Skocz do zawartości

Bristol F 2 B Fighter, Roden 1/72


awiatik

Rekomendowane odpowiedzi

I stało się, po kilku dniowym namyśle z czym by wystartować wreszcie zaczynam zabawę w trzeciej edycji konkursu.

Wątek warsztatowy czas zacząć.

Na dobry początek co by regulaminowi stało się zadość:"in box"

 

J4100011.jpg

J4100010.jpg

J4100012.jpg

J4100008.jpg

J4100014.jpg

J4100016.jpg

a z dodatków narazie: szycia

J4100018.jpg

model napewno znany szerzej, formy już troszkę są zużyte co widać po wypraskach- będzie troszkę pracy z papierem i pilnikami.

Z dodatków narazie tylko szycia, jak coś z jakiś dodatków dojdzie w trakcie klejenia zostanie dołączone do in boxa w tym poście.

Jeszcze nie za bardzo wiem w jakie malowanko przyozdobić Bristola.

Pierwotnie chciałem wykonać model w malowaniu jednego z dwóch polskich Bristoli wyposażonych w silniki RR Falcon.

cdn...

awiatik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gratuluję pomysłu,fajny wybór. Rozumiem, że silnik będzie odsłoniety? Co to za sznurowania? Jak możesz, to postaraj się o ostrzejsze fotki.

Pozdrawiam!

Miałem kilka innych pomysłów na konkurs, ostatecznie padło na Bristola.

To sznurowanie to blaszka Parta, a fotki będą ostrzejsze i lepiej oświetlone.Cały czas uczę się fotografować.

Silnik oczywiście będzie odsłonięty.

I tak cały czas się zastanawiam nad zmianą wersji z silnikiem Hispano-Suiza.

Na razie cały czas studiuję wszystko co mam na temat Fightera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec tego pisania , czas zacząć zabawę przy Bristolu.

Już wiem że łatwo nie będzie.

W porównaniu z Bristolem zabawa przy Fokkerze E-III w poprzedniej edycji

konkursu ,była przyjemnością.

Ale po kolei:

na początek wyciąłem osłony silnika i za pomocą papieru ściernego wszystkie zbędne imitacje sznurowania itp.

poza tym popracowałem przy usuwaniu nadlewek na skrzydłach

 

 

J4100004.jpg

J4100002.jpg

Poniżej kilka zbliżeń na elementy i nadlewki

J4100006.jpg

J4100008-1.jpg

J4100009.jpg

J4100010-1.jpg

J4100011-1.jpg

Na razie tyle.

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na wypraski z in-boxa a a te ostatnie, to widzę różnice kolorystyczne (no chyba, że to wina fotek).Aż wyjąłem swojego Bristola w celu oględzin wyprasek no i u mnie tak jak u Ciebie na ostatnich fotkach są one szare, no ale to takie pierdoły . Działaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gdybyś miał ochotę na spore modyfikacje i zrobienie Bristola w polskich barwach, to służę materiałami z artykułu Tomasza Kopańskiego ze starego dobrego kwartalnika "Militaria" (2/96) - "Polskie Bristole na wojnie".

Pozdrawiam!

 

PrzemekK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na wypraski z in-boxa a a te ostatnie, to widzę różnice kolorystyczne (no chyba, że to wina fotek).Aż wyjąłem swojego Bristola w celu oględzin wyprasek no i u mnie tak jak u Ciebie na ostatnich fotkach są one szare, no ale to takie pierdoły . Działaj dalej.

 

To takie złudzenie optyczne ;) U mnie widać są szare:

 

J4100011.jpg

J4100012.jpg

J4100016.jpg

Aparat autora stwierdził pewnie przez moment że światło żarowe jest zbyt gorące by je niwelować i w dbaniu o bezpieczeństwo matrycy nie zrobił poprawki. Wypraski są szare, a instrukcja nie jest zażółknięta ;) Taki przykład w obronie autora, że pokazuje te same części.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym fotki do in-boxa wykonał na modelarni a nie w domu , to by nie było tego niewielkiego problemu.

Fakt jest taki że mój nie najnowszy aparat przy słabszym oświetleniu potrafi płatać figle- i fotki zawsze / na razie/ będą moją piętą Achillesową, ale powoli poprawiam się w tym temacie.

PrzemekK- mam w swoich zbiorach ten numer Militariów, poza tym Windsock Datafile special Bristol Fighter cz. 1 i 2, Windsock datafile nr 4 ,

Brytyjskie samoloty w lotnictwie polskim- Kopańskiego i różne materiały z innych źródeł.

Materiałów ci u mnie dostatek- teraz tylko poprawnie skleić i pomalować model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 listopad

Dzisiaj w natłoku różnych zajęć udało mi się troszkę popracować przy modelu:

- w skrzydłach doszlifowałem wszystkie krawędzie , odciąłem lotki

- usterzenia

- w kadłubie pousuwałem ślady po wypychaczach

- i czas przyszedł na silnik i koła

 

 

J4100005.jpg

J4100004-1.jpg

J4100007.jpg

cdn........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po krótkiej przerwie witam ponownie.

Ostatecznie wiem że model będzie z szachownicami, a konkretnie będzie to ten samolot:

Pict0054.jpg

Bristol nr 20.24 który pierwotnie był na stanie 10 Eskadry Wywiadowczej

troszkę różnych prac poczyniłem:

J4100007-1.jpg

J4100009-1.jpg

J4100010-2.jpg

prace powoli, ale jednak posuwają się do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.