Skocz do zawartości

[G] USS Arizona, Dragon 1:700


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Udało mi się przed zeszłym weekendem skończyć model mojego pierwszego okrętu takiego "stricte okrętowego ;) ". Pierwsze przeprawy z relingami, mikroczęściami, malowaniem pokładu - doświadczenia zostają.

Miałem przyjemność wystawić ten model na wystawie w Gdańsku, gdzie zajął III miejsce w okrętach seniorów , co mnie bardzo cieszy, bo to moje pierwsze wyróżnienie "miejscowe" w mojej konkursowej historii.

 

Ale do rzeczy, warsztat prowadziłem tutaj:

viewtopic.php?t=17165

Na koniec nie aktualizowałem go, bo po prostu nie miałem czasu wyciągnąć aparatu... Wszystko kończyłem na wariackich papierach, byleby zdążyć na konkurs.

 

Jaki koń jest, widać. Pewnie szary kolor powinien być ciemniejszy, ale ja mam małe zboczenie w kierunku "rozjaśniania" barw W sumie model robiłem głównie doświadczalnie i relaksacyjnie, nie zważając na dokumentację.

Obiecuje się przy kolejnym swoim modelu w tej skali postarać w tym kierunku bardziej... A HMS Hood z blachami już czeka ;)

 

ussarizona34.jpg

ussarizona20.jpg

ussarizona21.jpg

ussarizona22.jpg

ussarizona23.jpg

ussarizona24.jpg

ussarizona25.jpg

ussarizona26.jpg

ussarizona27.jpg

ussarizona28.jpg

ussarizona29.jpg

ussarizona30.jpg

ussarizona31.jpg

ussarizona32.jpg

ussarizona33.jpg

 

I fotki w wysokiej rozdzielczości - widać jeszcze więcej baboli!

th_ussarizona20.jpgth_ussarizona21.jpgth_ussarizona22.jpg

th_ussarizona23.jpgth_ussarizona24.jpgth_ussarizona25.jpg

th_ussarizona26.jpgth_ussarizona27.jpgth_ussarizona28.jpg

th_ussarizona29.jpg

th_ussarizona30.jpgth_ussarizona31.jpgth_ussarizona32.jpg

th_ussarizona33.jpgth_ussarizona34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jeżeli twoja świetna Arizona zajęła III miejsce w okrętach seniorów, to nie chce wiedzieć jak wysoki poziom reprezentowały miejsca I i II.

 

Więc czekamy na następny okręt galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ussarizona30.jpg

Fotka klasyczna. Czapki z głów!

 

Bardzo podoba mi się "zmęczenie" kadłuba. Nie jest przesadzone i jest b. estetyczne. Podoba mi się bardzo sposób pomalowania Kingfisherów - w sumie szczegół - ale zauważyłem, że malowanie wodnosamolotów na okrętach bywa traktowane po macoszemu.

 

Czuję lekki niedosyt oglądając olinowanie - wydaje mi się, że jest go ciut za mało. Arizona i Pennsy miały taki charkaterystyczny las linowy wokół trójnożnych masztów. Jeszcze jedna rzecz - niebieska, plastikowa podstawka psuje trochę odbiór całości. Może warto by ją pomalować albo zrobić z drewna?

 

Gratulacje za tempo budowy i zdobycie III miejsca!:szampan1:

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

No to co ja mogę dodać..... Brawo brawo i jeszcze raz brawo!!! Gratulacje za model oraz wyróżnienie w postaci nagrody! Właśnie zyskałeś kolejnego fana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Bardzo, ale to bardzo przekonujący model

Eksploatacja żywcem z oryginału przeniesiona. Oglądam z zazdrością i nie ukrywaną radością jednocześnie

 

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.