Skocz do zawartości

2x Avenger Accurate + Italeri 1:48


Ostach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To i ja wezmę udział w konkursie, a co!

Startuję z dwoma Avengerami, jednym od Accurate Miniatures, drugim od Italerki. Oba zestawy wyprasek robione są w Korei. Mam zestaw Big Ed ale zostanie wykorzystany tylko w jednym modelu. Dlatego założeniem relacji będzie porównywanie procesu powstawania modelu z blachami i takiego prosto z pudła. No ok, ten prosto z pudła nie będzie tak prosto z pudła mam nadzieję - dorobię chociaż pasy. Zestaw Accurate jest trochę bogatszy mam wrażenie.

 

Ok to teraz in-box. Chyba stykają zdjęcia ramek w foliach?

IMG_7089.JPG

IMG_7090.JPG

Kalki się pogięły trochę w transporcie, ale nic im nie jest.

IMG_7091.JPG

Big Ed. Dojdzie jeszcze mam nadzieję zestaw masek Montexu (środek kabiny).

IMG_7092.JPG

Pudło mam tylko jedno, ale instrukcje dwie :P

IMG_7093.JPG

 

 

Kwestii malowań jeszcze nie rozstrzygnąłem. Myślę, że coś się wybierze spośród 8 możliwych.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kwestii malowań jeszcze nie rozstrzygnąłem. Myślę, że coś się wybierze spośród 8 możliwych.

 

A już miałem o to pytać, bo ta kwestia mnie ciekawi jako fan wojny na Pacyfiku. Ale chociaż przybliż czy oba w tym samym malowaniu, czy każdy w innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, może, jeśli oczywiście Ci się chce zrób do zwykłego działu in-boxów porównanie tych modeli. Tak jak no np. tu: viewtopic.php?t=15601&highlight=

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to te same wypraski

Ale chociaż przybliż czy oba w tym samym malowaniu, czy każdy w innym?
Nie da rady zrobić dwóch identycznych, nie styknie oznaczeń. Myślałem, żeby jednego robić z Lotu 19 (zaginęli w trójkącie bermudzkim) a drugiego w malowaniu FAA. Zobaczymy co to tam będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady zrobić dwóch identycznych, nie styknie oznaczeń. Myślałem, żeby jednego robić z Lotu 19 (zaginęli w trójkącie bermudzkim) a drugiego w malowaniu FAA. Zobaczymy co to tam będzie.

 

O! ciekawe, dość się naczytałem jak to ich gdzieś wcięło bez śladu. Było to chyba opisane też w starej książce "Goście z kosmosu" czy jakoś tak... już nie pamiętam dobrze bo miałem to ze 20 lat temu, jeszcze będąc w podstawówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie o takie porównania mi chodzi:

IMG_7096.JPG

 

Blaszany fotel oczywiście nieskończony ale różnicę już widać. Do blaszaka, tak jak widać w instrukcji, dodane zostaną podłokietniki z plastikowca.

 

Głębsza analiza zestawu blach Edka ukazuje problem - część blach jest pomalowana, część nie. To prowadzi do rwanego procesu budowy kokpitu z blaszkami - blaszkowanie, malowanie, blaszkowanie, malowanie... Ale to było do przewidzenia. Nie jest to też aż tak istotne, zajmie więcej czasu po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak pisałeś że podoba Ci się ten model , ale że aż tak żeby robić 2 naraz he he , ale tak serio to wcale się nie dziwie bo to jeden z najlepszych modeli w 48 jakie kiedykolwiek powstały .

 

Znając Twoje dokonania to z pewnością powstaną 2 super modele , będę niecierpliwie czekać i z ciekawością obserwować postępy w pracy nad nimi.

 

Życzę powodzenia w budowie .

 

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może jakieś rady na co uważać? Nie ukrywam, że często będę zaglądać do Twojej relacji (jak i reszty Avengerów z projektu) bo instrukcje AM i Italerki nie są jasne w 100% jak się je ogląda... podczas budowy pewnie się wyjaśni ale wolę się upewnić.

 

A co do samej budowy to na razie będzie mały przestój bo muszę U-boota kończyć.

 

pozdro

 

EDIT:

Znając Twoje dokonania to z pewnością powstaną 2 super modele , będę niecierpliwie czekać i z ciekawością obserwować postępy w pracy nad nimi.
Miło, że tak uważasz Mam nadzieję, że wyjdą mi najlepiej i będą wolne od baboli. Chcę przemyśleć dokładnie każdy kro i z niczym się nie spieszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam

 

To, że rozgrzebałem Zero nie znaczy, że ucierpią na tym Avengery, o nie! Z pudełkowym doszedłem do momentu kiedy wypadało by dorobić te pasy pilota i puścić wszystko surfacerem. Kokpit włożony na sucho:

IMG_7355.JPG

IMG_7356.JPG

 

Teraz będę starał się podciągnąć model waloryzowany też do tego momentu. Jednak barwione blaszki skutecznie mi to uniemożliwiają i muszę powiedzieć, że jest to bardzo frustrujące!!! :[

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas wolny zdobywa się wykonując obowiązki szybko, efektywnie, metodą niemęczącą. Niestety trudno spełnić wszystkie warunki na raz. W ogóle najlepiej jakby obowiązki ktoś za nas robił

 

pzdr i życzę wolnego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z kołem do trymowania? Ono tam średnio pasuje z fotelem i na razie nie jest pionowo...

 

Dokładnie nie pamiętam ale wiem że jeden z bocznych paneli trzeba przyciąć żeby zmieściła się tablica przyrządów , na pewno sobie poradzisz .

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziś prace szły pełną parą nad modelem waloryzowanym. Poskładałem zasadniczą część kokpitu (brak na fotkach bo to to samo co w pudełkowym. Wkleiłem tylko przegrody z wyrzutnikiem flar, kółkiem ogonowym. Złożyłem główny trzon wieżyczki, wrzuciłem trochę blaszek na boki kadłuba. Najciekawszym wydarzeniem dzisiejszego dnia była wymiana lufy w wieżyczce. Blaszaną część rolowałem palcami na co raz to cieńszych długich i sztywnych przedmiotach: trzonku pilnika, wykałaczce, igle od strzykawki. W celu lepszego osadzenia lufy w zamku, wywierciłem otworek w odpowiednim miejscu, wkleiłem weń podłużny kawałek plastiku o średnicy środka lufy i na nim osadziłem lufę. Powinno trzymać się dobrze. Oczywiście to nie koniec blaszek na wieżyczce.

 

IMG_7383.JPG

IMG_7385.JPG

IMG_7386.JPG

IMG_7387.JPG

 

Obecnie rozważam sens użycia blaszek na tablicach radiooperatora... Potwornie płaskie są...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie rozważam sens użycia blaszek na tablicach radiooperatora... Potwornie płaskie są...

 

pozdrawiam

 

Może więc metal primer, surfacer i farba pogrubią blachę i już nie będzie tego bibułkowatego efektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.