Skocz do zawartości

MiG-37 Italeri 1:72


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie równie dobrze mógłby wylądować w dziale SF, ale jako samolot z czasów nam bliższych wstawiam go tutaj. Budowa trwała długo i jest to mój pierwszy model po 13 latach (nie liczę Lambo dla syna ). Również pierwszy, który malowałem aerografem. Kamuflaż to próba skopiowania slowackiego MiGa-29 "921", który mnie urzekł. Powiedzmy, że to taka wprawka do przyszłej budowy tego samolotu. Wiele niedoróbek, ale bardziej chodziło mi o sprawdzenie, czy daję sobie radę po tylu latach Model też leciwy i wymaga trochę pracy, by wyglądał w miarę porządnie.

Ćwiczyłem też na nim neutral wash Miga. Kalki położone tylko na spodzie i statecznikach, nie chciałem psuć kompozycji kamo czerwonymi gwiazdami

Kabina lekko się przechyliła, ale można to skorygować, bo jest przyklejona na klej do owiewek Gunze, który działa jak gumowy zawias

Zdjęcia zrobione na szybko...

 

32a3df6cb48a18f6.jpg

5d60ba37e7aba9e3.jpg

63788f3e769b7c87.jpg

0268380f9eb2f802.jpg

8b03671214576566.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no bardzo fajnie wyszedł. I kamo też wyszło ok, szkoda tylko, że nie dorzuciłeś jeszcze jednego koloru. Jak to maskowałeś? Bo odkąd tylko zobaczyłem to maskowanie to się zastanawiam jak to efektywnie i efektownie zrobić.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad trzecim kolorem, ale stwierdziłem, że to za dużo jak na pierwszy raz z aerografem Model jest rzeczywiście ubogi, ale myślę, że da się z niego wyciągnąć więcej. Kalki też niestety odstają od obecnych standardów, bo są jednak trochę za grube. Może byłoby lepiej, gdybym je potraktował Mr.Mark Softerem Gunze, a nie tylko Mr.Mark Setterem.

 

Ściąga na malowanie.

Na kratkowaną kartkę (wydruk z podziałką 2mm) przykleiłem taśmę Tamyii od spodu, a potem wycinałem nożykiem po ręcznie wyznaczonym konturze

13dfcfd535f68a5d.jpg

f1bd21e335d06b8e.jpg

579561c13f7212dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - skoro model Nexusa to musi tam gdzies byc zamontowane GAU-8. Gdzie schowales ? Ladny samolot - o niebo fajniejszy niz rozne wariacje na temat F-19. Kamo na slowackiej licencji prezentuje sie na takim platowcu genialnie.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze otworzyło się zdjęcie trzecie - moje skojarzenie "kurde no, wygląda jak czacha w nakryciu głowy...i te żółte ślipia!" Fajnie to wygląda, baaardzo fajne kamo, te gwiazdy niestety trochę "wystają", widać italeri już nie ma cienkich kalek, a może ja coraz to wybredniejszy jestem ;) Może strzeliłbyś jakąś fotkę od góry, co? Bardzo jestem ciekaw widoku wszystkich pikseli...

Niezły , naprawdę łądnie prezentujący się model, gratuluję cierpliwości przy maskowaniu tej pikselozy. Może bym sobie kupił i pomalował a la Star Wars ? W sumie prawie to samo, nie?

No to co , Nexusie? Tera pora chiba na wysyp A10 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, to konkurs dla Ciebie - gdzie jest zamontowane GAU-8 w tym modelu?

 

Lordzie (kurde, trzeba jakoś skrócić tego nicka ), model jest z 1988 o ile dobrze pamiętam z info na ramkach. Podejrzewam, że kalki też Przynajmniej technologia W weekend postaram się zrobić więcej zdjęć.

A co następne? Waham się między A-10, Do-335 i Kyushu J7W1 Shinden... Mam pomysła na A-10 w 1:144 i może go zrealizuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Nie oddamy nawet literki! " Very Happy

Jak nie oddasz, to odstrzelimy

 

 

- dobra poleglem... to gdzie GAU-8, lub raczej ГАУ-8 ?

Normalnie zawiodłem się... Paweł, działko jest ciągnięte na wózku za samolotem!

 

Szkoda tylko że nie poszedłeś jeszcze bardziej w temat SF i nie zrobiłeś go z szachownicami Smile

 

A wiesz, że był taki pomysł? Paweł wpadł na niego i nawet chciałem zrobić szachownice w wersji "low visibility", ale chciałem go w końcu zrobić i przejść do czegoś następnego. Może jeszcze kiedyś wrócę do tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamo - taśma gładko odchodziła od papieru? Miałeś jakieś problemy z tym?

Delikatnie i powoli odkleiła się od papieru. Czasami zostawały jakieś farfocle, ale bez problemu dawało się je usunąć. By usprawnić ten proces można użyć do wydruku papieru kredowego, albo fotograficznego. Przyszło mi to do głowy już po fakcie

Dziękuję wszystkim za dobre słowa. To bardzo dobry motywator (hipernapędu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.