Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.IV ausf. H [Academy 1:35]


dawid xd

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 142
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powoli bo powoli ale zawsze coś.

Wieża powoli nabiera kształtów, pomalowałem w środku na biało.

 

IMG_3127.jpg

 

IMG_3138.jpg

 

IMG_3155.jpg

 

Hamulec wylotowy będzie o 90* przekręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zrobiłem praktycznie całe podwozie, jeszcze muszę trochę poprawić bandaże na kołach, przykleiłem jeszcze płytę do wieży. Tylko muszę jeszcze ją zaszpachlować lekko. Założyłem jeszcze gąsienice.

Teraz czas na kilka fotek.

 

IMG_3211.jpg

 

IMG_3234.jpg

 

IMG_3243.jpg

Sorry, że bez tła ale gdzieś je zapodziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak by mi to wyszło, ale ma pewne ALE. Gąsienice są strasznie napięte, one były lekko zwisające na górnych kółkach (oczywiście), ale dajesz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I... dlaczego zawieszenie nie jest pomalowane?

Po wieży widać, że malujesz przed sklejeniem - nie ładnie

 

Gąsienice to gumiaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopacy w jaki sposób zrobić spawy?? Chodzi mi o takie spawy które były już na modelu, musiałem je zaszpachlować bo były ubytki w plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Powracam do modelu po małej przerwie. I mam do was Panowie pytanie, jak zrobić a raczej z czego zrobić zawiasy do tych drzwiczek na ekranach wierzy. Chodzi mi o to, żeby się otwierały.

 

Panzer-IV-H-002-px800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, żeby się otwierały.

 

Na pewno potrzebny Ci do szczęścia taki bajer otwierania-zamykania?

 

Pod TYM LINKIEM masz schematy jak to powinno wyglądać i jak działało. Widać po tym że zrobienie takich zawiasów "żeby się otwierały" jest kiepskim pomysłem.

 

Schemat ten dotyczy wersji J ale myślę, że z zawiasach nic nie zmienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak widzę po instrukcji to byś musiał tu podciąć, tam przeciąć i trochę pokombinować. Więc rób jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie powróciłem do tego modelu, dziś trochę pogrzebałem przy ekranach. Jednak doszedłem do wniosku, że nie będę robił otwieranych drzwi.Chyba nie będę dawał całych ekranów tylko poprzecinam je na mniejsze i dam kilka.

 

IMG_3831.jpg

IMG_3834.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym w ogóle się nie bawił w te grube plastikowe osłony tylko zrobił na nowo z puszki, rozważałeś takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z puszki będą w sam raz, a uchwyty możesz wziąć te zestawowe co już je wkleiłeś. Możesz też z miedzianego drucika zrobić albo rozgrzać, rozciągnąć i wykrzywić kawałek ramki po modelach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zostawię tak jak jest, nie chcę się bawić to dopiero będzie mój pierwszy model jaki (mam nadzieję), że wykonam tak ze szpachlą, washem i pastelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będę dawał całych ekranów tylko poprzecinam je na mniejsze i dam kilka. Smile

 

Kiepski pomysł, osłony na wieży były zwykle kompletne. Nie spotkałem się żeby jakiegoś fragmentu brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówicie tak zostawię. Może i będzie lepiej. Najwyżej mam 4 sztuki ekranów (całych) to sobie przymierzę i zobaczę jak to będzie wyglądać.

Powycinałem graty możliwe, że jutro zacznę je malować. Lekka przymiarka. Chciał bym zrobić samemu wiaderko, bo to z zestawu trochę lipne jest. Ostatnio znalazłem jak je wykonać i zgubiłem, jak by ktoś był tak łaskawy i podesłał link to bardzo bym dziękował .

Mały upek :

IMG_3855.jpg

IMG_3839.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, robiłem już ten model. Człowiek może się nieźle przy nim namęczyć. powiem tak po prostu masakra :( ale wyszedł mi nawet fajnie. Ekrany od razu wywal, bo te są za grube. Zrób z puszki po piwie, wychodzą wręcz idealnie i super wyglądają. a uchwyty przyklej te oryginalne kropelką.

tu masz link do mojego potwora: I są tu ekrany z puszki.

viewtopic.php?t=21108&highlight=panzer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłóż oryginalne do blachy, odrysuj np. pisakiem do opisywania płyt cd. i wytnij. weź tylko poprawkę że no to że odrysują ci się troszkę większe, więc przy wycinaniu weź poprawkę na to. Każdy ekran wytnij osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor miały ekrany od zewnątrz ?

Z reguły bazowy w owym okresie, czyli Dunkelgelb (żółty).

Niektóre czołgi miały naniesione plamy kamuflażu na wewnętrznej stronie przednich płyt, widocznej od przodu, tak jak na tym modelu który kiedyś zrobiłem:

http://picasaweb.google.pl/piotrreddig/PanzerIVAusfHDragon135#5439250497287038690

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie, ale jakoś by poszło. Robić ekrany z puszki czy zostawić plastik? Zacząłem się bawić z blachami. Jak wam się to widzi? Z bocznym jakoś bym sobie poradził tylko z tymi górnymi będzie problem, czy zostawić na wieży plastikowe??

 

bla.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.