymi już światłami pozycyjnymi. Po zamaskowaniu wszystkie na kadłubie, łącznie z wiatrochronem, przypomniałem sobie, że wypadało by przykleić celownik. Niestety kokpit już był zamknięty do malowania. Zatem celownik będzie wklejony na końcu. Odsuwane części oszklenia są umieszczona na tack-it.

 

Jutro przeszlifuję powierzchnię i położę drugi kolor. Te informacje, żeby przejście na sky było ostre a między slate i sea płynne są potwierdzone? Z ciekawości pytam bo to właściwie nie jest wielka różnica...

 

pozdrawiam

 

EDIT:

Ponadto wczoraj miałem niezłą przygodę. Prysnęło mi się przypadkiem surfacerem do środka oszklenia wieżyczki. Rzuciłem mięsem. Po chwili pomyślałem, że debonder przecież ładnie zmywa surfacera. Debonder na waciku dał radę elegancko. Element zachował przejrzystość i nie zmatowiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto wczoraj miałem niezłą przygodę. Prysnęło mi się przypadkiem surfacerem do środka oszklenia wieżyczki. Rzuciłem mięsem.

Taa..., a niby modelarstwo to relaks. Nie no to jednak walka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Otóż sp..... malowanie. Momentami wyszło ok ale jednak kiszki, które widać są niedopuszczalne. Za dużo było pierwszych razy przy tym malowaniu. Zapamiętać:

1. nie podlewać maskolem wałeczków z tack-itu. Zmarnowałem sporo masy przez to. Konieczny bufor z taśmy.

2. nie szaleć z cieniowaniem

 

Na statecznikach oczywiście musiał mi się zrobić odkurz...

IMG_7518.JPG

 

Tu jest ok.

IMG_7519.JPG

 

Tu jest nawet nieźle pomijając wypukłe szkiełka, które odpadły. Tack-it zniszczył mi na nich warstwę maskolu. Miało być ok za pierwszym razem, wyszła kicha. Do poprawy przejście slate/sky.

IMG_7520.JPG

 

Wyoblić łuk sky pod statecznikiem, poprawić wpadkę przy szlifowaniu na sterze, skasować kancik w kamuflażu.

IMG_7521.JPG

 

Nawet ok.

IMG_7522.JPG

 

Przyciemnić sea gray przy granicach z zielenią, przesunąć przejście zieleni ze sky, poprawić lipę powstałą przy szlifowaniu.

IMG_7523.JPG

 

Przyciemnić miejscami sea gray. Ewentualnie rozjaśnić slate gray (kto tak nazywa taką zieleń???).

IMG_7524.JPG

 

Niesymetrycznie :(

IMG_7525.JPG

 

W całym tym bajzlu na szczęście zabrakło mi tack-itu na wałki na skrzydłach. Jest mały blik po lewej stronie zdjęcia - cieniowanie jest równomierne na całych skrzydłach. Wyszło to ok wg mnie.

IMG_7527.JPG

 

No to sobie dołożyłem roboty :/ Chyba raczej będę rozjaśniał zieleń zamiast przyciemniania sea gray.

 

Wszystkie przejścia płynne - tak wypatrzyłem w jakimś Ospreyu.

 

pozdrawiam... :[

 

 

EDIT:

Hm, powierzchnia chyba w porządku, jak myślicie?

 

Jakieś sugestie generalnie co poprawiać? Widzicie więcej baboli? Żeby nie było marudzenia o malowaniu w galerii potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Panie Spock

 

Moim zdaniem ocenia się Pan zbyt surowo ponieważ:

1. Babole, które powstały nie są ani tragedią, ani niczym, czego nie da się łatwo poprawić. Zrobi się.

2. Cieniowanie wygląda w sam raz! Nie zmniejszaj go. To był samolot morski narażony na działanie soli i niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wygląda to całkiem dobrze, a po nałożeniu washa będzie w sam raz. Jeśli koniecznie chcesz zbić nieco kolor, to po nałożeniu kalek nałóż filtr (według mnie najlepiej mocno rozrzedzony light gray).

 

Oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrów się trochę boję... Pomyślę nad tym...

 

Tymczasem poprawiłem babole i pomalowałem skrzydła. Dojdą na nich czarne chodniki, na dziobie też namaluję czarną plamę.

 

Odkurz zniknął:

IMG_7528.JPG

 

Tu minimalne poprawki.

IMG_7529.JPG

 

Granice kolorów poprawione, sky dostał dodatkową cienką warstwę, wygląda to lepiej.

