Skocz do zawartości

2x Avenger Accurate + Italeri 1:48


Ostach

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie to ten zestaw edka z barwionymi... Jeśli one są tak grube (tak cienkie) jak w moich F6F edka, to moim zdaniem są w sam raz, ale nijak nie ma jak tego porównać, bo bym musiał mieć jeden i drugi zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Dziś poszalałem z blachami. Zrobiłem podest wieżyczki, klapy i jakieś tam drobiazgi.

 

IMG_7388.JPG

 

IMG_7389.JPG

 

IMG_7390.JPG

 

Elementy klap dla jednego skrzydła. Składanie klap jest łatwiejsze niż myślałem.

IMG_7395.JPG

 

I cały komplet

IMG_7396.JPG

 

Wyciąłem ze skrzydła co trzeba i zacząłem pasowanie elementów klap ze skrzydłem.

IMG_7397.JPG

 

Dokończyłem fotel pilota. Jest teraz gotowy do malowania i późniejszej aplikacji pasów.

IMG_7398.JPG

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Właśnie kupiłem zestaw Italerki za całe 46 zł... chciałem dokupić taki zestaw blach jak Ty, ale jak zobaczyłem ceny to mi mina zrzedła :( Niemały wydatek ta walorka...

Tym bardziej trzymam kciuki za budowę, podpatrzę sobie co nieco I pewnie pomaluję Avengera już aerkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

 

Tutaj też była dłuższa przerwa ale dałem radę ze wszystkimi innymi sprawami i ruszyłem wreszcie Avengery.

 

Jednego, blaszanego, robię w barwach FAA, on będzie TBF-1 (Tarpon Mk I). Drugi będzie klasyczny trójbarwny, TBM-1D bodajże. Tylko, że nie mam osłony silnika do TBF-1 ani TBM :P Ten trójbarwny otrzyma chyba tę od trójki bo jakoś nie widzę zapychania tych dziur...

 

IMG_7436.JPG

 

Tutaj małe porównanie obu modeli. Nie widać różnic... Blaszki edka mimo wszystko, są trochę biedne. Blaszki na tablice przyrządów są płaściuteńkie i chyba z nich zrezygnuję na rzecz pędzla 000 :P Dobrze, że mam klapy, to trochę się poprawi efekt końcowy...

IMG_7437.JPG

IMG_7438.JPG

 

Tutaj co ostatnio zrobiłem - karabin na podbrzuszu (lufa osobno jest na razie):

IMG_7439.JPG

 

Właściwie to parę małych zabiegów i wreszcie coś tu pomaluję:P Problemem jest tylko właściwe zaplanowanie wszystkiego - a blaszaku wieżyczka nie będzie się obracać i mogę ją zainstalować tylko przed złożenie kadłuba do kupy...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem koło 23 dostałem jakiegoś takiego powera...ostatnio było coś takiego w listopadzie Chyba muszę podziękować mej lepszej połowie...

 

W związku z tym powerem powiedziałem sobie: ok, to podciągam oba modele do malowania wnętrza. Aby to zrobić musiałem dokleić kilka elementów do pudełkowca, skleić mu wieżyczkę, powycinać kilka rzeczy z ramek i przygotować do malowania naklejając na ramki, spasować kilka kolejnych. No i tak zrobiłem. Wszystko zostało pokryte surfacerem w sprayu a następnie Green zinc chromate Pactry. W tym momencie pytanie do tych, którzy lepiej się znają - czy któreś obszary wnętrza powinny być w innym kolorze? Zdjęć jak na lekarstwo więc nie wiem...

Nadal myślę nad malowaniem tablic przyrzadów. Podczas tych przemyśleń wyjasniła się kwestia kolorowych blaszek na tablice - one są do TMB-3 a ja robię oba jako TBM-1... Zapomniałem jednej rzeczy zaszpachlować ale to jest do poprawienia.

 

Tutaj wszystko czeka na surfacera.

 

IMG_7445.JPG

IMG_7446.JPG

 

A tutaj już w gustownej zieleni. Wali trochę po oczach, ale w takich cieniach jak to będzie eksponowane to nawet lepiej. Kolor zszarzeje po washu.

