Skocz do zawartości

[STANDARD] Plastyk, Su-22UM-3K


Rafalik

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że regulamin przyzwala na start z kilkoma modelami, to prezentuję warsztat konkursowy, który będzie ewentualnym kołem ratunkowym w przypadku niepowodzenia z Iskrą w kat. "OPEN". Zakładam oczywiście, że zakończę obydwa modele, ale różnie to bywa.

Tak jak zakłada ta kategoria - model prosto z pudła.

 

Mały in-box:

su22rafalik.jpg

 

su22rafalik1.jpg

 

su22rafalik2.jpg

 

Do dzieła!

 

Pozdrawiam,

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będę śledził z uwagą, bo ten temat (razem zresztą jak i cała rodzina Su-20/22) mam w planach na dość nieodległą przyszłość. Aczkolwiek trochę szkoda, że ten model będziesz wykonywał w klasie Standard, bo chętnie podejrzałbym kilka sztuczek przy waloryzacji tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze współczuje ,naprawdę trudno jak nie niemożliwe jest upodobnienie tego kawałka plastiku do Suki ,składać się dobrze składa ale detal leży jak plan 5 letni i w/g mnie szkoda na niego jakiekolwiek zestawy waloryzacyjne.

 

... chętnie podejrzałbym kilka sztuczek przy waloryzacji tego modelu.

 

Jeśli ma to być model na półkę to poszukaj na alllegro Bilkową Szparkę ,bo "bojowa" Suka zdaje się jest dostępna w Martoli za sumę ok 40zł /w katalogu Martoli Su 17 ale to te same modele / i do niej załadować żywicę Pavli i kilka zestawów Parta choć i tak model bardzo wymagający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie między dzikiem, a tygrysem - tego drugiego można gdzieś dorwać na kalkach, czy trzeba z łapy? Do dzika szkoda, że nie ma chociaż tych najbardziej widocznych napisów eksploatacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tygrysa z ręki odpuszczę sobie. Przy Iskrze będę miał tyle roboty, że nie wyrobiłbym w czasie.

Jeśli chodzi o dzika, to miałem na myśli napisy w ramkach widoczne na burcie. Najbardziej rzucają się w oczy, choć pewnie można sobie je darować, a ja tylko marudzę.

Jedynym minusem takiego malowania jest fakt, ze jakiekolwiek brudzenie, czy "preszajding" można sobie darować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Więc jakieś prace już ruszyły. Jakie będzie malowanie? Pewnie owa 305, tylko nie wiem, czy dzikiem na czarno, czy dzikiem na ogniu. Tak czy siak, kalki mam zamiar zrobić sam - dlaczego? Dlatego, że nie wyobrażam sobie kupować kalkomanii za kilkadziesiąt złotych do modelu, który kosztował mnie 9zł. Wyjątkiem byłby start w kategorii OPEN, ale ze Suką nie planuję przeskoku.

 

A teraz kilka zdjęć z postępu prac:

 

- elementy kokpitu.

su22305rafaliklotnictwo.jpg

 

- pierwszymi sklejonymi elementami były zbiorniczki, trzeba będzie ja malować na łaciato, nawet jak Suka będzie czarna (sugeruję się zdjęciami z a.net).

su22305rafaliklotnictwo.jpg

 

- po pomalowaniu elementów kokpitu skleiłem dwie połówki kadłuba oraz garb, na łączenia szpachla.

su22305rafaliklotnictwo.jpg

su22305rafaliklotnictwo.jpg

 

- zaszpachlowany nos.

su22305rafaliklotnictwos.jpg

su22305rafaliklotnictwo.jpg

 

- tutaj wklejona dysza. Skrzydła również wyszlifowane ze szwów, które właśnie czekają na pomalowanie, które trzeba wykonać przed "zainstalowaniem" ich w modelu.

su22305rafaliklotnictwo.jpg

 

Aktualnie dysza zaszpachlowana - czeka na szlifowanie.

 

Łukasz, jakbyś miał jakieś fajne ujęcia '305', to zapodaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku na Air Fair 305 miała już czarne zbiorniki na podwieszeniach. Nawet zasłony na wlocie i dyszy wylotowej są już pomalowane pod kolor ;)

 

305 miała od razu pomalowane zbiorniki na czarno. Służę własnym zdjęciem, więc zaręczam autentyczność. Fotki robiłem 25.08.2009.

 

Zagłuchy w kolorze czarnym są w WZL, na lotach "Kaban" ma zwykłe pomaranczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Rafał, nie jest problemem podwiesić baniaczki z innego samolotu. Wystarczy odnotować to w odpowiedniej książce ;)

Tylko wpisywać skrupulatnie, żeby później jaj nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.