Skocz do zawartości

Kenworth k 100


jonnym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegos czasu pracuje nad Keniem. Jak narazie mam prawie gotowy silnik i rame. Silnik dopiero jest w jednym kolorze a rama czeka na podkład. Pózniej sie biore za okablownie ramy i wnetrze. Co do kolorystyki to jeszcze sa małe zmiany, jedyna pewna rzecza jest rama która bedzie w kolorze bordo. Na chlodnice wykorzystałem siatke z zestawu do f 430- inne dodatki juz sa w drodze.

Pare fotek dla zapoznania z tematem:

Silnik przed i po pierwszym malowaniu:

S7301295.JPG

S7301298.JPG

S7301300.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Choldnica i rama:

S7301303.JPG

S7301306.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Kasta gotowa do podkladu:

S7301299.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na razie supcio

Powiedz czy silnik ,lub inne elementy Kenia będziesz brudził ?

 

Trzymam kciuki i oczekuje kolejnych aktualizacji ,bo dawno tutaj na forum tego sprzętu nie było

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio jezeli chodzi o silnik to nie bardzo jest co brudzic- ewentualne male wycieki ale to jeszcze musze skonsultowac ze specami od amerykancow. jezeli chodzi o całe auto to jakas eksploatacja napewno bedzie ale tez be przesady.pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co ta idiotyczna nagonka?

Wystarczyło napisać, że kolega popełnił błąd i powinien to poprawić, a nie wyszydzać z niego. Nikt nie jest przecież omnibusem, nie każdy widział prawdziwy silnik ciężarówki na żywo (np. ja nie widziałem)...

Róbcie tak dalej, a coraz więcej ludzi będzie sklejać tylko dla siebie, nie pokazując relacji, w obawie przed wyśmianiem...

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Jarku.

 

Może moja wypowiedź też źle zabrzmiała, ale śmiałem się jedynie z komentarze Wojtka, a nie z samego wykonania modelu, bo pewnie u mnie w silniku pompa oleju połączona jest ze spryskiwaczami przedniej szyby, albo jakaś inna głupota

 

Zatem kończymy marudzenie, czekamy na dalszy ciąg relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o moja osobe to za stary jestem zeby mnie zrazila taka forma krytyki. Banshee777 jak i pare innych osob w tej kwesti jest dla mnie ekspertem bo o amerykancach wiem niestety mało. Po to daje zdjecia zeby cos tam zawsze poprawic i sie nauczyc. Jezeli chodzi o wypowiedz Jarka to niestety ale ma racje, dla mnie krytyka jest w jakis sposób nauka ale dla innych osob nie i widzie ze przez ostatnie miesiace coraz mnie relacji daja ludzie -" bo cos nie wyszlo" - a zrazic kogos kto dopiero zaczyna jest łatwo. Pozdrawiam wszystkich i zycze wytrwałosci w pracach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam. Sorki ze post pod postem. Silnik juz prawie jest gotowy.Poprawiony przewód od sprezarki i dorobiony bagnet, na całosci delikatny wash. W tylnej czesci ramy instalacja juz załozona. jak zamontuje silnik w ramie to dokoncze przod...

S7300206.JPG

S7300207.JPG

S7300208.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć.

Powiem Ci, że podoba mi się to co robisz. Niewiem jak ty, ale ja bym jeszcze troszkę przybrudził ten silnik, a dla tego że jest żółty. Jak już robisz brud to troszkę więcej. Domyślamy się, że samochód jeździ a nie stoi więc jasny silnik inaczej wygląda niż ciemny. Podam Ci zdjęcie silnika z Man-a, jak wygląda, nie jest on lekko przybrudzony, tylko uświniony, jeżeli tak mogę napisać. Ale w modelu jeżeli go jeszcze lekko przybrudzisz to będzie ok.

Jak widać jest na nim mieszanka oleju, błota, itp.

DSC00020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam.po małej przerwie wracam do tematu.Niewiele sie dzieje ale mysle ze przez najblizsze miesiace skoncze kenia.

Jezeli chodzi o rame to brakuje zbiorników na paliwo ktore zrobie od podstaw bo te z revela troche brzydkie mi sie wydały, reszta jest własciwie gotowa.Felgi te piękne od revela tez beda przerobione- własnie leza w krecie...

Całosc kabiny prysnieta podkladem z pactry a 24 i juz zaczynam walke z wnetrzem.Jezeli wszystko sie uda to dach zniknie niebawem a zastąpi go niski dach z KFS.

Pare fotek dla przypomnienia tematu...

S7300478.JPG

S7300479.JPG

S7300480.JPG

S7300481.JPG

S7300482.JPG

S7300483.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K 100 to jeden z moich ulubionych "amerykancow". Widze, ze szykuje sie bardzo fajny model, wiec bede sledzil relacje na biezaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.