IMG_7447.JPG

IMG_7448.JPG

IMG_7449.JPG

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

 

Mam nadzieję, że to ostatnie zdjęcia przed zamknięciem kadłubów. Maski Montexu dają radę:

IMG_7461.JPG

IMG_7462.JPG

Bodajże Metys pokazywał trochę obitą komorę bombową. Podobał mi się taki styl i postanowiłem zrobić coś podobnego - nie wieje nudą przynajmniej:

IMG_7464.JPG

Gotowa środkowa część kokpitu wersji pudełkowej. Nie różni się prawie wcale od blaszkowanej :/

IMG_7465.JPG

Jeszcze parę farbowanych blaszek i gotowe. Szkoda, że 90% tych detali nie ujrzy więcej światła dziennego...

IMG_7466.JPG

IMG_7467.JPG

Eduard dał radę jeśli chodzi o fotel. Sporo to dodaje do kokpitu. Szkoda tylko, że tablica przyrządów jest barwiona, co straszliwie mi sięnie podoba. W modelach wykorzystam tablice z zestawów.

IMG_7468.JPG

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montexowe maski są też do wewnętrznej strony oszklenia Avengera? Pytam, bo widzę wewnątrz kolor zielony równiutko położony i robi to niemałe wrażenie.

 

Świetnie też wystylizowałes komorę i wnętrze kabiny. Wszystko z umiarem i tak rzekłbym - w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komora wygląda super, wnętrze też ładne tylko strasznie usyfione te Twoje Amerykanie za grosz higieny nie mieli

A jak udało Ci się tak równo skleić oszklenie wieżyczki strzelca, mi to tak fajnie nie wyszło. A co do masek Monteksu to uważaj na obłościach oszklenia kabiny, mi na wiatrochronie, na tej wygiętej szybie nie chciały się trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montexowe maski są też do wewnętrznej strony oszklenia Avengera?
Tak, są i na wewnętrzną stronę. Z wszystkich zestawów masek, które używałem chyba wszystkie były też na wnętrze. Dlatego wolę maski Montexu od Edwardowskich.

 

te Twoje Amerykanie za grosz higieny nie mieli Laughing
Wszyscy wiedzą przecież, że to straszne brudasy

 

A jak udało Ci się tak równo skleić oszklenie wieżyczki strzelca, mi to tak fajnie nie wyszło.
Te części są bodajże z zestawu ACC i dlatego może są lepiej spasowane. Oszklenie z Italerki gorzej pasuje.
A co do masek Monteksu to uważaj na obłościach oszklenia kabiny, mi na wiatrochronie, na tej wygiętej szybie nie chciały się trzymać.
To powszechna przypadłość masek montexowych, pamiętam o tym zawsze.

 

Teraz tak patrze na zdjęcia i coś mi się wydaje, że będzie dziura z przodu komory bombowej, tam koło blaszek.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakieś tam postępy:

IMG_7475.JPG

IMG_7469.JPG

IMG_7472.JPG

IMG_7476.JPG

IMG_7479.JPG

IMG_7480.JPG

IMG_7481.JPG

 

Zamknąłem kadłub wersji blaszkowanej. Teraz wezmę się za wieżyczkę pudełkowca, zamykam mu kadłub, skleję parę pierdółek, oba nosy i pomaluję silniki. Po tym przyjdzie czas na podkład.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne wnętrze, aż żal; że większości nie będzie widać po zamknięciu, ale największe wrażenie wywarła na mnie wieżyczka strzelca a szczególnie foto-trawiona lufa.

Tylko nie wiem czy to zdjęcia, czy tak jest w rzeczywistości, ale kolor środka wydaje się strasznie jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru środka to nawet lepiej bo widać cokolwiek w środku. Coś postaram się zrobić z tymi lufami...

Tymczasem trochę dziś posklejałem. Przyjemna robota, lubię sklejać

IMG_7499.JPG

 

Jaki powinien być kolor wnęk podwozia dla samolotu FAA (spód to Sky)?

 

Myślałem, że dziś coś pomaluję na zewnątrz ale się przeliczyłem.

 

W trójkolorowym malowaniu USN Pactra A120 jest ok?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak A120 jest dobra, przynajmniej według informacji jakie znalazłem, ale zawsze cosik lepszego by mogło być, jak to mówią "nie zadowolisz wszystkich, to zadanie dla agencji t..."

A swoją drogą fajny arsenał, od małego bum po wielkie łubudu.

 

A o ile się nie mylę, w FAA to kolor spodu i we wnękach być powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trochę porzeźbiłem, trochę poskrobałem, trochę posklejałem, trochę pomaskowałem, trochę posurfejserowałem, trochę pomalowałem...

