Jump to content

Tiger I Mittlere - Tamiya 1:35 po faceliftingu

Seb
 Share

Recommended Posts

Tiger I tzn "środkowej wersji produkcyjnej" z 2./s. Pz. Abt. 502 dowodzony przez asa niemieckiej pancerki Otto Cariusa, wczesna wiosna 1944, bitwa nad Narwą.

Model znany Wam z:

viewtopic.php?t=8768&highlight=

Postanowiłem upodobnić do Tygrysa z tego zdjęcia:

800.jpg

Może nie do końca mi się to udało, ale chyba może być, oceńcie sami:

dfKeY0I.jpg

Pzdr

Ps. Figurki malowane na zamówienie Otto jeszcze dostanie w łapki lornetkę.

Edited by Guest

Najładniejsze figurki w Twoim wykonaniu.Subtelne cieniowanie i bardzo ładne pyszczki jak na 1/35.
Ps. Figurki malowane na zamówienie

Wnioskuję, że w odwrotną stronę - to Seb zamówił figurki do swojego Tigera - popraw jeśli jestem w błędzie.

A co do Tigera, hmmm średni jest, na pewno nie przebija Twojego Strolcha, a i do S33 mu trochę brakuje poziomem. Znaczy nie zrozum mnie źle, po prostu tamte dwa Tigery pokazały, że stać Cię na więcej. Ale to moja subiektywna opinia.

Pzdr

No Panowie, do takiego wykonania figurek to mi daleko brakuje, jak Jakub zauważył "figurki malowane na zamówienie", dodam tylko że wykonawcą malunków jest "KFS".

Jakub, prawie masz rację, ale archiwalne zdjęcie też nie pokazuje szaleństw, mimo wszystko model trafi ponownie na warsztat, bo na zdjęciach zauważyłem kilka baboli.

Pzdr

Edited by Guest

Model świetny... Podoba mi się, że wzorowałeś się na zdjęciach i nie porobiłeś żadnych "od siebie". Tylko dziwi mnie jedna rzecz... aż jestem zaskoczony - nikt Ci nie napisał, że ten czołg to taka jedna wielka śnieżna bryła

A co do Tigera, hmmm średni jest, na pewno nie przebija Twojego Strolcha, a i do S33 mu trochę brakuje poziomem. Znaczy nie zrozum mnie źle, po prostu tamte dwa Tigery pokazały, że stać Cię na więcej

Zgadzam sie z tym. Uważam, że to twój średni model. S33, strolch i pustynny są lepsze, no ale ten jest po przeróbkach. Lepszy jest niz był wcześniej. Zimowe kamo malowałeś pędzlem?

Pzdr

?P.S.zdaję sobie sprawę ze one miały duże tendencje do "rozstawania" się kołem Tigerka.

Ano miały. O ile w poprzednim Tygrysie zrobiłem to dla jakiegoś urozmaicenia to w tym już musiałem. Przypatrz się uważnie archiwalnej fotce, którą wstawiłem.

Pzdr

Dobry model. Nawet bardzo dobry.

Fotografia też dobra ale... już w poprzednim Tygrysie chciałem zauważyć iż przy tym świetle które dajesz na model, kolory są przekłamane.

Chyba brakuje CI jednej lampy albo coś bo ten model jest troszke żółtawy, zresztą poprzedni też. Nie oddaje to Twoje oświetlenie w pełni kolorów modelu.

Wg mnie troszke za żółto (mimo iż model jest na biało).