IMG_7530.JPG

 

Granica ze sky wyoblona, cieniowanie na ogonie bardziej jednolite.

IMG_7531.JPG

 

Tu będzie czarna plama.

IMG_7532.JPG

 

Granica sky dosunięta, poprawione cieniowanie.

IMG_7533.JPG

 

Poprawiony łuk sky, cieniowanie bardziej jednolite.

IMG_7534.JPG

 

Symetrycznie (prawie idealnie).

IMG_7535.JPG

 

Pomalowane skrzydła. Wyszło jak chciałem.

IMG_7536.JPG

 

Poprawki się udały, jestem zadowolony, czekam na komentarze

 

Musze coś jeszcze zrobić z białymi plamami na skrzydłach.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrów nie ma się co bać. Wystarczy bardzo mocno rozcieńczyć akrylową farbę (np. Tamiyę lub Gunze) tak, żeby miała moc kryjącą farby wodnej (takiej jaką malowaliśmy dzieła sztuki na plastyce w pierwszych klasach podstawówki.

Po rozcieńczeniu, dobrym wstrząśnięciu (i zmieszaniu ) sposoby nakładania są dwa:

1. Nakładamy filtr pędzlem, pamiętając o równomiernym nałożeniu. Trwa to długo i żeby osiągnąć pożądany efekt trzeba czasem 4-5 nałożeń, ale można wtedy moc filtra regulować.

2. Nakładamy filtr aerografem, również równomiernie pamiętając, aby pomieszczenie w któym malujemy nie było zakurzone, żeby nie osiadły nam pyłki, włoski i inne tego typu "uprzykrzacze" malowania.

 

To tyle. Działaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że nie bawiłem w filtry z farbami dla plastyków. Filtrów nie da się zepsuć, jeśli tylko się je mocno rozcieńczy. Lepiej jest za mocno rozcieńczyć i nałożyć 2-3 razy niż za słabo i zrobić poświatę.

Nie powinieneś się obawiać. Po prostu rozrób maksymalnie farbę i zrób test na jakimś starym modelu. Pewnie masz coś takiego z swoim składziku Jak uznasz, że jest ok, to położysz go na właściwym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Sido, sido, kalki, sido, sido, wash. Skrzydła, śmigło, pokrywy komory bombowej na wcisk. Jedna wnęka podwozia zwashowana ale właściwie to bez sensu bo trzeba tam jeszcze podziałać farbami, dlatego druga jest bez washa.

 

IMG_7540.JPG

IMG_7543.JPG

IMG_7544.JPG

IMG_7548.JPG

IMG_7549.JPG

 

Teraz satynka, oleje...i co mi tam przyjdzie do głowy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wychodzi. Z początku bałem się o Dark Slate Gray, bo na zdjęciu z tylnymi statecznikami (pierwsze od góry na tej stronie) było za jasne. Natomiast dwa ostatnie zdjęcia już dają dobre wrażenie odcienia tego koloru - jasnością jest on zbliżony do sąsiedniego zielonego, natomiast kontrastowo ciemniejszy od spodniego koloru Sky. Mniemam że tamto było prześwietlone trochę, albo przyciemnienie spowodował sidolux jeszcze dodatkowo.

Teraz (patrząc na ostatnie zdjęcia) jest bardzo dobrze. Reszta jest cacy, tutaj za kornikiem skłaniam się ku kilku zaciekom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie te zacieki puścić hmmm....

 

Dziś wieczorem chyba prysnę tę satynkę (czy mat? czy zostawić jak jest w połysku po washu?). Strasznie mnie korci żeby maski ściągnąć... mam nadzieję, że nie wyszła tam żadna lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na ten przykład tutaj drogi Panie Spock

 

th_52159_z1_122_442lo.JPGth_52163_z2_122_1022lo.JPG

th_52164_z3_122_565lo.JPGth_52166_z4_122_415lo.JPG

 

Moim zdaniem jeśli w zamyśle robisz maszynę, która niezbyt długo służyła to połóż satynę. Jeśli natomiast robisz weterana,który walczył z wrogiem i solą morską, to na Twoim miejscu zrobiłbym wypłowiały mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Model dostał satynkę Vallejo. Porobiły się białe plamki na powierzchni, nie wiem czego to wina. Mam wrażenie, że to pozostałość po jakichś bąbelkach z lakieru. Zdjąłem maski

 

IMG_7551.JPG

IMG_7552.JPG

 

Dodam parę zacieków, zrobię wydechy, bomby, zrobię małe podmalunki przy oszkleniu i chyba będzie gotowe...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.