Skocz do zawartości

[Standart] Hawker Hunter F MK.6(MK.58) 1/72 Plastyk


ALBERT

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.

 

Skoro mój były pracodawca postarał się abym miał dużooo wolnego czasu postanowiłem i ja wystartować w konkursie. Z zapasów wygrzebałem dwie pozycje firmy Plastyk - Hawker Huntera F6 i Gloster Javelin których nie znalazłem w konkursie. Wybór padł na Huntera (jak się szybko obrobię to wystartuję też z Javelinem).

Hawker Hunter to wersja F MK.6 a raczej jego wersja eksportowa do Szwajcarii MK.58. Tyle na początek - więcej o samolocie w galerii , a teraz tradycyjny in-box. Zapraszam do oglądania , komentowania i podpowiadania (chociaż w standarcie nie ma dużych możliwości , ale to mój pierwszy warsztat).

 

 

IMG_5075.jpg

IMG_5076.jpg

IMG_5072.jpg

IMG_5074.jpg

 

Chciałem zrobić tygrysa , ale z powodu braku godła STAFFEL 11 zadowolę się wersją zimową lub pudełkową lotnictwa Chile (brązowo - piaskowy)

doradźcie.

 

121_4_b2.png

121_6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwali się za wyszukanie modelu którego do tej pory faktycznie nie ma. Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po cichu czekałem na ten model, bo bardzo dobrze go wspominam z młodości, sklejał się bardzo przyjemnie. Fajnie, że zdecydowałeś się na chilijskie malowanie, model na pewno będzie wyglądał ciekawie.

 

ps. przyczepiłem się już kiedyś raz do nazwy tematu, to i drugi mogę ;) Standard, nie standart ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiegłeś mnie Albert Właśnie dziś wróciłem z zabawkowego, gdzie za kwotę całych 27 zł stałem się posiadaczem dwóch ślicznych pudełek - jednego z Hawker Hunterem a drugiego z Javelinem. Hunter miał iść na warsztat jak skończę Fokę... ale byłeś szybszy

Będę kibicował i uprzedzam, prawdopodobnie zrobię Ci konkurencję (no chyba, że znajomy sprzedawca przywiezie mi Lynxa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze przydało by się aby ktoś lightninga zrobił i będzie git

 

Rób malowanie chilijskie piaskowe. Fajną ma kolorystykę będzie wyglądał fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

WITAM.

 

Po długiej przerwie spowodowanej dużymi kłopotami rodzinnymi wracam w ostatniej chwili do pracy nad modelem. Muszę bardzo się spieszyć aby zdążyć przed terminem , no ale cóż.

Prace są na etapie szlifowania i przygotowania do położenia podkładu. Linie zostały przeryte na nowo ponieważ zanikały w niektórych miejscach lub zostały zeszlifowane. Model obecnie prezentuje się tak

 

DSC01407.JPG

DSC01409.JPG

DSC01410.JPG

DSC01411.JPG

 

Wracam do roboty bo "kruca bomba mało casu"

 

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu troszkę nie przepisowe prowadzenie warsztatu - (wg regulaminu ma być dobrze obfotografowany), będzie na ten temat dyskusja tak więc zobaczymy co powiędzą koledzy,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedyskutowaliśmy sprawę - nie ma problemu - nie będziemy się czepiać braku zasadniczej części warsztatu -zwłaszcza że to bardzo mało części - na pewno bije to trochę na Twoją niekorzyść ponieważ nie widać co zrobiłeś w środku działaj dalej - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest pozwolenie walczę dalej z plastikową materią.

Parę zdjęć z postępu prac, model wyszlifowany jeszcze raz na styku kadłuba i skrzydeł (dosyć duża różnica grubości pomiędzy częściami) i pryśnięty Surfacerem 1200.

 

DSC01413.JPG

DSC01415.JPG

DSC01416.JPG

DSC01418.JPG

 

Następnie wykonałem preashiding , pomalowałem spód błękitem a rakiety na biało.

 

DSC01419.JPG

DSC01420.JPG

DSC01421.JPG

DSC01422.JPG

DSC01423.JPG

DSC01425.JPG

 

Następnie zamaskowałem dół modelu i w ruch poszedł znów aerograf z piaskowym kolorkiem (pierwszy kolor górnego malowania - jednak zrobię go w malowaniu FUERZA AEREA DE CHILE).

 

DSC01419.JPG

DSC01426.JPG

DSC01427.JPG

 

Dobra , wystarczy na dzisiaj szaleństwa

Mam nadzieję , że zdążę skończyć przed upływem wyznaczonej godziny.

 

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

 

Nastał dzień ostatni a więc od rana walka. "MYŚLIWY" zamaskowany...

 

DSC01432.JPG

DSC01430.JPG

 

... i pomalowany czekoladką

 

DSC01434.JPG

 

Teraz czas na śniadanie a farbka niech podsycha.

Za parę godzin kolejna aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie zdążyłem , mimo to pokarzę co zrobiłem.

Położone kalkomanie , zrobiony wash , obicia i brudzenie. Doklejona reszta elementów i położony lakier. Oto zdjęcia...

 

DSC01435.JPG

DSC01436.JPG

DSC01437.JPG

DSC01438.JPG

DSC01439.JPG

DSC01440.JPG

DSC01441.JPG

DSC01442.JPG

DSC01443.JPG

DSC01444.JPG

DSC01445.JPG

DSC01446.JPG

DSC01447.JPG

DSC01448.JPG

DSC01449.JPG

 

Zdjęcia gotowego modelu jeżeli się uda zamieszczę w galerii konkursowej (oczywiście poza konkursem) , a jeżeli nie to w normalnej galerii.

 

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.