Skocz do zawartości

Where is God damn WMD - 1:35


peter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar zrobić dioramę przedstawiającą Tygrysa w czasie walk w 1944...

Oczywiście żartuje Jako prawdziwy modern modeler zrobię dioramę z pierwszych dni inwazji na Irak z 2003 kiedy to wszyscy szukali broni masowej zagłady. Plan jest taki:

Na nasypie kolejowym snajper USMC izgadnia z oficerem coś tam. Obok nasypu stoi Bradley. Koniec rozbudowanej sceny Bradley jest Tamiyi. Figurki mają MOPP na sobie.

SV504605.jpg

SV504606.jpg

SV504607.jpg

SV504608.jpg

SV504613.jpg

BTW co to ?

SV504609.jpg

SV504610.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecisz peter
BTW co to ?

Wygląda na wiertarkę

 

Colt M231 Firing Port Weapon

sam231.jpg

Specjalna wersja M16 przeznaczona dla żołnierzy w przedziale desantowym, którzy po wkręceniu w specjalnie przystosowane do niej porty mogą prowadzić ogień z wnętrza pojazdu. Projekt się nie przyjął porty zostały usunięte, a karabinki czasami zastępowały smarownice M3 jako indywidualne uzbrojenie załogi. Co ciekawe widziane także w Iraku podczas OIF

m231fpwnov5pfc.jpg

 

Na nasypie kolejowym snajper USMC izgadnia z oficerem coś tam

 

Pamiętaj że strzelcy wyborowi nie działają w pojedynkę tylko w parach, strzelec i spotter. Spotter uzbrojony w M16+M203

aaj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses myślałem nad spotterem ale nie mam figurek w kombinezonach. Albo zrobię bez spottera albo spotter będzie z "Modern US Marines) Dragona. Jeśli tak to uzbroję go w M249. Myślę tez nad zrobieniem od podstaw jakiegoś dalmierza lub ogólnie jakiejś optyki dla niego.

Zapomniałem powiedzieć że mój snajper będzie strzelał z M82.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotterzy nie chodzą z SAWami, za ciężki, niecelny. Dlatego biegaja z 16tkami +203. Snajper bez spottera to jak piwo bez bąbelków, rzecz niewyobrażalna.

M82 używana jest rzadko przez normalnych snajperów, jest to broń specjalistyczna. Głownie używana przez STA, zwiad. Lepszym (bardziej prawdopodobnym) do Twojego scenariusza byłby M40

Poniżej masz fotki 3ciej Kompani Force Recon'u z Iraku z M82

111a_3rdiraq.jpg

112a_3rdiraq.jpg

110a_3rdiraq.jpg

109a_3rdiraq.jpg

108a_3rdiraq.jpg

 

Dalmierz

MIL_USMC_Sniper_lg.jpg

080516-sniper.jpg

M14DMR.jpg

(ten ostatni to nowa rzecz na początku wojny jeszcze nie używana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten M82 ma być z powodu filmu Hurt Locker i sceny w której żołnierze usuwają grupę snajperską terrorystów. Strzały na dystansie większym niż 1000 metrów to jest to W ostatecznosci mogę dać M40 ale Barret pomalowany w kamuflaż leżący na ziemi wygląda znacznie lepiej

Spottera i dalmierz sie zrobi. Dostanie M16 z M203 I co tu jeszcze mogę powiedzieć... One Two Three Four I Love Marine Corp i do przodu Niedługo aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzelcy wyborowi nie działają w pojedynkę tylko w parach,

Skora dyskusja nabiera lotów pozwolę sobie na słowo sprostowania: "strzelec wyborowy" nie jest synonimem pojęcia "snajper". Różnica? polega głównie na miejscu w ugrupowaniu bojowym. Najprościej jak można, "strzelec wyborowy - wposażony w karabin wyborowy (np.SWD,SAKO) działający we własnym ugrupowaniu czyt. drużynie piechoty, "snajper" to para - dwóch ludzi: strzelec i obserwator czyt. piwo+bąbelki, oczywiście przy pełnej zamienności funkcji. Działa ( ta para) samodzilenie. Niedowiarkom polecam Regulamin Walki. Jakikolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem

Jednakże dopiero w czasach konfliktów asymetrycznych pojawiła się w Siłach zbrojnych USA pojęcie strzelca wyborowego (Designated Marksman) do tego czasu nie było ich w drużynach w Armii i USMC. Ogólnie od rozpoczecia OEF i OIF zaszły bardzo duże zmiany w doktrynie działań sił zbrojnych USA.

 

I masz rację snajper i strzelec wyborowy to nie to samo, każdy snajper może byc strzelcem wyborowym, natomiast strzelec wyborowy nie będzie nigdy snajperem ze względu na wyposażenie, i szkolenie które odbył .

 

Nie wiem czemu użyłem tego określenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses widzę że się znasz więc powiedz mi jak wygląda pokrowiec na dalmierz I jeśli istnieje to jak wygląda mata dla strzelca (w Polsce tę funkcję pełni pokrowiec na karabin z tego co pamiętam, jest rozwijany)

Z góry dziękuję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalmierz przenosi się w osłonie neoprenowej w kształcie dalmierza zasuwanego suwakiem od góry, niestety zdjęcia żadnego nie mogę znaleśc.