 

Kokpit. Tylko podmalować miejsce pod wiatrochronem i dodać celownik.

IMG_7502.JPG

 

Silnik na miejscu. Niewiele widać.

IMG_7503.JPG

 

Wyrzeźbiłem osłonę silnika do TBM-3. Nie mam w tej chwili kalek do TBM-3, ale dzięki uprzejmości i niebywałemu poświęceniu Lucasa dostanę kaleczki z Kagero. A po co akurat do TBM-3? Miał być TBM-1 i Tarpon! Otóż Tarpon będzie i w nim jest osłona wczesna. Schematy malowań jakie posiadam do TBM-3 są jednokolorowe a pożądam samolotu trójkolorowego. Dlatego osłona z blaszkami idzie do modelu generalnie bez blaszek (Tarpon jest robiony na wypasie). Chyba dodam tam jakieś popychacze bo strasznie pusto jest...

IMG_7504.JPG

IMG_7505.JPG

 

Trochę pomalowanej drobnicy. Torpeda Mk 13 czeka na podmalunek stelażu, połysk i syfienie. Ze zdjęć takich torped jakie widziałem wynika, że jak nie pomaluję tak będzie dobrze :P

IMG_7507.JPG

 

Do torpedy, która idzie to samolotu USN, dołączony jest stabilizator. Były one drewniane - jak widać próbowałem wykonać imitację drewna...

IMG_7508.JPG

 

A tu jeszcze więcej drobnicy. Śmigła jeszcze dostaną kalki. Szkło zostanie przyklejone do kadłuba i zewnętrzne jego części malowane będą z resztą samolotu. Jak dotąd pomalowany jest tylko środek oszklenia.

IMG_7511.JPG

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że ta drewniana część to jakaś stara drewniana doniczka. Bardzo realistycznie to pomalowałeś. Jak to się robi?

Na temat reszty nie ma co pisać , bo poprostu zapowiada się ............. PIĘKNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rację mają przedmówcy.ta imitacja drewienka jest na wypasie.wierz mi ostach wiem co mówię pół życia wychowałem się na warsztacie ojca stolarza i mało mnie nie nabrałeś na tą imitację. .ale nad torpedą jak będziesz jeszcze pracował to sprawdź materiały bo zastanawiam się czy same śmigiełko napędu było z tego samego materiału co płaszcz torpedy co za tym idzie inna barwa stali. znalazłem to:

http://www.nationalmuseum.af.mil/shared/media/photodb/web/051021-F-1234P-010.jpg

http://www.history.navy.mil/photos/images/g280000/g284708.jpg

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/5a/Torpedo_mk37e.jpg/300px-Torpedo_mk37e.jpg&imgrefurl=http://pl.wikipedia.org

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/5a/Torpedo_mk37e.jpg/300px-Torpedo_mk37e.jpg

http://www.indianamilitarymuseum.org/photos/PT%20513%20PROJECT/img005.jpg

a tu obracające się z którego wynika,że był inny materiał zastosowany:

http://www.pt-boat.com/torpedo/images/silverprop4.jpg

 

W trójkolorowym malowaniu USN Pactra A120 jest ok?

 

jeśli chodzi ci o ten kolor: http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=15042 to A 120 spełnia wymogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób na imitację drewna podejrzałem w warsztacie Siary na nPWM. Najpierw przejechałem część grubym papierem ściernym, tak w jedną stronę żeby powstał zaczątek słojów. Potem skalpelem wyciąłem grubsze sęki i sponiewierałem krawędzie. Czubkiem skalpela nawierciłem dziurki, niby to po gwoździach. Malowanie zacząłem od jasnego kolorku na całości. Potem suchopędzlowałem brązem i na końcu ostro zwashowałem to brązem van dyke. Miło, że mówicie, że się udało.

 

Śruby są jeszcze nie pomalowane, dobrze, że przypomniałeś Crustian

 

Co do farb to pomalowałem jeden samolot kolorami od Pactry i wyszło tak:

8%20F4U-1%20008.jpg

Może być takie zestawienie? Słabo to widać na zdjęciu, ale tło gwiazdy jednak odcina się od tego granatu.

 

Pocieszające jest to, że potrafię już sobie wyobrazić wszystko co muszę zrobićdo końca modeli... Bo ciągną się niemiłosiernie.

 

Aha, jeszcze jedno: przejścia między kolorami na Tarponie robić ostre czy łagodne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.