Skocz do zawartości

Lim-5 z 61 Lotniczego Pułku Szkolnego


Kukuruźnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i prezentuję.

Dziś Limek-5 z 61 LPSz z Białej Podlaskiej - pierwsza połowa lat 80-tych ubiegłego wieku.

Model na bazie Mig-17F HobbyBoss 1:48. Starałem się wykonać tak typowe dla Lim-ów zużycie powłok lakierniczych. Malowanie Pactrami, numer od szabloniku. Niestety nie ustrzegłem się błędów merytorycznych ale i tak moje oko cieszy.

Zapraszam do galerii

 

P1080588-1.jpg

P1080588-2.jpg

P1080585-1.jpg

P1080585-2.jpg

P1080583-1.jpg

P1080605-1.jpg

P1080592.JPG

P1080599.JPG

P1080600-1.JPG

P1080592-1.JPG

P1080598-1.jpg

P1080584-1.jpg

P1080596.JPG

P1080607.JPG

P1080601-1.JPG

bypicasa2html.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry znajomy z muzeum na Czyżynach Nie wiem czemu,ale zdawało mi się że pare lat temu muzeum go nie miało... Chyba z lewej strony numery lewitują, tzn wznoszą się ku górze, ale może mi sie zdaje? I odrapania pryma! Ładniutka rura.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta: prawidłowa nazwa to 61.Lotniczy Pułk Szkolno-Bojowy

Pytanko: jak z dokumentacją foto? Udało się ją zdobyć? Czy malowanie raczej na intuicję?

 

Poza tym bardzo fajnie to wygląda, a jednostka szczególnie mi bliska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Lim się podoba.

Zatem kilka słów dodatkowo o budowie.

 

Patyk - Zbiorniki są srebrne, chociaż wedle wszelkich znaków powinny być niebieskie z kamo na górnych powierzchniach. Tu świadomie odszedłem od poprawności, bo mi też zestaw samolot łaciaty-zbiorniki srebrne bardziej się podoba. Kiedyś w Minireplice był artykulik o modelu łaciatego SBLima i tam zakochałem się właśnie w takim zestawieniu.

 

Grześ - malowanie oparłem na zdjęciach egzemplarza muzealnego zamieszczonych w broszurce Kagero topshots Mig17/Lim-5 oraz rzutach kamo z instrukcji kalek HDL. Numer malowany od szablonu z Kagero.

 

Generalnie sklejalność tego modelu jest OK. Niektóre elementy pasują idealnie natomiast uwagi wymaga montaż skrzydeł do kadłuba oraz łączenie przedniej i ogonowej ze sobą aby nie powstała szczelina.

 

Osobno trzeba potraktować osłonę kabiny, a konkretnie odsuwaną jej część. Producent odwzorował po wewnętrznej stronie wypukły labirynt mający imitować przewody ogrzewania - zupełnie jak w modelu Smeru. A Lim takiego nie posiadał zatem musiałem to zeszlifować papierami ściernymi a potem zapolerować pastą Tamiya. Na koniec kąpiel w Sidoluxie - efekt OK.

W modelu dorobiłem przewody hamulcowe na goleniach podwozia, wyciąłem luki inspekcyjne silnika, dorobiłem prowadnicę kabiny aby uzyskać efekt jej pochylenia po odsunięciu (bez tego leżałaby płasko na kadłubie) i wykonałem lufy dzialek z igieł. Szachownice z zestawu Techmod-u.

Pomalowany model pokryłem Sidoluxem a potem dostał olejnego washa z przewagą koloru brązowego. Na koniec werniks Vallejo - satynowy.

 

W kolejce czekają już Mig17PF do przerobienia na Lim-5P oraz UTIMig-15, z którego zrobię SBLim-2A, oczywiście w kamuflażu i z "sową"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.