Co do mat strzeleckich, są używane jednakże bardzo rzadko. Ja Twoją historię widzę tak dwóch snajperów z RCT zostało wydzielonych do zdjęcia irackiej grupy Hunter Killer z RPG, zagrażającej konwojowi w którym jadą. To co będzie widac na dioramce to się dzieje po całej akcji. W takim wypadku, nikt się nie chrzani w rozkładanie mat strzeleckich itp. Maty strzeleckie są prędzej używane przez strzelców policyjnych i snajperów wyczekujących długi czas na pozycji, co w obecnych czasach baaaaaaaardzo żadko się zdarza, ale nie jest to regułą.

Ale mówisz i masz

Rodzajów mat strzeleckich jest od gromika, od najzwyklejszych poprzez pokrowce służące za maty. To poniżej są pokrowce od firmy Eagle Industries który od lat zaopatruje siły zbrojne USA.

Green%20Shooting%20Mat.JPG

SMRA.jpg

HSRC.jpg

 

Będąc jeszcze przy Twoim snajperze, jeżeli historyjką która sobie dorobiłem jakoś pasuję do Twojej idelii, snajpera też wartoby było uzbroic dodatkowo w M16, patrz zdjęcie dwóch snajperów z początku tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses dzięki. Oczywiście masz racje no ale ja zawsze sie dopytuje Myślę nad zmiana terenu i nasyp kolejowy będzie nasypem przy autostradzie. Strzelec i całą otaczająca go świta będą przy wielkim drogowskazie. Bradley będzie na autostradzie... Spotter jest już gotowy i powstał z resztek figurek "Modern US Marines" Dragona. Akurat mi się wpasował bo klęczy i pilnie słucha tego co mówi mu strzelec Oczywiście jak zawsze natworzyłem problemów no ale może wynik prac to trochę zrekompensuje.

Stay Frosty i do następnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw jak będą wyglądać figurki:

SV504617.jpg

SV504618.jpg

Pozamieniałem rączki panom Trzeci siena zdjęcie nie załapał ale jest to zwykły klęczący marines z m-16 w rękach ze wzrokiem skupionym na "czymś w oddali"

Malowanie głów

SV504620.jpg

SV504622.jpg

Oczy środkowego do wymiany. (zaczyna mi przypominać z twarzy kaemistę z PKW Afganistan od Toro Models

Praca wre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe kabura to wygląda jakby była od pistoletu maszynowego a nie od klamki, ładownice od Mki duże jakby miały by od działka p.lot, ale to tylko moje czepialstwo ;)

 

Marineska wygląda dziwnie, wstawie dziś zdjęcia. Druga sprawa że mało prawdopodobnie aby w polu używali tych czapek. Są to nakrycia głowy do noszenia w bazie, w obozie a nie w polu. Takt w Bonnie Hatach. Kolejna sprawa, to kewlary, umieśc je gdzieś w okolicy strzelców.

 

Link który może Ci się przydac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabura wielka ale była od razu odlana więc dałem se spokój. Ładownice niewiele różnią się od Dragonowskich. Ten w bandanie będzie trzymał hełm w lewej ręce. Spotter będzie miał na głowie (PASGT będzie). Oficer to ewenement i raczej go nie ruszę, może dam mu M-16 skoro dałem (bezmyślnie) ładownice...

Dzięki za link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że bandama to tak naprawdę standardowa chusta trójkątna, więc malujemy ją na oliwkowy

m4_sniper.jpg

 

a będąc jeszcze przy amerykańskich snajperach,

Sniper-Squirrel-30002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter - fajnie, że robisz taką dioramę i że dyskutujesz z Mosesem, dzięki temu może w końcu dowiem się kogo i co wożą Humvee

Jeśli mogę moje skromne zdanie - koncepcja z kawałkiem autostrady bardziej mi się podoba od tej z nasypem kolejowym. Widziałem w sieci kilka dioram z OIF z tablicami drogowymi na podporach - fajnie takie coś wygląda. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat i kibicuję wiernie !

 

Taki OT: Moses, nie byłeś przypadkiem W Ociesękach na "Basrze IV" ?

Spóźniliśmy się niestety z zapisami :( także dopiero za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses za późno, uznajmy że to jego szczęśliwa chusta

kubisz będzie autostrada, nie stać mnie na tory od RPMu ;]

Dexter dzięki, będę się starał bo publika rośnie

Najpierw namalowałem kamuflaż

SV504630.jpg

A potem wkroczyły oleje

SV504631.jpg

SV504638.jpg

SV504632.jpg

SV504639.jpg

SV504634.jpg

SV504640.jpg

Ni grzeją ni ziębią mnie te figurki, takie sobie wyszły..

PS Na nasypie chce dać urwaną wieże T-72. Jeśli ktoś jest hipisowkim romantykiem moze doszukiwać się pewnch przenośni. Bradley symbolizuje siłe USA, urwana wieża zniszczenie Iraku a zaniepokojeni żołnierze wypatrujacy czegoś kłamstwo o broni masowej zagłady (plus wymowny tytuł) Jeśli ktoś tak myśli to się myli, wyszło przypadkiem

PS Figurki jeszcze nie skończone !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle ;) Jak dla mnie bomba

Tylko ten dragonowski fritz wygląda jak niemiecki blacharz, najgorsza częśc zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas na luzie

Dziś, gdy skończyłem go malować, wybuchł mi w ręku aerograf więc miałem mały Irak w lakierni... Czyli na sido poczeka.... Gerd nie masz większego rozmiaru zdjęcia nr 2 ? Nie użyje kalkomanii z zestawu i chce coś złożyć z zapasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.